Pedikyr


 • Përgatitja Nail
 • Cuticle Trajtimi
 • Ngjyra e thonjve
 • Dekoratë

 • Nëse ju nuk keni kohë për të
  pedikyr profesional, ne jemi të gatshëm që të japin disa këshilla për t'ju ndihmuar
  A vetes një pedikyr klasik dhe modern! Ai e bën
  nuk mësim i vështirë nëse mjeshtër themelor teknikat teknikat që ju
  QS më vonë Jete përdorin në tuaj. Pra, le të fillojë ...


  Përgatitja Nail

  Para se të filloni pedikyr,
  të hequr manikyrin e vjetër me një shtupë pambuku të lagur me gozhdë
  llak. Fshij butësisht gozhdë kontur për të siguruar se thonjtë janë të përsosur
  i pastër.

  Në një vijë të drejtë ose podrezhte
  thonjtë pidpylyayete pak arrestimi qoshet e formën e gishtave.

  Nuk do të shkurtojë thonjtë shumë
  shkurtër dhe të afërt me gisht. Pincë
  Qoshet gozhdë trim, se ata nuk e prerë në lëkurë, apo nga ajo kohë
  mund të çojë në gozhdë i hyrë në mish.


  Cuticle Trajtimi

  Ulin këmbët në vaskë me të ngrohtë
  ujit (kripëra të posaçme dhe, në qoftë se ju pëlqen) për rreth 5-10 minuta në
  në fund thonjtë të pastër dhe zbutur cuticles. Aplikoni një krem ​​ose locion
  zbutjen cuticles dhe masazh gishtat tuaj. Lopatë i veçantë me
  portokalli cuticle pemë rrëshqitje dhe të mbajnë përsëri një grimë për të mbajtur atë
  i mbuluar gozhdë.


  Ngjyra e thonjve

  Shkoni për thonjtë pikturë. Që
  në mënyrë të barabartë dhe butësisht të aplikojnë llak, përdorni ndarës për këpucë me majë.


  Aplikoni bojë në një ose dy shtresa dhe
  le të thahet plotësisht.

  Në përfundim, të aplikojnë krye
  forcimin mjete shtresa dhe le atë
  plotësisht i thatë para se të vënë në këpucë ose çorape. Më tej
  të mjaftueshme për të rinovuar pallto të lartë për thonjtë dukej mirë ujdisur. Megjithatë
  nuk duhet të vënë shtresa shumë sa më shpejt që të çara llak.


  Dekoratë

  Nëse ju doni të dekoroj thonjtë tuaj
  këmbët aplikacionet ose elemente të tjera dekorative, ata duhet të rrinë
  menjëherë para se të aplikoni pallto të lartë apo të forcimit
  fondet. Duke tërhequr një shtresë transparente - një domosdoshmëri, sepse pa

  ajo është dekorata mbërthyer vidkleyatsya shpejt.