Grim i përhershëm sy


 • Grim i përhershëm sy
 • Si është procedura?
 • Qepallë e sipërme
 • Qepallë më të ulët
 • Pas procedurës
 • Make-up tips

  Grim i përhershëm sy

  Sy - i vetmi vend në zbatimin e grim të përhershëm përdoret zi. Skin moshë është shumë e hollë, ngjyra është refraktar vizualisht shumë më pak se, të themi, në buzë, dhe bojë e zezë parandalon rrjedhjen e blu, siç ndodh, kur ajo përdoret gabimisht në vetullat përhershme kozmetikë. Në kozmetikë të përhershëm të syve, shigjeta veçanërisht kur kryejnë përdorur gjerësisht ngjyra të kundërta: të zezë, ngjyrë kafe të errët, të purpurt, jeshile të errët të errët, vjollcë.

  Hapësirë ​​e vërtetë për mjeshtër imagjinatës dhe klientit!


  Si është procedura?

  Gjatë vizatimit të mëparshëm laps mezhresnichnoho errësirë ​​shpesh nuk është aplikuar.

  Bëhet menjëherë anestezi. Siç e dini, qerpikët mbi qepallë e sipërme të vendosura në disa rreshta (rreth 5/3) - numri i rreshtave varet, do të ketë një linjë apo më shumë.

  Në kozmetikë të përhershëm të syve ka një ndryshim në krye dhe në fund të shekullit.


  Qepallë e sipërme

  Nënvizoj buzë ciliar e qepallë e sipërme e bën sytë ekspresive, eyelashes duket gëzof, nxënës - të ndritshme. Ky make-up duket spektakolare në çdo fytyrë në të cilën prerë dhe formën e syrit.


  Nënvizoj buzë ciliar e qepallë e sipërme mund të jetë procedurë e pavarur mund të "hyjë shigjeten." Nëse klienti zgjedh arrow për të zgjedhur një ciliar fund ende nevojë: në qoftë se ju nuk e bëni, atëherë në mes të shigjetave dhe qerpikët do neprokrashennyh hapësirë.


  Qepallë më të ulët

  Qepallë më të ulët nuk është gjithmonë e theksoj, shpesh duke tërhequr dhe të lartë dhe të ulët qepallë vizualisht zvogëlon sy. Përveç kësaj, duke theksuar qepallë më të ulët vizualisht mund të ulët nivelin e syrit, që nuk është gjithmonë rezultat i dëshirueshëm. Nuk është një tjetër argument: që jeta moderne me stres e saj dhe ekologji e keqe të çon në faktin se edhe në gratë e reja nën lëkurë sy plakjen e hershme, rrudhat, shfaqen enët kapilar.

  Duke qepallë më të ulët në këtë rast rrit efektin e plakjes, lodhje, hijet nën sytë.

  Megjithatë, në qoftë se klienti ende vendosi të theksoj jo vetëm në krye, por qepallë më të ulët, mjeshtër mund të shpërthejë procesin në dy faza. Një ditë ai ishte duke punuar në qepallë e sipërme, dhe një javë më vonë, kur çdo gjë të shëruar - mbi pjesën e poshtme. Kjo është bërë në mënyrë që të zvogëlojë ënjtje të syrit, i cili është më i rëndë në mëngjes pas procedurës.

  Mbi qepallë më të ulët është vetëm një rresht të qerpikët. Next në rrënjët e qerpikët ose qepallave të mbajtura në linjë shumë e hollë të qartë, duke rritur kështu syrin vizuale. Ju mund të përdorni mbrojtje nga drita: duke përdorur bojë të holluar është rruga që duket laps sikur pikturuar kozmetike dhe i ngjan një hije të lehta nën rëna.

  Color për të theksuar qepallë më të ulët zakonisht marr më natyrale, gri-kafe, gri, kafe e hapur. Sigurisht, ajo duhet të jetë në harmoni me qepallat kozmetikë skemë ngjyra e sipërme dhe vetullat.


  Pas procedurës

  Menjëherë pas procedurës për lehtësimin skuqje mund pikoj pika sy. Ndonjëherë ka një ndjenjë të pakëndshme të "rërë në sy", por kjo parehati - diçka normale, dhe kalon shpejt.

  Qepallat shërohet shpejt - brenda një jave. Si me buzët e përhershme grim apo vetullat, të parë të kores parësore otshelushyvaetsya, pastaj zbret mesëm. Makeup është rreth 30% më të lehta se menjëherë pas procedurës dhe hije të ftohtë.


  Make-up tips

  Ekspertët besojnë se grim i përhershëm është ideal jo vetëm për gratë e reja, por zonja pas 45 - kur shkojnë jashtë ngjyra natyrore dhe linjat natyrore të bëhen më pak të dallueshme.

  Përveç kësaj, ky opsion është shumë i dobishëm për gratë që veshin syzet. Kur yjet e këqija (miopi) kozmetikë sy duhet të kushtojnë shumë kohë dhe të mbajë një vijë të hollë mbi laps sipërme qepallë edhe më të vështirë se sa hijet hije. Si rezultat - kohën e humbur dhe nerva. Makeup zakonisht duket i përafërt, nganjëherë i lëngshëm. Grim i përhershëm eliminon këtë problem.

  Këshillë për ata që mbajnë syze, lente sy të rritur sytë tuaj, të heqë dorë në vijën e trashë e eyeliner, në qoftë se ju pëlqen, të tilla si shigjeta duken në fytyrën tuaj pa syze.

  "Regjistrohu" një gjobë nënvizuar avantazh ciliar me pak i trashë në cilium, "bisht".

  Nëse syzet lente reduktuar sy, mos e theksoj edhe rrugën e sipërme dhe të poshtme qepallë të errët. Kjo visually "mbylle" sy, ajo do të duket edhe më i vogël.

  Wizard paralajmëron që ju veshin syzet!

  Sytë e vegjël duhet pak shigjetat e holla e linjës nuk janë domosdoshmërisht i zi. Nga të gjithë kontur i zi duhet të trajtohen me kujdes: në një rast, ajo vizualisht mund të zgjeruar madhësinë e syrit, dhe tjetri për të luajtur një mashtrim mbi të - visually zvogëlojë atë.

  Color Picker për përhershëm make-up është shumë e pasur - të mendojnë për zgjedhjen e hije më nga afër.  Në sytë kryesore e raundit të trash arrow vetëm mbi nxënësit. Trashje i saj duhet të bjerë në zonën menjëherë pas nxënësit dhe nxënës i linjës do të jetë si i hollë si të afërta me të rëna. As nuk mund zmykaty qoshe linjë sipërme dhe të poshtme e jashtme e shekullit në sy. Ju duhet të konsiderojnë me kujdes tranzicionit ngjyra shigjetë, për shembull, nga kafe - të zezë.


  Por sytë e madhe formë konveks tashmë dominojnë në fytyrë, kështu që nëse janë apo jo për të përfshirë atyre më shumë vëmendje?

  Sytë e thellë të caktuar janë gjithmonë si një hije dhe për këtë arsye mund të duket i vogël dhe i paqartë.

  T'i bëjë ata më të ndritshme duke theksuar buzë ciliar dhe qerpikët pikturuar me kujdes. Nëse ne mund të merrni në shekullin kodrina (dhe në sytë e thellë të vëna ajo zakonisht është e vështirë për të bërë), pastaj të vazhdojë shigjetë. Nëse ju lejojnë përmasa të fytyrës dhe formën e vetullave, të përpiqet të ngrejë një vetull në të njëjtën kohë - atëherë personi do të duket më shumë "i hapur". Një tjetër opsion problematike: sytë e "incidentit" shekulli. Vizualisht rritur qoshe e jashtme e syrit është e mundur në qoftë se të përfundojë linjë ciliar buzë para se të arrijnë në pikën ku qepallë refraktar fillon të "bjerë", dhe nga shigjeta që çon atë.  Pick up sytë tuaj në versionin korrekt të përhershëm make-up, dhe të tjerët nuk janë në gjendje që të heq ju për të parë!

  Më i lartë