Kthehu harmoninë pas lindjes


 • Postpartum Slim

 • Postpartum Slim

  Me ardhjen e një fëmijë të vogël në shtëpi zgjidhet lumturi dhe gëzim të mirë. Por duke kërkuar në veten në pasqyrë, shumë nëna e kuptojnë se diçka ende i zhdukur, përgjigja është e thjeshtë - format e vjetra dhe bark i tendosur. Muaj gjatë të shtatzënisë dhe lindjes ishin vetëm në kujtimet, por paund e fituar në 9 muajt e parë, qëndroi në figurë dikur të pakta.

  Për të filluar shifrat e shërimit mund të jetë jo më parë se 6-8 javë pas lindjes vaginale dhe pas 2-2,5 muaj pas seksion cezariane. Këto terma janë të nevojshme për shërim pas shtatzënisë.

  Bukuri dhe Wellness qendra ofrojnë një shumëllojshmëri të trajtimeve për të rivendosur formë pas lindjes së fëmijës. Këtu janë disa prej tyre:

  Përfundon. Sot paraqitur një përzgjedhje shumë të madhe të përfundon, alga deti të freskëta, verë, fruta, çokollatë, banane fletë, petals lule dhe shumë të tjerë. Ata rritjen e metabolizmit në qeliza, rivendosjen e rregullores natyrore të lëkurës, për të forcuar dhe tonin atë dhe të përkryer të relaksuar dhe të qetë. Ato pasurojnë lëkurën me vitamina B dhe C, të pasuruar micronutrients të dobishme, të nxitur sintezën e kolagjenit, duke e bërë lëkurën të bëhet më elastike.

  Terapi presion.


  Procedura kombinon fuqinë e masazh dhe indeve fiziologjike të kullimit.

  Parimi i funksionimit ngjan punën e pranga aparat matës tensioni. Brenda një kostum të veçantë gome janë kamerat që alternuar fryj dhe bymehet, duke krijuar efektin e squeezes masazh, duke lehtësuar kështu largimin e lëngjeve të tepërta nga indet. Pas trajtimit të parë mund të ulur sasinë e hips e gjysmë - dy centimetra, duke u shpëtoj e lëngjeve të tepërta indeve. Një procedurë është kryer duke përdorur aparat për terapi presion zëvendëson 20-30 seanca të masazh manual.

  Terapi me ultratinguj. Metoda bazohet në ndikimin mbi strukturën e vibracioneve të lartë të shëndosha.

  Ultratinguj shkatërron skelet fijor rreth qelizat yndyrë, aktivizon metabolizmin qelizor dhe përmirëson qarkullimin e gjakut dhe kullimit limfatik. Rezultati - një reduktim i trupit yndyrë, të përditësuar, fleksibël, lëkurë elastike dhe shtrënguar.

  Teknologji ELOS (Aparatet Shape Vela) ofron katër lloje të efekteve: infra të kuqe (të rritur përhapjen ndërqelizor e oksigjenit, duke indeve ngrohje), varg aktuale e frekuencave (zhvendos thellë brenda kjo nxehtësi ngrohur anije të zgjerohet, duke rritur microcirculation gjakut), një vakum i veçantë pulsating (zbut lëkurën duke rritur rrjedhjen e gjakut në ind lidhës), rrotullimin e rollers spirale (rishpërndarje kryhet në lëngun e indeve në kanalet limfatike).

  Si rezultat, aktivizon lipolysis (lipolysis), rritjen e kullimit indeve nënlëkurës, përmirëson microcirculation dhe metabolizmin.

  Ushqimi i duhur dhe trajnimin e moderuar kombinuar me procedurat sallon duhet të japë rezultatet e dëshiruara.