Qepallë


 • Nuk janë "sipërm" dhe blepharoplasty "më i ulët"
 • Pas kirurgjisë

 • Megjithatë, mos harroni se, si çdo kirurgji qepallë,
  ka një numër të contraindications: diabeti, sëmundjet e gjakut, kronike
  dështimi i veshkave dhe hepatike, sëmundje sistemike,
  hipertension i shkallës së tretë, i frymëmarrjes kronik
  dështim, dështim kronike të zemrës, thrombophlebitis
  venat e thella të legen dhe më të ulët gjymtyrë, blepharospasm, blefarohalyazis,
  sëmundjet inflamatore akute dhe kronike të syrit, conjunctiva,
  gjëndra lacrimal dhe kanalet.

  Nuk janë "sipërm" dhe blepharoplasty "më i ulët"

  « më i lartë » Shekulli plastike prerje janë bërë në

  qepallë e sipërme, dhe pozita e tyre së bashku natyror
  folds deri mbresë postoperative nuk ishte e dukshme. Për të hequr
  rrudhat dhe sagging qepallat e sipërme, është prerje e lëkurës të tepërta,
  zgjatje e indeve yndyrë hequr, atëherë imponuar pako
  sutures dhe patch kirurgjikale.


  Kirurgji është kryer nën anestezi lokale apo anestezi intravenoze.
  Para kryerjes kirurg shënon vijën e prerjes në krye
  shekull dhe lëkurë të hiqet. Pas zonave të përpunimit
  operacion prodhon anestezi, me një bisturi, lazer ose
  radionozha është prerje e lëkurës dhe hequr atë pjesë të saj që ishte


  shënuar. Pastaj mbulesë intradermal kozmetike dhe thur patch.


  Shumë më pak është "e sipërme" përmes qepallë
  transkonyunktivalnogo qasje. Kjo fiksohem i veçantë është bërë
  largimi i qepallë sipërme, në sipërfaqen e saj të brendshëm (conjunctiva)
  prodhojnë një prerje të vogël (më pak se 5 mm), nëpërmjet të cilit hiqet
  pjesa e tepërt yndyrë. Atëherë nuk prerë qep, dhe kjo është shumë e
  shërojnë shpejt.

  Nëse bëhet si duhet, kjo metodë ka pothuajse asnjë
  komplikime. Por kjo tregon vetëm ato pacientë problemi i të cilave
  konsiston pikërisht në tepërt vnutriorbitalnoho pjesë për brendshme yndyrë,

  jo lëkura e qepallë e sipërme.

  « Më i ulët » Qepallë në të njëjtën kohë zgjidh të dyja
  Problemet me lëkurë të tepërt të qepallë më të ulët dhe prania e hernie yndyrë. Në
  ky lloj i kirurgjisë prerje kryhet drejtpërdrejt në linjë
  qerpikët, drejtimin paralel me ta, e cila çon në postoperative
  mbresë është pothuajse i padukshëm.

  Pastaj hiqni hernie lëkurës yndyrë dhe të tepërta e imponuar
  sutures, suva kirurgjikale dhe ngjit. Nëse pacienti
  vetëm hernie yndyrë, rekomandohet mbajtja e "poshtme" blepharoplasty
  transkonyunktivalnogo qasje. Speciale Thur me grep qepallë më të ulët
  vonoj, mbi sipërfaqen e brendshme të saj të bërë një ose dy prerje,

  përmes të cilit të hequr vnutriorbitalnoho tepërt yndyrë.
  Si me
  "Upper" transaksione të këtij lloji, blefaroplastytsi "më i ulët"
  Qasje transkonyunktivalnogo përmes shkurtimeve nuk qepen, dhe
  shpejt shërohet.

  Pas kirurgjisë

  Brenda një në dy javë pas operacionit nuk është ënjtje të indeve.
  Gjithashtu ka bruises që ndodhin në 2-5 ditë pas plastike
  mosha. Shumë rrallë, por ende ka efektet e operacionit si
  ndryshim në vizionin, lotim i përkohshëm, eyelashes hedh lëng.

  Në mënyrë tipike, gjatë një kursi të veçantë rehabilitimit, koha
  shërim është shumë më e reduktuar, dhe shenjat e efekteve anësore

  nuk është parë. Mos harroni se rezultati përfundimtar
  pacienti mund të mos pëlqen. Kjo është e ashtuquajtura estetike
  "Efekti anësor".

  Prandaj, është e rëndësishme konsultim paraprak me mjekun i cili
  të shpjegojë se një transaksion është një ndryshim
  formë e syrit. Syri si një "të rrumbullakosura" në këtë mënyrë bëhet e dukshme
  diçka më e proteines se para operacionit.

  Gjatë konsultimit të parë një mjek duhet të paralajmëroj
  Postoperatively, sidomos në humbjen e tij të parë -
  ënjtje dhe bruising. Psikologjikisht, pacienti duhet të jenë të përgatitur për të
  disa mendje të shëmtuar se, megjithatë, do të jetë vetëm një

  javë, dhe çdo ditë i zonës së operimit është
  të marrë formën e zakonshme, duke argëtuar rezultat të shkëlqyer pacientit
  operacion.