Get shpëtoj nga acarim të lëkurës pas rroje


 • Përgatitja e lëkurës për rruajtje
 • Hiq acarim pas rroje
 • Si për të reduktuar acarim ndërsa rroje
 • Depilatory Alternative
 • Efektet negative të rroje

 • Fakti që ju e flokëve zbryvayuchy hequr pjesë të epidermë,
  shtresa e lartë e lëkurës. Skuqje - një reagim normal për lëndim
  ind. Mbipopullim prekur zonë rritet në më
  shërojë plagën, enët e gjakut zgjerohet dhe lëkura është e kuqe.

  Shpëtoj
  nga kjo "djeg" është i vështirë. Sa herë jeni zbryvayuchy
  flokët e ju përsëri dhe përsëri irritojë sipërfaqe të lëkurës.

  Çfarë
  bëj? - Ju pyesni. Një mënyrë për të shmangur acarim - për të ndaluar

  rruaj këmbët. Nëse kjo është një zgjidhje ekstrem nuk i përshtaten ju, ne rekomandojmë
  procedurat e mëposhtme për të shmangur skuqje dhe kruarje pas rroje.


  Përgatitja e lëkurës për rruajtje

  Flokët zbehet. Para
  ju filloni për të rruaj flokët, ata kanë nevojë për të zbutur. Për ta bërë këtë si duhet
  këmbët e lagësht apo të përfundojë ato në një peshqir të lagur në ujë të ngrohtë.
  Koha më e mirë për të rruhem - menjëherë pas një dush ose vaske. Lëkura juaj
  hydrated, qime të buta fërkimit jashtë, kështu që ajo do të jetë më pak rit
  plagosë lëkurën tuaj.

  Harrojeni cute. Dries sapun
  lëkurës, irrituese më tej atë. Njerëzit me lëkurë të ndjeshme duhet
  përdorim krem ​​rroje që përmban: Aloe ose


  sedativë tjera.

  Në qoftë se lëkura juaj është i prirur për
  acarim, krem ​​rroje duhet të ndihmojë. Aplikuar atë në lëkurën e këmbëve
  pas një dush kur ajo të lëkurës dhe të flokëve janë shumë e relaksuar.
  Prisni disa minuta para se të rroje e lëkurës është edhe më i butë dhe
  mund të fillojnë.

  Nga lart poshtë. Rruaj flokët në
  drejtimi në të cilën ata të rriten, që është e lartë-poshtë. Sigurisht, ju
  arrijnë rezultate jo aq të mira, por ajo nuk do të shkaktojë të tilla
  Stimulimi i follicles flokët si kur rroje në drejtim të kundërt.


  Hiq acarim pas rroje

  Furçë lëkurën pas rroje. Pas
  rruajtje aplikoni një lëkurë të veçantë locion të këmbëve.

  Ju duhet të
  përdorin locion rregullt e trupit. Kjo do të zvogëlojë
  skuqje dhe kruarje pas rroje për të hequr.

  Ruajtja hydrocortisone. Zoom out
  acarim ndihmë e 1-qind hydrocortisone krem, e cila
  duhet të lyej lëkurën reddened këmbët menjëherë pas rroje. Skuqje,
  djegie dhe acarim menjëherë zhduken.

  Fakti që
  hydrocortisone constricts enët e gjakut, ka antiseptik
  efekti, reduktimin rrjedhën e gjakut në zonën e trajtuar, dhe,
  prandaj skuqje. Ju mund të kenë nevojë për të mbajtur këtë
  Procedura vetëm dy herë në ditën e parë, dhe të gjitha simptomat zhduken.

  Ne
  në çdo rast nuk është e këshilluar të përdorë për të përdorur hydrocortisone

  çdo ditë. Çdo produkt që përmban kortizon mund të përdoren vetëm
  shkurtimisht. Grease lëkurës atyre nja dy herë. Në raste ekstreme, të përsëritur
  Procedura disa ditë.

  Abuzimi i lëkurës kortizon
  të merrni përdorur për të, dhe një herë ju të ndaluar duke aplikuar atë, dhe skuqje
  acarim të shfaqet më e fortë se më parë trajtimit. Këto barna nuk janë të
  të dizajnuara për përdorim të përditshëm.

  Përveç kësaj, abuzimi
  Droga kortizon mund të shkaktojë hedh lëng i lëkurës. Enët e gjakut
  në kultivuar zona mund të zgjerohet, ndoshta edhe pamjen
  shenjat e lëkurës shtrihen. Prandaj, përdorni vetëm me hydrocortisone

  absolutisht e nevojshme.


  Si për të reduktuar acarim ndërsa rroje

  Shumica e makina rroje ndryshim. Makina rroje
  makina të dyfishtë apo të vetme teh rruaj shumë afër lëkurës -
  në mënyrë të ngushtë që mund të shkaktojë acarim të lëkurës dhe të plagosë flokët
  gjëndër. Dhe dumber ata janë, lëkura më inatosur ndërsa rroje, si
  nëse ajo ecte me një kruese. Pas tre ose katër herë
  përdorimi i makinave të hidhet ose të ndryshojë teh.

  Shko në energji elektrike. Disa
  ekspertët këshillojnë gratë për të përdorur një rroje elektrike. Në e tyre
  përdorin lëkura bëhet e butë se të rroje e zakonshme
  rroje. Përveç kësaj, rreziku është shumë më pak acarim.

  Mjetet juridike kundër akneve. Përleshje
  buhrystostyu me drogë protivouhrevye lëkurës. Për afat të gjatë
  Trajtim lokal mund të aplikohet krem ​​përmbajnë 2,5 - ose 5 protsetnoho
  zgjidhje peroksid benzoyl. Ata zvogëlojë përgjigje për të reduktuar rruajtje
  Gjasat e përsëritje.

  Aktualisht, ka shumë krem
  Rruajtje përmban peroksid benzoyl dhe ndalojnë simptomat
  acarim të lëkurës. Në qoftë se lëkura juaj reagon në rrojës, përdorimit
  këto krem ​​rregullisht. Ata i lejuar për përdorim të përditshëm.


  Depilatory Alternative

  Nëse
  lëkura juaj reagon ndaj paraqitjes rroje tuberosity, ne rekomandojmë

  të përpiqen të përdorin kremra për heqjen e flokëve. Shumë gra
  braktisin ato, që nga këto barna shumë aromatik, dhe
  probleme me ta më shumë. Por ata janë flokët shumë më pak traumatik
  follicles se brisk zakonshme.

  Shumica e njerëzve të tolerojë
  kremra, por disa janë ende të shkaktojë alergji. Prandaj,
  të bëjë testin e hershme: aplikoni një sasi të vogël të drogës në
  bërryl. Nëse pas 24 orësh nuk kishte asnjë acarim mund
  do të thotë për të vënë në këmbët e tyre.

  Nëse locion shkaktojnë skuqje, acarim dhe djegie, menjëherë të lajë atë dhe nuk e përdorin.


  Efektet negative të rroje

  Nëse
  në lëkurë pas rroje gjeneruar "djegie" ose gunga që nuk bëjnë
  mbajtur për disa ditë, ose nëse lëkura duket
  i infektuar, paraqituni te mjeku. Shfaqja e qelb, duke rritur
  ënjtje, ngrohjes dhe të ngrirë në zonën e përflakur të lëkurës mund të jenë të
  zhvillon shenja të infeksionit.

  Inflamacion të përsëritura,
  shoqëruar me shfaqjen e pabarazive duhet të trajtohet nën kontroll
  Mjeku si makina rroje e vazhdueshme të përdorimit mund vetëm të përkeqësohet
  gjendje e lëkurës.

  Gratë franceze nuk e rruaj këmbët e tyre, por ne jetojmë atë me ju
  jo në Francë. Për lëkura juaj ka qenë gjithmonë i butë dhe të bukur,
  Ndiqni këto rregulla të thjeshta.