Shenjat e duarve plakjeArsyeja që tregojnë dora e parë të gjithë rreth moshës pronarit të saj, në sipërfaqe, lëkurë në duar është jashtëzakonisht i hollë. Smoothness e saj dhe elasticitet korrespondon kolagjenit, niveli i të cilit ka rënë në mënyrë të vazhdueshme gjatë viteve. Ndryshimi më i vogël në elasticitetin e lëkurës shfaqet menjëherë si rrudhat dhe shtratit.

Arsyeja e dytë është plakja e lëkurës (duke përfshirë parakohshme) - tendenca e rrezatimit ultravjollcë. Njerëzit që në fëmijëri dhe adoleshencë shpenzuar shumë kohë në diell, për të pjekur dhe për të marrë më të vjetër të lëkurës quhet njollat ​​e moshës.

Gjithashtu në duart e jashtme plakjes ndikuar shumë në masë të madhe nga humbja e yndyrës lëkurës dhe lëngun.

Duart Kontur bëhet lëkura e mprehtë mungon lagështi, tregojnë qartë nën venat e saj. E gjithë kjo shton duart e të rinjve.

Megjithatë, ne mund të ngadalësojë duart plakjes nëse Kujdesi për duart, ashtu siç ne të kujdeset për fytyrën dhe qafën. Në mënyrë të qartë, të kthehet prapa orën dhe nuk e le veten-fëmijë në diell pa sunscreen dhe zotërinj pamundur. Megjithatë, cosmetology modern ka një arsenal të mirë të mjeteve për të ruajtur rininë. Në veçanti, të shpëtoj pika të moshës duke përdorur një lëvozhgë kimike. Lëkurë kimike e bën lëkurën më pak transparente dhe heq pigmentim. Metoda e dytë është një kujdesit të lëkurës efektive Hand - Photorejuvenation lazer.


Në këtë procedurë, një blic të shkurtër lazer ndriçoj njolla kafe. Get shpëtoj e venave si fryrë në saj sclerotherapy ndihmë të armëve. Gjatë sclerotherapy injeksione venë janë përgatitjet e posaçme, me të cilat ata bëhen më të lehta dhe përfundimisht pushojnë të jenë të dukshme. Dhe një mjet i fundit, që vlen të përmendet - Mezoterapia. Gjatë këtij procesi, presion oksigjen, pa përdorur gjilpërat administruara intradermal mezoterapevticheskie ndryshme "kokteje". Përbërja e tyre zakonisht përbëhet nga vitaminat, aminoacidet dhe substancave të tjera që përmirësojnë shëndetin e lëkurës. Si rezultat, metabolizmi qortojë trup, rrit sintezën e fibrave kolagjenit që i japin lëkurës elasticitetin e saj; lëkura është zbutur dhe duket e re dhe e bukur.

Për të vendosur për të ndihmuar lëkurën tuaj të jenë më të rinj, mos harroni para se të përdorni ndonjë trajtime dhe droga duhet të konsultohet me një specialist të dini për contraindications mundshme dhe zbatueshmërinë e këtyre trajtimeve dhe medikamente për ju personalisht!