Shekulli Lifting


 • Bleforoplastika
 • Rehabilitimi pas bleforoplastiki

 • Nga nën lëkurën e qepallat e rrudhave, folds dhe brazdat shfaqet. Muskujt të bëhet i butë dhe i trashë përreth kokërdhok bie në mes muskujt razvolokneniyu. Rezultati është hernia orbitale.

  Bleforoplastika

  Qëllimi i operacionit (bleforoplastiki) në këtë rast - për të hequr të gjitha të panevojshme në mënyrë të lirë deri çarë e sy, për ta bërë atë më të hapur. Pas rinovimin operacionet në kapak të hequra "çanta" nën sytë dhe sagging indeve të buta në qepallë e sipërme. Sytë e kjo të fillojë të duket më e madhe. Edhe shprehja është më i gëzuar.

  Përveç kësaj, rritja fushë e mendimit si të hequr lëkurën e tepërt që varet mbi sytë e tij. Pas një operacioni në qepallat pas disa ditë kishin plagët dukshme, dhe një muaj më vonë ata janë praktikisht të padukshëm.
  Edhe burra për pjesën më të madhe nuk e përdorin bleforoplastika grim (qepallë) nuk mund të të dëmtojë. Kirurgji kozmetike në qepallat çojë në një përtëritje të rëndësishëm, dhe ky rezultat është shumë e qëndrueshme.


  Për të eliminuar ndryshimet e lidhura me moshën, është e nevojshme për të hequr lëkurën e tepërt, nëse është e nevojshme, të lëvizur dhe për të forcuar muskujt dhe bulges yndyrë ose kamxhik, ose të përdoren për të mbushur zonat fundosur.
  Në rrjedhën e anti-plakje blepharoplasty mund të ndryshojë konfigurimin e shekullit.

  Kufizime në moshë për operacionin atje. Djemtë dhe vajzat janë shpesh të pakënaqur me formën e shekullit. Ka karakteristika kushtetuese që mund të ndryshohet. Për shembull, formë mongoloide sy, sagging qepallat e sipërme, çanta nën sytë dhe të metat e tjera që mund të jenë për shkak të strukturës individuale të indeve të buta dhe kockat e kafkës. Bëni më harmonike shekull proporcionet e mundur me operacioneve kozmetike.

  Blepharoplasty mund të kryhet në lidhje me operacionet e tjera në fytyrë. Për shembull, shumë pacientë me moshë mërzit linja horizontale në qoshet e jashtme të syve.

  E ashtuquajtura "këmbët në direk". Për të korrigjuar për këtë qëllim, është e nevojshme për të ngritur qoshe e jashtme e vetull. Kjo mund të bëhet gjatë bleforoplastiki zgjeruar. Por thjesht dhe në mënyrë efektive të kryejë heqjen e përkohshme. Edhe më shumë mund të merret kur fytyrën plastike.

  Në qepallë më të ulët është i lartë e faqe - ". Rajonit Paint" "Masking rajon" mosha ptosis ekspozuar (sagging). Në mënyrë që të rrisë pjesën e sipërme të cheeks, përdorni heqjen e sipërme dy të tretat e një person fytyrë-ashensorët, dhe nganjëherë implantimin e proteza silikoni mollëzat.

  Blepharoplasty - operacion jashtëzakonisht produktiv.

  Nëse bëhet si duhet, ajo çon në një reliev të theksuar shekullit përmirësim. Full-hendekut ndryshimet e konfigurimit, pikëpamje bëhet më i hapur, zhduket shprehje të lodhur.

  Rehabilitimi pas bleforoplastiki

  Operacionet me ndikim të ulët mbi qepallat. Qëndruar në spital - 1 ditë. Sutures janë hequr në ditën e 4. Periudha e rehabilitimit është e shkurtër. Ndjesi të pakëndshme pas minimum bleforoplastiki dhe lidhen kryesisht me bruises që ju doni të fshehur për 1-2 javë nën syze të errëta. I bërë në kohën e duhur nuk bleforoplastika t'ju sjellë siklet të madh dhe në këtë mënyrë të përmirësojë ndjeshëm pamjen për shumë vite.

  Mendimi juaj do të jetë më e gjallë, sy ekspresive të fituar. Ju do të duken jo vetëm të rinj, por të shëndetshme si çanta nën sytë të lidhur me sëmundje dhe varëshme. Për më tepër, në qoftë se ju keni pasur një tendencë për edemë, ata reduktuar sepse yndyra e tepërt, e cila akumulon fluide, kirurg heq të gjitha mjetet.

  Scars pas operacioneve të tilla kaq delikate që edhe meshkujt të cilët nuk përdorin grim, nuk do të shqetësohen për atë që dikush vë në dukje ato për të kryer kirurgji kozmetike.

  Në përgjithësi, bleforoplastika bërë edhe t'ju sjellë një bandë e tërë e emocioneve pozitive.