Artificiale, duke theksuar, ngjyrosje


 • Zgjatje flokësh
 • Duke theksuar dhe t'u ngjyrosur flokët

 • Zgjatje flokësh

  Aktualisht hairdressers ofrojnë dy opsione për zgjatjen e flokëve
  - Nxehtë dhe të ftohtë. Në përdorim të nxehtë në rritje ndezur
  rrëshirë për lidhje fillesa e flokëve. Nën ndikimin e veçantë
  pincë në këtë pikë formuar kapsulë të sheshtë apo rrumbullakët, thanks
  e cila nuk është krehër amtare fillesë. Me rritjen e të ftohtë
  ngjitës të përdorur (të ashtuquajtura "teknologji spanjisht") ose
  rruaza metalike, gropat janë mbyllur fillesat shtrirje.

  "Jeta" e flokëve zgjatje një mesatare prej 2-5
  muaj.

  Natyrisht, ata duhet të shikoni jo më pak me kujdes se
  në flokët e tyre, dhe të asaj që është e nevojshme e kujdesit duhet të jenë të
  konsultohet me mjeshtri.

  Extension krehër
  kreh flokët rekomanduar me një dhëmbë pak pa ndikuar kapsula
  dhe për të shmangur krehje fillesa individuale. Në natën, ata duhet të mblidhen në
  rreze ose gërsheta afrikane. Duke përdorur pranga dhe elektrike
  darë për flokët,
  extension metodë "nxehtë" duhet të jenë shumë të kujdesshëm, nën
  Temperaturat e larta mund të shkrihet kapsulë. Pikturë,
  modelim dhe grooming flokët extension kërkon aftësi të veçanta,
  kështu që është më mirë të mos të rrezikojnë atë dhe jo të merren me këtë në shtëpi, dhe


  menjëherë shoh një specialist.


  Duke theksuar dhe t'u ngjyrosur flokët

  Në mënyrë për të ndryshuar imazhin tuaj, vetëm asgjë në të gjitha - ose ndriçohet lyej në një ngjyrë tjetër fillesa individuale të flokëve. Për këtë ka procedura të veçanta - nënvizuar dhe ngjyrosje, të cilat mund të bëjë ndonjë sallon bukurie.


  Ka disa lloje të endje. Version "amerikan",
  i përshtatshëm për flokë të gjatë të errët, duke përdorur me ngjyrë
  petë. Në "Mazhimesh", e cila është mënyra më e butë
  theksuar dhe e përkryer për flokëverdhë
  zonjat aplikoni ngjyra që nuk përmbajnë amoniak. Pikat kryesore

  "Baliyazh" ideal për haircuts diplomuar: osvetlyayutsya vetëm
  disa pjesë fillesat. Zeshkane
  rekomanduar melirovat teknologji e flokëve "Mazhikkontrast" në
  të cilat janë përdorur ngjyra sverhstoykimi. Së fundi, më
  Opsioni i tepruar - ngjyra Crazy, në të cilën për të pikturuar
  Hair zgjedhur alternativë, "pankovskye" hije.

  Nëse
  theksuar - fillesat e ndriçimit vetëm hije pak,
  ngjyrosje - pikturë e tyre të plotë. Sidomos në modë me ngjyra
  ngjyrosje, flokët bojë kur dy ose më shumë ngjyra si
  i ngjashëm me tonin dhe të ngjyrave të kundërta.

  Bojë është aplikuar në flokë

  pabarabartë dhe asimetrike - kështu që efekti i ngjyrës komplekse
  tranzicionit dhe vëllimi hairstyle. Rrënjët e flokëve të marrë "i panjohur" dhe më afër
  këshilla për të kaluar në një ngjyra më pak të ngopura. Një i tillë
  klasifikim shkëlqim e ngjyra do të bëjë "ngjyrë" e juaj natyral.


  koloryrovanyya janë zgjedhur si hije natyrore pranë amtare
  ngjyra e flokëve dhe "ngjyra të çmendur» («ngjyrat e çmendur») - blu, jeshile,
  rozë, portokalli ndritshme. Më parë këtë "Khair" atribut ishte pankovskoho
  image, por kohët e fundit popullor në "rrjedhë".
  Pavarësisht nga toksiciteti të ngjyrave të çmendur, këto ngjyra nuk do të prish

  Struktura e flokëve dhe përbërjen janë të mirë.