Ylli modës moderne të parëve tanë


 • Ylli Historia
 • Trendet aktuale
 • Këshilla dhe contraindications
 • Ylli Historia

  Në lashtë
  kohët e punctures të pjesëve të ndryshme të trupit do të thotë një
  shoqatë klasë. Fise të ndryshme kanë të ndryshme shpuar tij
  Trupi dhe dekoruar ata të ndryshëm nga njëri-kockat e tjera dhe shkopinj. Çfarë
  në një komb mund të konsiderohet si një simbol i fisnikërisë më të lartë ose të nderit
  Ushtarët, një tjetër fis mund të jetë një shenjë e turpit.

  Veshët kanë qenë gjithmonë vendi më i popullarizuar për punctures. Nëse
  Përfaqësuesit Kaukazian dekorata veshët ishin kryesisht
  prerogativë i grave, në Afrikë dhe në veshin e Amerikave
  lob dhe kërc shpuar të dy gratë dhe burrat.

  Dhe sot e kësaj dite
  ylli veshit është më i zakonshëm.

  Në 70
  Ylli i shekullit XX fituar statusin e protestës të të rinjve. Pastaj punks
  filloi të shpojnë asgjë, dhe nëse vajza zgjodhi një palë vathë
  forma të paimagjinueshme, madhësi dhe ngjyra, një palë vathë si të rinj burra
  preferoj pin plain anglisht. Zakonisht burrat shpuar
  vetë vetëm një vesh, por në 80 vitet e lëvizje e ka shtyrë reperskyy
  Tifozët përshkon të dy veshët të njëjtën kohë. Dhe shpesh njerëz me
  shpues guximshme dyshuar seksual
  Orientimi.

  Trendet aktuale

  Sot, pak guxojnë të tregonte me gisht dikujt që


  zbukuruar veten me pikatore ngjyra. Shoqëria më në fund u pajtua me
  se ylli mund të shtoni piquancy për të jashtme jo vetëm
  vajzat, por djemtë. Dhe tani të gjithë e vendos këtë pyetje për veten e tij.

  Fashion Modern lejon asgjë përshkon. Zonja dhe
  Të rinjtë shpojnë veshët e tyre, karafil futur në hundë dhe mjekër,
  unaza varur në buzët dhe vetullat, navels prekur dekoroj
  kulonchyk. Quite dëshpëruar partisë-goers vendos në mprehtë intime
  vende, të cilat, natyrisht, është veçanërisht krenar. Por ajo
  fashion tipar sezon: gozhdë depërtues! Në këtë thonjtë natyrore më të mira

  bëj, por përshkon përllogaritur gozhdë në gisht unazë dhe
  futur një unazë të vogël - gjëja Cutest!

  Në përgjithësi,
  Tani ju mund të shpojnë asgjë. A nice apo jo - it
  çdo shije. Në fund të fundit, shumë të vendosur në jo depërtues
  vetëm nga një pikë e estetike të parë dhe të vënë në një dekoratë të madhe
  Kuptimi simbolik.

  Këshilla dhe contraindications

  Tendencë për të formuar keloids - më thelbësore
  contraindications. Një tjetër shërimi i lehtë dhe pa dhimbje
  birë në çdo rast individual. Për të zvogëluar rrezikun në minimum,
  Operacioni duhet të bëhet në sallon me një reputacion të mirë, ku
  sigurisht përdorni vetëm gjilpërat e disponueshme.

  Për plagë kaluar
  vathë më shpejt duhet të bëhen nga çeliku kirurgjikale ose titan.

  Gjithashtu, para se të bëni Piercings në zonat e ndjeshme
  mos harroni se koha shërua - rreth 2 muaj. Birë
  veshët shumë të ngjarë të zvarritet më të shpejtë. Por në mëngjes me i freskët
  kërthizë gënjeshtër në plazh dhe duke notuar në ujërat kategorikisht
  rekomanduar për shkak se duke bërë dimrin më të mirë mprehtë. Sigurisht, në qoftë se ju bëni nuk
  plan për të shtrihen në plazh në Egjipt në nëntor - kur është koha
  piercings spantelychytysya para rënies.