Nail duhet të dini


 • Thonjtë akrilik
 • Thonjtë xhel
 • Çmimet
  Një nga më të popullarizuar manikyr teknologjive sot të cilësisë - thonjtë.
  Ajo u shpik në 50-ta të shekullit të kaluar, por special
  fituar popullaritet vetëm në vitet '90. Kërkesa sekret për thonjtë të grumbulluara
  Ekspertët e shpjegojnë faktin se pothuajse nuk ka të ndryshme nga jashtë
  natyrore, dhe ata nuk e thyejnë restauruar lehtë. Përveç kësaj,
  Veshje ata mbahen shumë më e gjatë se e vërtetë.
 • Ka disa variante të kësaj procedure, por shtrirjet më të njohura akrilik dhe xhel.


  Thonjtë akrilik

  Akrilik
  Veshje mbron thonjtë nga lagështia e tepërt dhe i pafavorshëm

  mjedis. Përbërësit për zgjerim është bërë nga
  përzierje e pluhur akrilik me lëng të veçantë. Kjo masë i shpejtë
  ngrin, kështu që një magjistar pak minuta duhet të jetë në mënyrë të barabartë
  shpërndarë atë mbi sipërfaqen e pjatë gozhdë. Kjo procedurë
  merr një mesatare prej rreth tre orë.

  Përkundër faktit se ai
  akrilik vetë - material i hollë dhe plastike, akrilik përllogaritur
  gozhdë natyrore të fortë dhjetëfish. Me kujdes të duhur
  Termi akrilik thonjtë e "jetës" mund të jetë tre ose katër
  muaj. Megjithatë, ka disa të meta të mëdha - një erë të mprehtë e pakëndshme
  Përbërja dhe kimikatet toksike (akrilik, metilakrilovaya


  acid, monomers akrilik) që shkaktojnë acarim të lëkurës dhe
  të bëjë thonjtë e dobët dhe të brishtë.

  Nëse të gjitha këto mangësi nuk ndalet, ju duhet të mbani mend disa rregulla extensions akrilik:

 • Nga
  ajo do të duhet të japë në qoftë se ju jeni duke marrë antibiotikët apo abone
  kimioterapia: në këtë kohë trupi prodhon aceton,
  që refuzon material akrilik.
 • Thonjtë akrilik duhet të mbrohen nga ndikimi dhe "goditjeve" të tjera të jashtme (të themi, butësisht të hapur derën e makinës).
 • Llak duhet të aplikohet në shtresë, ose nën bojë akrilik mund të ndryshojë ngjyrën.
 • Nail polish mbartës duhet të përdorin lëngje të naftës-bazë që nuk përmbajnë aceton.


 • Thonjtë xhel

  Shumë
  më të sigurt për metodën e kujdesit gozhdë duke përdorur xhel
  kompozime të bazuar në gjysmë-sintetike dhe substanca natyrore. 60%
  xhel gozhdë është rrëshirë halor, kështu që
  teknologji është quajtur nganjëherë katran.

  Përbërja Gel
  akrilik elastik dhe mund të jetë e ajrit, kështu gozhda në
  rrëshirë bazuar duken më të natyrshme. Një tjetër plus caktuar
  Ky lloj i zgjerimit është aftësia për të zbatuar manikyr e tyre
  Imagjinata wildest. Extension xhel ju lejon të krijoni
  Holographic (vezullim transparent mbi gjithë gjatësinë e gozhdë)
  Akuariumi (me foto transparente ngjyra brenda) dhe efektin fotoelektrik,

  dekoroj thonjtë tuaj me ngjyrë fletë metalike, rruaza, rruaza, pupla, mikë dhe
  etj

  Megjithatë, thonjtë xhel kanë meta e tyre:

 • Ndryshe akrilik, ata janë më të brishtë dhe i brishtë dhe temperaturat ekstreme mund të plas.
 • Korrigjim kozmetike nuk janë subjekt - në rast të defekteve do të ndërtojë thonjtë reja.
 • Shoot thonjtë amtare xhel është përmes saws veçanta.

 • Çmimet

  Çmimet për të dy llojet për të njëjtën ndërtimin - mesatarisht 1300-1800 rubla për procedurën e plotë në të dy duart.


  Mangësitë metodë të butë xhel duke përdorur maksimumin e saj

  aftësitë, të kombinuara rekomandoj duke përdorur teknologji
  "Akrilik + xhel." Komponent gozhdë akrilik bën më të fortë dhe
  "Posydyuchym" dhe xhel - mbron nga negative të jashtme
  Ndikimi dhe shton gozhdë shndrit natyrore. Por në çdo rast,
  admiroj nuk thonjtë e përllogaritur: e tyre konstante veshur penalizohet
  Qarkullimi i thonjve natyrore dhe promovon edhe atrofyrovanyyu tyre.