Vetullat Përhershëm grim


 • Ngjyrë
 • Formë
 • Simetri
 • Pajisje
 • Procedurë
 • Pas procedurës

 • Vetullat e përhershme kozmetikë bërë me shpresën se pas vetullat e procedurës dukej më e natyrshme. Për vendasit rusokosym e Rusisë qendrore zakonisht janë hije më e mirë është gri-kafe. Shko ngjyrë zeshkane "çokollatë" dhe "çokollatë e errët". Fytyra bjonde dhe të kuqe me flokë të kuqërreme-kafe tone të ngrohtë.


  Ngjyrë

  Në vetullat e përhershëm grim kurrë nuk e përdorën zi. Black jep blu, për shkak të thyerjes fantazme nën lëkurë, dhe kozmetikë të përhershëm në këtë rast duket si një tatuazh të ashpër të ushtrisë.

  Ka një konotacion të veçantë: një kombinim kompleks i gri, kafe dhe ulliri. Toni duket pothuajse i zi dhe blu nuk shkakton zbaticë. Kur zgjedh ngjyrat, natyrisht, të jenë të vetëdijshëm se hije më pas do të pak më të ndryshme se menjëherë pas procedurës. Pra, ai dukej i njëjtë si klient dëshiron, zgjidhni bojë të errët mprehtë: ajo është përditësuar epidermë fsheh ngjyrën gati 20% dhe ton do të jenë të lehta.


  Formë

  Foto Natyrore Vetulla nuk është gjithmonë më mirë për llojin e personit. Pra, zgjedhja e saktë e formave, thekson dinjitetin e paraqitjes klientit - një tregues i specialistit aftësi.


  Kjo shpesh ngre "bishtin" vetullat - atëherë fytyra duket më e hapur dhe të rinj. Si për të modës, atëherë ajo më mirë të trajtohen me kujdes. Së pari, vetull "thread" apo, anasjelltas, të gjerë (ndoshta me të vërtetë popullor këtë sezon) nuk janë për të gjithë.
  Variabël dyti, modës është i njohur dhe kozmetikë e përhershme zgjat gjatë.

  Por forma është zgjedhur më në fund dhe shënoi fytyrës laps kozmetike (laps mundësisht me ngjyrë më të qëndrueshme të përhershme make-up - atëherë konsumatori është më e lehtë për të kuptuar se si duket). Duke vetullat, duke u përpjekur për të zotëruar si pikërisht Mos harroni Kjo formë: atë më vonë gjatë procedurës vetë, kontur nuk është i fortifikuar, si teknologjive kozmetikë e përhershme vetull të thotë jo një linjë të qartë dhe mbrojtje nga drita të butë duke përdorur pajisjen.

  Një linjë e qartë në fushën e vetullat është e panatyrshme, dhe kushti kryesor për cilësi të lartë grim të përhershëm është vetëm e natyrshme.


  Simetri

  Vetullat gjithmonë asimetrike. Task Wizard, i bëjnë ato më të visually simetrik - kështu që kushdo që shikon klientin me fytyrë të plotë, u duk sikur vetullat e saj linjë të përkryer. Në faktin, prej tyre mund të jetë një inç lart ose poshtë tjetrën. Vetullat nuk mund të tërheqë në një klishe - duhet të bëjë si person do të jetë anon. Për simetri të përsosur, siç u përmend tashmë, personalisht nuk ekziston.


  Pajisje

  Ka dy teknika të vetullave të përhershme kozmetikë.

  Së pari - teknika e mbrojtje nga drita - më e preferuar sepse vetullat duke shikuar tërësisht organike dhe natyrore - në qoftë se ato janë të ngjyrosura vetëm pak shkathtësi laps ose hijet.  Teknika e dytë - "qime" (diçka si ajo në treg në shumë dyqane lokale) - një disavantazh i rëndësishëm. Thelbi i kësaj teknike është që vetullat prorysovuyutsya dash simulon flokët. Kjo është natyrisht vetëm në një rast - nëse klienti vetullat e tyre të errëta të trasha. Në të gjitha rrugët e tjera, madje edhe nga një distancë të shkurtër do të vini re se lëvizje të pikturuar. Çfarë gjithmonë duket e panatyrshme dhe unaesthetic.


  Procedurë

  Kur instrumentet janë të përgatitur dhe anestezi të marrë efekt thith këtë faqe leckë dhe të vazhdojë në të ashtuquajturin qark nametochnym. Njollosa tërë vetull e duhur - strokes se imitator flokët e kursit.

  Kjo përpjekje për të kapur maksimumin e sipërme dhe të poshtme kufizimet vetullat.


  Pas procedurës

  Pas procedurë vetullat pothuajse asnjë shtohet zonës dhe skuqje mezi vërejtur. Vetullat e para do të duken të ndritshme, por pastaj peels kore dhe kore është riciklohen, i cili do të zhduket gradualisht për një javë. Kore e mesme fsheh ngjyra, dhe gjatë kësaj periudhe klienti fillon të shqetësuar se vetullat e saj të duken shumë të zbehtë. Master për të paralajmëruar atë në lidhje me të dhe të raportojë rezultatet e vetullave të përhershme kozmetikë mund të vlerësohet vetëm dy javë!