Pro dhe kundër qerpik


 • Qerpikët
 • Si qerpik
 • Pros qerpik
 • Cons qerpik
 • Çdo ëndrrat grua e një e vërtetë sy të bukur shprehëse,
  thellë dhe e shkëlqyer si një dritë nate në det të yjeve. Një qerpikët
  medoemos duhet të jetë i trashë, e gjatë dhe me gëzof. Dhe në qoftë se të tilla
  Qerpiku askush, rrugë atëherë pa marrë parasysh se sa ju nuk e bojë me njolla,
  pa marrë parasysh sa pidkruchuvaly - efekti i "flutur puthje" arrijnë. Por
  përparojë si e tillë, dhe në cosmetology, jo statike.

  Për të zgjidhur problemin e rëna hollë dhe mendjet e lëngëta të Hollivudit kanë krijuar një teknikë të rëndomtë për qerpik.


  Qerpikët

  Zgjerime Qerpiku - një shtojcë të veçantë ngjitës në bazë të rëna tuaj disa tufa e qerpikët artificial.

  Kjo procedurë është kryer vetëm në kabinë dhe vetëm mjeshtri të lartë profesional për të shmangur pasoja tragjike.

  Qerpikët janë të ndarë në:

 • shkurtër, të mesme, të gjatë,
 • e zezë dhe kafe;
 • Fibra natyrale dhe të bëra nga njeriu.
 • Specialist zgjedh gjatësinë e çdo valëvit individualisht,
  Në varësi të gjendjes së qerpikët tuaj në formën e syve të juaj
  preferencat dhe situatë (ju mblodhën për një parti apo
  Shefi vendosi për të ndërtuar sytë).

  Në versionin e mbrëmjes
  më mirë se qerpikët e gjatë, duke krijuar imazhin e "yllit të filmit".  spotlights ndritshme, e rrethuar nga burrat djersitur, ju shikoni vetëm
  perëndeshë ... edhe pse nuk ëndërrojnë. Në të njëjtën variacionit të përditshme,
  rritjen e rëna mesatare gjatësi dhe vetëm skajet autentike.

  Por, pavarësisht këtij përmbajtje, ju do të duket e madhe dhe
  krejt natyrshëm, çdo herë i mrekullueshëm me gëzof përgjigje eyelashes
  në një shef bisedë e gjatë zemëruar.

  Si të jap rëna
  Avantazhi - natyral apo artificial? Ju duhet të vendosni
  Prioritetet. Çfarë është më e rëndësishme, të çmimeve apo cilësi / shëndetësor? Natyror
  rëna më shumë, por gjatë përdorimit të fibrave sintetike najloni,
  nga gëlltitje të flokëve në sy, është rreziku i alergjive.

  Qerpikët janë bashkangjitur veçantë gome bazuar shekullit zam. Zam
  mund të jetë transparent apo i zi. Kur aplikoni zam zi krijuar
  astar shikimit.


  Si qerpik

 • Me përbërjen sy është hequr. Pastaj baza e qerpikët degreased mjet të veçantë.
 • Atëherë i zoti i zgjedh përshtatshme në qerpikët gjatësi, të cilat janë të mbledhura në tufa e 3-7 qime dhe të fillojnë ngjitje.
 • Ju mbyllni sytë tuaj, dhe në pritje të bukurisë mbinatyrshëm, mos hapjen e tyre për orë të tëra.
 • Ndërkohë, master, gishtat e tij i shkathët me përvojë, është
  piskatore, dhe drejtimi i qoshet e jashtme të syve të brendshme

  ngjisni një bandë. Qerpikët janë ngjitur ajo ndara
  trarëve, në vend se një gardh të ngurta të duket e natyrshme. Për qerpikët "çdo ditë" mjaftueshëm 3-5 trarëve. Për raste të veçanta
  Ju nuk mund të përballojë për 13 trarëve në çdo qepallë. Procedura është absolutisht
  pa dhimbje.
 • Pas rreze e fundit do të marrë vendin që i takon, ne më në fund mund të kohën e duhur qerpikët e saj elegante.
 • Sipas rregullave të thjeshta, ju mund të merrni me extensions qerpik për rreth 2 javë.

  Pas koha do të vijë i shkatërruar çorape rëna veten e tyre. Por nuk e bëj
  kini frikë se ata papritmas zhduket në të gjithë më në kohë të papërshtatshme
  kohë.

  Procesi i humbjes është gradual dhe i padukshëm
  për një sy jashtë. Nëse ju nuk dëshironi divorc madly
  rëna naiv, ju mund të bëni korrigjimin. Ju vetëm
  zëvendësojë trarëve rënë me të reja.

  Gjithashtu qerpikët mund të hiqet në
  ndonjë kohë ose në sallon ose në shtëpi. Brenda, ajo është
  lëng i veçantë tretës. Nëse ju vendosni të hiqni qerpikët
  në mënyrë të pavarur, pastaj të vënë në vaj të ullirit dhe cilësi qepallë
  të lënë gjatë natës. Duke mëngjes rëna lehtë vidkleyatsya.

  Ashtu si me çdo biznes, me qerpik ka avantazhet dhe disavantazhet. Sa të rëndësishme janë ata - ju vendosni.


  Pros qerpik

 • pikëpamje është simpatik, sytë e bukur dhe qerpikët e gjatë dhe të trashë;
 • nuk ka nevojë për të aplikuar bojë për vetulla çdo mëngjes dhe pastaj të lajë mbrëmje, kështu që ata patjetër të duken pa bojë;
 • në qoftë se ju papritmas vendosni "zronyty" lotsjellës apo të zgjedhin për të notuar në pishinë, atëherë mos u bëni merak për kufomat potekshuyu;
 • nuk kanë nevojë për të curl rëna në mënyrë që ata janë të riciklohen pak;
 • nuk ka contraindications mjekësore për këtë
  procedurë, përveç në rastet në të cilat ka
  origjinalitet përbërjen ngjitës;
 • pasi ata nuk janë ngjitur në flokë, dhe kapak, nuk ka rrezik për të qenë të lënë pa qerpikët e tyre të dashur;
 • ndër të tjera, eyelashes lejojnë vizualisht të ndryshuar formën

  Sytë.
  Për shembull, sytë tepër të ngushta do të duken më të gjerë dhe
  Sytë tepër të rrumbullakta - më e zgjatur, në qoftë se duhet të vini
  qime të gjata.

 • Cons qerpik

 • bartës lentet e kontaktit rëna do të zgjasë më pak kohë. Nëse ju vazhdimisht tërheq qepallë kur salcë ose heqjen e lente, e qerpikët
  shpejt fluturoi larg. Më themelore rregull - dhe touch ndonjëherë më të vogël
  qerpikët;
 • larja nuk mund të fshij sytë, por vetëm butësisht pastrohen me qumësht i skremuar ose locion;
 • Ju mund të përdorni krem ​​yndyrore dhe vajra për qepallat dhe qerpikët;
 • duhet të fle butësisht, ekspertët nuk e këshillojnë të shtrihem fytyrën poshtë dhe
  fshij në jastëk.

  Këto "idhujt" e një abuzim i tillë nuk është
  të qëndrojë;
 • Nëse keni lëkurë me vaj rreth syve, është e nevojshme për të hequr më shumë locion yndyrë të rëna nuk vidkleyilysya çuar përpara;
 • ndonjëherë ka situata mjaft qesharake. Për shembull, një nga tim
  të njohur, e ndërtuar deri qerpikët shumë të gjata dhe me një shpërthim të fortë të saj të erës
  Dukej se qerpikët e saj në vend të sails që janë të fryrë dhe
  në hapësirat e saj të pakufishme. Pra, mos harroni ndjenjën e proporcion;
 • pasi ju keni ndarë me qerpikët artificial
  familja juaj mund të duket më mirë "të pazakontë dhe të pakta" me
  zakon.
 • Informacion nga artikullin "Të gjitha të qerpik."