Përmbledhje nga trajtimet më popullore për të hequr flokët e padëshiruar


 • Obesvechivanie kimike
 • Ka një ndryshim, apo pse të paguajnë më shumë?
 • Interesante, fakti
 • Poshtë me flokët shtesë!
 • Lirë dhe i gëzuar
 • I shtrenjtë, por i mirë
 • Kundërindikimet për heqjen e flokëve

 • Obesvechivanie kimike

  Shumë
  i lehtë kimik zbardhues mënyrë. Përdorim optimal kjo
  mënyrë, në qoftë se problemi i vetëm në flokë të rrallë në fytyrë dhe në trup.

  Ndriçohet
  Flokët mund të jetë në shtëpi. Për këtë flokët
  fshij disa herë një shtupë pambuku ditë lagur me një sasi të vogël
  Peroksid hidrogjeni 5-10 për qind, e cila para përdorimit
  shtoni disa pika të amoniakut.

  Edhe
  përdorni perhidrol (peroksid hidrogjeni 50 përqindje) ajo është e holluar

  uji në një raport prej 1:10. Paketa e kësaj zgjidhjeje është vendosur mbi
  1-2 orë çdo ditë, deri sa të znebarvytsya. Për të mbështetur
  zbardhues fasha përsëritje për 3-4 ditë.


  Ka një ndryshim, apo pse të paguajnë më shumë?

  Depilim
  procedurë ku heqja e flokëve është bërë pa shkatërruar flokët
  gjëndër. Ky masat e përkohshme pas 4-10 javë (në varësi të
  depilim metodë) të flokëve duhet të hiqen përsëri. Dhe kështu vazhdimisht.

  Depilim
  gjithashtu të hequr rritjen e tepërt të flokëve për një kohë të gjatë. Efekt
  synonte në "rrënjë të liga" gjëndër e flokëve dhe flokët follicles. Në
  Për shkak të kursit të plotë të trajtimit të bimësisë padëshiruar


  të privuar nga të gjitha këto dhe i justifikuar koston më të lartë të heqjes së flokëve.


  Interesante, fakti

  Bukuri
  Roma e lashtë vizituar rregullisht banja, Spas dhe më shumë arsye
  higjienës. Nuk kishte dhomë të veçantë ku një ritual të veçantë
  hequr të gjitha flokët në trupin e tyre nakruchuvaly i sofistikuar dhe fije të ngurta
  Lëvizja c nxorrën ata (ndjenja e historisë është i heshtur).


  Poshtë me flokët shtesë!


  fusha të tilla si bikini dhe underarms ishin hairless, e përdorur
  Procedura e depilim dylli të nxehtë, të ngrohtë ose rrëshirë. Flokët do të
  rriten vetëm tre javë, do të jetë një problem i tillë si i hyrë në mish
  qime.

  Sidomos si këtë mënyrë ata që janë duke shkuar me pushime.

  Çfarëdo procedurë është e rekomanduar për të përdorur mjetet e pengon rritjen e flokëve.


  Lirë dhe i gëzuar

  Metodat për Familjen - piskatore familje, makina rroje, krem, epilators dore.

  I pafajshëm
  dukje darë gjë me të vërtetë e keqe pak.
  I rregullt
  plucking të çon në faktin se qimet e hollë rrëmbyer
  stimulim i vazhdueshëm konvertuar në hard "vonesë" luftën
  pastaj me ta është shumë e vështirë.

  Shaving - është e shpejtë,
  lirë dhe i gëzuar. Me zemërim se mbi fillon dita e dytë
  të thyer prej rëre "iriq" plus acarim pashmangshme të lëkurës,

  veçanërisht i ndjeshëm. Acarim dhe alergjike reagimet janë normale
  Satellite krem ​​depilatory kimike

  Ekstraktim
  flokët nga vibroepilyatora dore, madje më i sofistikuar dhe
  spektakolare në dukje, procedura është mjaft e dhimbshme, por javën e dy
  Këmbët e qetë siguruar. Megjithatë, disa të menaxhuar për të aplikuar këtë
  Mënyra në zonën bikini dhe fusha të tjera të ndjeshme.


  Shtrenjtë, por Nav sehda

  Elektrolizë
  - Efekti në follicles flokët shkarkimin aktuale elektrike.
  Procedurë është bërë në kabinë dhe në një seancë të rekomanduara
  ndikojnë lëkurës 10 minuta. Natyrisht, e gjithë kjo kohë
  qime nuk mund të shkatërrojë.

  Prandaj, për efekt të plotë të procedurës
  duhet të përsëritet disa herë. Ne nuk duhet lënë pas dore lokal
  përdorimi i ilaçeve dhimbje. Metodë është më efektive për
  heqjen e qimeve individuale.

  Për rezultate efektive të zonave të mëdha të lëkurës duhet gjashtë apo shtatë seancat e njërit dhe orë e gjysmë secili.

  Metodat heqjen e flokëve Light - është arritje më të fundit në industrinë e bukurisë heqjen e flokëve pa dhimbje:


  flokët lazer heqjen energji lazer nxehet në çast, dhe pastaj i shkatërron
  Qelizat që përmbajnë qelizat pigment të melaninës e follicles flokët. Për më tepër
  vetëm ato që përmbajnë një sasi të konsiderueshme të pigment, që është,

  lazer shkatërron follicles flokët vetëm flokë të errët. Ajo nuk punon
  mbi flokë bjonde dhe i paefektshëm në lëkurë të errët.


  plot heqja e flokëve trupit është i nevojshëm për të kryer disa procedura
  sepse pasi të gjitha seancat janë vetëm në fazat e hershme të flokëve
  Zhvillimi.

  Photoepilation kryer burime
  dritë rrezatimi me energji të lartë. Gjëndër e flokëve është shkatërruar në
  rezultat i ekspozimit të ngrohjes, e cila prodhon dritë të zhytur
  melaninës flokëve.

  Avantazhi i foto-depilim në
  Ndryshe nga metoda lazer, është e mundur për të hequr çdo flokët
  ngjyrë dhe strukturë në të gjitha llojet e lëkurës dhe çdo pjesë e trupit.


  të arritur efekt të qëndrueshëm afatgjatë kërkon 3 deri në 6 trajtime,
  në intervale prej disa javë deri në gjashtë muaj.

  Pas
  dhe të cilat, dhe një tjetër metodë për një javë mund të mos jetë
  bëj banja dielli. Pastaj për dy javë me radhë duke e lënë diellin duhet
  përdorni sunscreen.


  Kundërindikimet për heqjen e flokëve

 • sëmundjet akute dhe kronike të lëkurës;
 • Faza decompensated i diabetit;
 • venat me variçe (në vend të procedurës së);
 • hipertension i rëndë dhe sëmundje koronare të zemrës;
 • Forma akute e herpes, sëmundje infektive;
 • sëmundje keloid;
 • neoplazmes malinje e lëkurës.