Pro dhe kundër të Mezoterapia


 • Çfarë është Mezoterapia
 • Pros Mezoterapia
 • Cons Mezoterapia

  Çfarë është Mezoterapia

  Mezoterapia - Një metodë të veçantë të kujdesit
  fytyrë dhe trup, një metodë e re për korrigjimin e defekteve kozmetike.
  Kur mjekësi konvencionale Colette, ajo vepron në tërë trupin, dhe për të
  e "sëmundjes" vjen vetëm një dozë të vogël - se i keq
  reflektuar në organizëm si një e tërë, dhe në efektivitetin e trajtimit
  veçanti. Mezoterapia është e përqendruar gjithashtu në lokal
  manifestim i "sëmundje".

  Mezoterapia - një mënyrë e prezantimit të drogës
  drejtpërdrejt në sëmundje e qelizave, prandaj, nuk ka
  fokusuar në ndikimin e drogës në zonat e caktuara.


  Doza mikroskopike e hala shumë të hollë dhe të shkurtër,
  sipërfaqe (në një thellësi prej 1.5 të 6 mm) prezanton koktej të veçantë
  - Set i drogave të ndryshme, në varësi të problemit. Terapeutik
  Cocktails janë obkolyuyut çdo zonë. Teknikë vetë duket
  thjeshtë: ukolovsya - dhe rendit. Por në fakt Mezoterapia shumë
  hollësitë e tij, e cila mjekim administruara, ku, sa shumë,
  se si të thellë, sa herë dhe kështu me radhë. d. Për të arritur efektin maksimal nga
  Mezoterapia, është e këshillueshme për të kombinuar atë me të tjera, më shumë i zakonshëm
  Metodat e ekspozimit (p.sh., terapi fizike).


  Pros Mezoterapia


  Relative fiziologji - droga të administruara


  jo-toksike, e cila është veçanërisht e rëndësishme në mjedisin tonë. Shpesh "koktej"
  madje ndihmon për të pastruar trupin dhe personin jo vetëm merr shpëtoj i
  nga problemet e tij, por thjesht ndjehet më mirë. Përgatitjet
  jo vetëm që ndihmon pastruar trupin, por edhe ndihmon për të zgjidhur
  Problemet e lidhura me lëkurë të tepërt me vaj, përmirëson
  anije të vogla, forcon atonichnaya, lëkurë të pajetë.

  Gone Mezoterapia kurs vini re zhdukjen e dhimbje koke, për të vendosur humor, për të përmirësuar gjumin, etj

  Rezultatet e kursimit të Duration. Efekti mbi rrjedhën e qëndrueshme Mezoterapia dhe të qëndrueshme.

  Nuk ka asnjë kufizim moshe.

  Përshtatjen: nuk ka nevojë për të shkuar në klinikë çdo ditë, vkololysya - dhe tha lamtumirë për një mjek javën e ardhshme.

  Është e mundur të obkolyuyut çdo zonë.

  Një numër i vogël i contraindications. Nganjëherë pacientët
  contraindications për ndonjë trajtim tradicional mund
  Për ndihmë me mezoterapevta. Mezoterapia mund të trajtohen edhe
  njerëzit me diabet ose gastrit. Proteza dhe Implants edhe
  jo një pengesë.

  Metodë universale intolerancës nr.


  Cons Mezoterapia

  Ajo ende të shtëna pas injektimit mund të jetë bruised përkohësisht.

  Për disa "koktej" (duke përfshirë edhe anti-celulitit)
  contraindication është një gur në fshikëz e tëmthit (ajo mund të merrni off terren,
  si bazë për "koktej" ka efekt choleretic).

  Si me çdo intervenim, rrezikun e komplikimeve.
  Arsyeja kryesore e komplikimeve të mundshme - mjek i papërvojë që
  përfshin gjurmët e injeksioneve, dhimbje, infeksioneve të lëkurës,
  nekrozë ind. Dhe edhe në qoftë se një mjek me përvojë mund të jetë lokal
  alergji, skuqje, vasodilatation.

  Mezoterapia nuk është e rekomanduar gjatë shtatzënisë, menstruacioneve ose menjëherë pas operacionit.

  Një tjetër pikë delikate. Bukuri Industrisë - një biznes.
  Dhe pronarët e klinikave Mezoterapia me siguri do të jetë e dobishme, për procedurat e
  kërkon një sasi minimale të drogës në pajisje pak, dhe
  të ardhurat do të jetë i madh - një kurs mjaft e gjatë të trajtimeve.

  Duke e quajtur veten e njëjtë
  mezoterapevt tani mund edhe njerëzit pa arsim mjekësor
  - Përgjithësisht çdokush. Pra, nuk do të bjerë për premtimet e reklamave
  turr dhe përpiqen atë për veten tuaj. Është më mirë që së pari të mësojnë rreth Mezoterapia
  më shumë. Dhe në qoftë se ju vendosni që Mezoterapia është pikërisht ajo që ju
  duhet domosdoshmërisht të kërkojë një dokument mjek që konfirmon se ai
  të drejtën për të thirrur veten mezoterapevt. Në këtë letër, është e dobishme
  të jetë i sigurt se kjo është një specialist mjekësor
  arsim. Nëse cosmetologist normal nuk është gjithmonë e nevojshme,
  kjo është për mezoterapevta - gjendje absolutisht e nevojshme.

  Informacion nga artikullin "Çfarë është Mezoterapia, avantazhet dhe disavantazhet e saj."