Korrigjim plastike cik


 • Cik plastike

  Estetikë dhe imponojnë ligjet e tyre mbi buzët tona. Ju
  duan ata të jenë të përsosur? Pastaj cik e sipërme duhet të jetë
  fund të hollë. Nëse ju doni që ata të flasin për ankesën tuaj seksuale?
  T'i bëjë ata të plotë, sensual. Pra, të bëjë, ia besuar këtë magjik
  konvertimin buzët plastike. Në mënyrë tipike, kirurg plastike aftësi
  do të kërkohet në dy raste: nëse ka një shmangie kongjenitale nga ideal,
  ose që kanë ndryshimet e lidhura me moshën - rrudhave rreth buzëve të formuara,
  cik e sipërme u bë më e hollë dhe bëhet tendencë të ulët për të sagging.
  Ne ofrojmë disa metoda e buzëve plastike, të cilat ndryshojnë në
  kryesisht për qëllimin dhe ruajtur rezultatin deri më sot.


  Cik plastike

  Metoda e parë - lip plastike kirurgjikale. Një në qoftë se ju
  duhet të përmirësojnë rrënjësisht formën e buzëve - kjo mund të jetë një
  Balzac, dhe në moshë të re. Për ta bërë këtë, të prerë nga një rrip të lëkurës
  vetëm mbi buzën e sipërme, një foto dhe cik kontur i ri buzë
  lëkurë stitched. Një javë pas cik plastike hiqni fashë, dhe vetëm
  dhjetë ditë ju mund të përpiquni të kuq buzësh të ri të preferuar mbi buzët.

  Në plastike komplikimet kirurgji buzët dhe dhimbje
  minimizohet. Mbresë pas cik plastike diskrete dhe zakonisht
  fshehur nën kuq buzësh.


  Nëse është koha për t'u marrë me rrudha të lidhura me moshën dhe të sigurojë


  Buzët des vëllimi i humbur, ju do të vijnë në ndihmë kontur
  buzët plastike gels biopolymer. Fakti është se me moshën
  reduktuar formimin e glycosaminoglycans dhe në sajë - ajo
  mban volumin tonë të lëkurës dhe elasticitet. I përdorur për kontur
  plastike xhel cik acid Hyaluronic vepron në të njëjtin parim -
  rivendosur vëllimin e humbur e indeve.

  Në kryerjen kontur e buzëve pas anestezi lokale
  birë lëkurës është bërë në cep të gojës dhe xhel injeksion administruar
  një cik. Pas injeksion është masazh, të ndajë
  shpërndarja e xhel në indet e buzëve. Sepse buzët janë shumë të

  mirë furnizimi gjak, nuk është ënjtje e buzët, dhe nganjëherë gjakderdhje.
  Si rezultat, pas injektimit buzët plastike mund të ndihet i lehtë
  siklet dhe dhimbje. Por ajo do të marrë 2 javë
  në sajë të kujdesit intensiv - ftohtë disa herë në ditë gjatë i parë
  ditë, masazh dhe fizioterapia, si refuzimi i
  sauna, dhomë me diell dhe aktivitet fizik.

  Në përgjithësi, ju do të merrni rezultatin e dëshiruar menjëherë pas parë
  Procedurat vijnë kur ënjtje e buzët. Por ndonjëherë, për shkak të absorbimit të ujit
  xhel për 4-6 javëve të ardhshme, ulje të saj vëllimi dhe kontur
  Ndryshim Lip. Pastaj cik plastike shtesë është bërë gati

  1,5 muaj.

  Si rezultat i buzëve plastike ju ktheheni humbur
  Volumi ishte buzët elastik dhe zbutur kontur. Pa atë, dhe
  ashensor fytyrë kirurgjikale, dhe një korrigjim i folds nasolabial rendit
  njëjtë biogel nuk japin rezultatin e duhur, dhe pastaj duke i dhënë të vërteta
  Tharë nga mosha, me venitje qoshe, shkëlqim.

  Komplikimet nga buzët plastike, shumë e rrallë - rreth 1% mund
  lindin si rezultat i inflamacionit, reaksionet alergjike
  ose nënshkrimin xhel. Trajtim efektiv up për të hequr biogel,
  plotësisht eliminon pakëndshme komplikime plastike buzët. Shmangur ato
  gjithashtu do të marrë parasysh contraindications si akute inflamatore dhe

  dhe acarimin e sëmundjeve kronike të etiologjisë dhe lokalizimin.

  Gëzojnë efektin e kontur të buzëve për ju
  7-12 muaj. Gjatë kësaj kohe, e vënë xhel gradualisht shpërbëhet, dhe
  Buzët u kthye në gjendjen e mëparshme.
  Pastaj përsëri ... mirëpritur
  në buzët plastike!
  Informacion nga artikullin "buzët plastike -. Buzët e kirurgjisë plastike"