Buzët Përhershëm grim


 • Shape dhe Color
 • Procedurë
 • Pas procedurës

 • Para se të filloni procedurën e artistit të përhershëm grim do të tregojë se si do të jetë që ju do të përjetojnë ndjenja dhe çfarë hapa duhet të ndërmerren pas. Përveç kësaj, ai do të ju pyesin shumë pyetje. Tolerability e anestezi, diabeti, probleme me koagulimit të gjakut, sensibilitet për plagët keloid - mjeshtër i mirë do të interesit shumë.


  Shape dhe Color

  Atëherë formë të zgjedhura dhe ngjyra e buzëve. Shpesh magjistar ofron më të mirë sipas tij, një opsion, por kjo ndodh që një klient dhe ajo e di se ajo dëshiron. Disa vijnë me të kuq buzësh e saj, dhe kjo lehtëson zgjedhjen e ngjyrave.

  Nëse klienti ende nuk është vendosur, ata do të kenë një tabelë, e cila mund të imagjinoni se si do të duket apo që paint ka shëruar lëkurën. Color se pacienti sheh buzët e tij menjëherë pas procedurës së do të jetë i ndryshëm se ai që përfundimisht do të, të shëruar dhe zhduket kur kore. Shkëlqimi saj dhe ngopjes është më pak se fillestare 30-50%.


  Procedurë

  Pas anestezi të fillojnë të punojnë në skicimin e buzëve. Fillimisht prodhimin e të ashtuquajturit qark nametochnym - ajo mund të rregullojmë vetëm formën e buzëve, pastaj bëhet i mesëm, i formës së prerë. Për ata që zgjedhin për të qëndruar vetëm në modelimin rrugë të re, procedura është e gjatë.


  Ajo zgjat për ata që duan për të bërë një të plotë buzët grim i përhershëm kur ka punuar jo vetëm rrugën e tyre, por sipërfaqe (e quajtur mbrojtje nga drita e fundit).

  Color mbrojtje nga drita mund ose nuk mund të përputhet me ngjyra kontur - të gjitha varet nga shijen artistike të zotit dhe dëshirat e konsumatorit. Color mund të ndriçohet një kompleks të veçantë që do të bëjë bojë më transparente dhe e natyrshme - në këtë rast, cik hije natyrore shkëlqen përmes si bojë dhe ajo duket shumë elegante.

  Zakonisht gjithë procedura e grim të përhershëm (plus mbrojtje nga drita kontur) mori disa orë, ndonjëherë më shumë.  Pasi ajo është e përfunduar, buzët duken të zgjeruar (gjithmonë një ënjtje të vogël) dhe të duket shumë e ndritshme, sikur pikturuar. Ënjtje do të zhduket me kalimin e ardhshme pesë të - gjashtë orë.


  Pas procedurës

  Pas procedurës, buzët imponojnë një krem ​​të veçantë për lehtësimin e ënjtje, skuqje ose parehati të tjera të pashmangshme pas ndonjë lëndim. Pushimi krem ​​për 10 - 15 minuta, sa në nevojë nga ajo veshur, pastaj thith buzët me një pecetë dhe të vënë një masë mbrojtëse - një balsam ose vaj.

  Siç u përmend në 2-3 ditët e para të pikturuar me shkëlqim buzët të duken, pastaj fillon kore otshelushyvatsya.

  Ky është momenti më e turpshme: pas lëkurë ngjyrë të pabarabartë të përhershëm make-up është e pabarabartë.

  Pasi kore ardhur plotësisht (kjo 4-5, një maksimum prej 7 ditësh) do të zbehtë film lëkurë - të ashtuquajturin kore të mesëm. Për shkak të shkallëve të saj të bardha bojë duket e zbehtë dhe të frikësuar klientëve: E pra, asgjë nuk është lënë i përhershëm make-up! Në fakt ajo nuk është.

  Ngjyra është e tillë që "urdhëruar". Ju duhet vetëm të presë deri të zbresë kore të mesme (10-14 ditë pas procedurës), dhe vazhdojnë ipolzovat emollients.

  Më i lartë