Ndërrojë pamjen


 • Çfarë është një ashensor fytyrë?
 • Facelift: Përzgjedhja dhe mjekët
 • Ndërrojë pamjen: rreziqe dhe komplikime
 • Riaftësim
 • Rezultatet

 • Çfarë është një ashensor fytyrë?

  Për fat të keq, ne nuk mund të luftojë natyrën. Ne nuk e tërheq fuqi
  të mbështetur procesin e plakjes, por ne mund të bëjmë më pak të dukshme
  shenjat e moshës.
  Kjo do të na ndihmojë për kirurgji kozmetike. Face,
  i njohur gjithashtu si persona heqjen ose ritidektomiya ndihmojë të hequr dhjamin e tepërt,
  muskujt nënlëkurore shërohen dhe të kthehet përshkruan paqartë të tipareve të fytyrës. Mbështetëse
  përballen dhe qafë do t'ju japë një freski rinore të lëkurës, të rritur vetë për veten dhe të japin

  besim. Në kirurgji plastike moderne, ka disa
  Teknikat heqjen përballen. E di se ju nuk jeni vetëm në dëshirën e tyre për të mësuar
  më shumë në lidhje me përfitimet e kësaj procedure.

  Pa dyshim, më ashensor
  tregon se gratë të vënë një të qarta, të qëllimeve realiste dhe jo të presim
  Mrekullitë Kozmetike Kirurgjisë. Klinikë Obsmykuyuchys në burrat dhe gratë duhet
  mos harroni se ndërsa heqja vërtet ndihmon të visually humbasin disa
  vjet, ajo nuk është në asnjë mënyrë e shëndetit tuaj të lëkurës dhe elasticitetit rinore.

  Kandidat ideal për një ashensor - burrë apo grua lëkurë të cilit fillon
  venitje, por ende nuk e ka humbur krejtësisht elasticitetin e tij.


  Zakonisht heqë
  Personat e përzgjedhur pacientët e moshës 40 - 60 vjet më i fortë, kockave të përcaktuara qartë
  strukturë. Faktorë të tjerë që tregojnë se ashensori do të jetë efektive,
  - Faqet e butë, linjat e dendura të hundës dhe gojës të (linjave nasolabial) dhe
  të dyfishtë (ose madje edhe të trefishtë) mjekër.


  Ndërrojë pamjen: Përzgjedhja dhe mjekët

  Performanca e formatimin e teksteve tradicionale,
  i njohur gjithashtu si heqjen dhe forcimin e muskujve skelet fytyrës (i ashtuquajturi
  Ashensor SMAS), merr disa orë, në varësi të sa
  Procedurat mini për të kryer për një operacion.

  Disa
  Kirurgët
  Transaksioni pjesë në dy faza. Në kryerjen e këtij lloj ashensor

  kirurg
  ndan lëkurën nga yndyrë dhe muskujve shtresa, dhe pastaj heq ose
  gjiri
  yndyrë nga qafa dhe mjekër, e cila përmirëson kontur të fytyrës.

  Pas kësaj
  kirurg
  hapur shtrihet muskujt dhe mur, duke tërhequr lëkurën dhe duke hequr veshët
  i saj
  tepricë. Qepje rregulluar shtresa e tensionuara të leckë dhe varrosur bërë
  Shkurtimet; në
  Ne përdorim kllapa metalike. Në përgjithësi, faktorët
  drejtpërdrejt
  ndikojnë në funksionimin e formatimin e teksteve makinerive janë të përcaktuara
  individual
  Tiparet e preferencave individuale të pacientëve dhe kirurg në të vërtetë lloji
  aski.

  Përveç kësaj, burrat dhe gratë
  prerje janë kryer në vende të ndryshme, edhe pse një prerje standarde nevojshme

  prerje vazhdueshëm që fillon në tempull, është që të
  vesh, duke anashkaluar atë dhe përfundon deri në rrudhë prapa veshit. Në vend të formatimin e teksteve të plota
  Disa pacientë zgjidhni një heqjen lokal ballin, mjekër ose qafë.


  Ndërrojë pamjen: rreziqe dhe komplikime

  Në kirurgji plastike për
  Rezultati nuk mund të garantoj asnjë. Dhe askush nuk mund të garantojë absolute
  Operacionet e sigurisë. Megjithatë, rreziqet e mundshme dhe komplikime formatimin e teksteve
  janë të rralla dhe nuk përbëjnë një kërcënim të veçantë për shëndetin apo jetën e pacientit.
  Megjithatë, ne të gjithë janë persona të ndryshëm anatomi fizike dhe psikologjike

  Reagimet dhe aftësinë për të shërohen dhe të shëruar plagët. Për këtë
  shkakton rezultat i kirurgjisë plastike kurrë nuk mund të parashikojnë se 100%.

  Pirja e duhanit është e ndaluar rreptësisht
  në përgatitje për çdo llum kirurgji kozmetike rindërtues. Pacientët
  duhet të lënë duhanin të paktën dy javë para operacionit dhe jo për qëllim
  pirja e duhanit për të paktën dy javë pas operacionit, si negativ nikotinës
  ndikojnë në formatimin e teksteve rezultatit. Është e njohur se nikotina shkakton ngushtim
  enët e gjakut në fytyrë, e cila mund të ngadalësojë shërimin. Se vetëm
  rreziqet e përbashkëta dhe komplikime të ndërrojë pamjen:

 • Shërim i ngadalshëm dhe i dhimbshëm
 • Dëme nervore
 • I infeksionit
 • Reagimi për anestezi
 • Cicatrization
 • Gjakderdhje dhe hematoma formacion
 • Ndryshimet dhe dëmtime të lëkurës
 • Ndjesi të dhimbshme dhe parehati
 • Bruises Arsimi
 • padepërtueshmëri dhe ftohjen e lëkurës

 • Riaftësim

  FA SHAT duhet të mbetet
  imunitet për 48-72 orë pas operacionit. Kullimit është hequr,
  vetëm hera e parë kur ndryshon një fashë. Relaksimi formatimin e teksteve pas operacionit
  është me rëndësi të madhe; dy ditë e para pas heqjes nevojën sa më shumë
  pushim dhe fle për t'i dhënë trupit një shans për të shërohem. Për
  këtë herë, kreu i pacientit duhet të jetë në pozitë të ngritur dhe
  të fiksohen te reduktuar enjtjen.

  Duhet Marr ndihmën
  miq, dhe të kërkojë një vështrim i afërt pas teje pas operacionit
  ose përdorin shërbimet e infermierit.

  Ju do të duhet ndihmë për të ndryshuar
  kompresë të ftohtë, duke u përgjigjur thirrjeve telefonike dhe shërbimit të ushqimit. Që
  maksimizuar efikasitetin e operacioneve dhe të përshpejtojë rehabilitimin duhet
  kufizojnë aktivitet fizik. Lëvizja mund të shkaktojë të lartë të gjakut
  presion, duke çuar në gjakderdhje apo shtrirje qepje. Në postoperative
  Periudha e të paktën një muaj duhet të përmbahen nga çfarëdo fizike intensive
  Aktivitetet. Përveç kësaj, në qoftë se i gatshëm për të ndjenja të jashtëzakonshme të lodhjes pas
  operacion.

  Shumica e pacientëve
  Rehabilitimi postoperative merr rreth dy javë. Pas përfundimit
  Procesi tonik dhe e suksesshme shëruese reflektimin tuaj në pasqyrë ju

  surprizë e këndshme.


  Rezultatet

  Pavarësisht afat të gjatë
  përfitimet dhe Efektivitetin e fytyrë të hequr, ajo nuk mohon plakjen. Në këtë
  prandaj, është e vështirë që të përcaktojë qartë se çfarë saktësisht me kalimin e kohës do të duhet të ri
  shtrëngimi. Disa gra vetëm një ashensor, rezultatet e të cilave
  mbajti deri në vdekjen e tij, të tjerët kanë për të shkuar nën bisturi kirurg
  çdo 5-10 vjet.

  Diskutoni në prostituta?%
  89estve