Zgjerimet e flokeve - Problemi i shpejtë zgjidhjes


 • Grow
  qime
 • Si flokët rritet deri
 • Si të kujdeseni për flokët e zgjatur

 • Grow
  qime

  Kur vidroschuvannya flokët vetë është shumë e vështirë të ndërmjetme
  midis flokë të shkurtër dhe flokë të gjatë. Për pak
  otraschennye flokë të gjatë të mjaftueshme për të ngjiten në sy, por
  shumë e shkurtër për të plug veshët e tyre ose bishtin për të mbledhur. Ja
  Kapaciteti dobishme: ajo do të ju lejojnë të shikoni menjëherë për kohë të gjatë
  flokët painlessly dhe të ndihmojë në kapërcimin e problemit të çrregullt
  hairstyles.

  Flokët Melirovat, pa shkaktuar dëm të vet
  flokët. Me rritjen e flokëve mund të shtoni volumin vizuale,
  thellësi dhe vështrim të modës pa shkaktuar dëme në flokët tuaj të ndryshme

  ngjyra kimike. Ekspert në të ndërtojë-up për të marr flokët
  disa hije të lehta ose të errët se vet tuaj. Megjithatë,
  theksuar mund të jetë mjaft e guximshme dhe eksperimental, ju mund të
  shtoni fillesa e ngjyrave të kundërta (p.sh. zezë për flokët flokëverdhë
  flokët) ose të ndritshme ngjyra (pink, purple, blu, etj).

  Kam
  flokët e ëndrrave tuaja. Nëse keni ëndërr e një mane luksoze për seksual
  gjunjë, dhe ju vetëm keni një iriq të shkurtër, pas një orë të caktuar ju mund të
  për të përmbushur ëndrrën e tij. Për të bërë ndërtimin e-, flokët tuaj
  mund të jetë jo më shumë se 8-10 cm.

  Fix prerje flokësh dështuar.
  Një specialist me përvojë do të jetë në gjendje për të ndërtuar flokët aq të prerë keq,


  ata të bashkohen plotësisht me vetë tuaj - dhe haircuts këqija
  do të jetë e gjatë.

  Për të dhënë volum flokëve. Shartim
  Flokeve është një metodë e shkëlqyer për të shtuar vëllimin ose shumë i hollë
  flokët e rrallë. Përveç kësaj, ajo do të ndihmojë ata që duan të shpejtë
  rivendosur hairstyle e vjetër kur humbja e flokëve ose kimioterapi.
  Sidomos vëllimi i mrekullueshëm ofron rritur flokët pak me onde.
  Në këtë rast flokët tuaj nuk duhet të jetë i ndrydhur.

  Si flokët rritet deri

  Po
  Ashtu si një prerje flokësh të mirë, kapaciteti duhet të bazohet
  Tiparet individuale të fytyrën tuaj që të shkojë me imazhin tuaj

  dhe shprehitë jetësore.

  Sigurisht, ajo është e mirë
  Kapaciteti duke përdorur flokë krejtësisht të natyrshme. Sintetik
  fije floku është përdorur më rrallë për shkak se ata janë të hutuar dhe të kërkoni
  panatyrshme. Megjithatë, në qoftë se flokët tuaj është shumë i drejtë dhe i butë,
  që janë "rrëshqitshëm" cilësi, disa stilistët mund të
  ju këshilloj për të ndërtuar sintetike cilësi fillesat janë më të
  i përafërt dhe se për shkak të ajo do të jetë më mirë që të rrinë në tuaj
  flokët.

  Në flokët tuaj në një distancë prej 0,5-0,7 cm nga rrënjët
  vënë flokët. Fillesat janë të vendosura në anën e pasme - rreth 5-7 cm
  nga lartë dhe në tempuj. Rreshtat ose stivosur, të alternuara me

  flokët e vet. Në vend të shkallëzuar formuar banesë të vogël
  lidhje - kapsulë. Fixing flokët krejtësisht i padukshëm nga
  dorë.

  Ekzistojnë tri lloje të zgjerimeve: nxehtë, të ftohtë dhe
  në klipe. Ndërtesa më e zakonshme klasik nxehtë.
  Fillesat janë fikse duke përdorur keratin prej metali të shkrirë, e cila penetron
  në flokët tuaj dhe stackable, të sigurt lidh ato.


  përdorin teknologji të ftohtë strukturën kapilar special
  ngjitet në shkallët e flokëve. Zona lidhje në këtë rast
  unobtrusively. Flokët, përllogaritur metodat e nxehtë dhe të ftohtë mund
  veshin 3-4 muaj.

  A është e flokëve me lidhjet

  clips fillesat madhësinë e 2-3 mm. Ata nuk janë të shkatërruara, dhe fillesat e reja
  mbajtur më gjatë. Hije e klipe të ndryshme dhe të krahasohen në varësi
  ngjyra e flokëve.

  Hair kërkon aftësi, përveç të
  koha që ha shumë, kështu që nuk do të jetë e lirë. Në përgjithësi, çmimi
  do të varet nga ajo që ju doni të përfundimisht të shkoj në
  flokët e parashikuar gjatësia, vëllimi, etj Për të rritur volumin
  nevojë 70-100 fillesat për të krijuar një flokë të plotë -
  100-125 fillesat.

  Pas tre ose katër muaj për të ose
  flokët e saktë (kur mjeshtër rearranges fillesat sipër, më afër
  Rrënjët) ose hiqni sallon flokët.

  Nëse ju doni për të hequr flokët, pastaj
  merrni flokët tuaj në formën në të cilën ata ishin të
  kapacitet.

  Si të kujdeseni për flokët e zgjatur

 • Pasi të zgjedhur dhe bashkangjitur flokët mbi kokën tuaj, ata
  fjalë për fjalë të bëhet vetë, vetëm pak tuaj më
  i ndjeshëm. Është më mirë për të trajtuar ato me kujdes: nuk e tërheq mbi ta
  Shmangni produktet e shumë kaustike ose acid për kujdesin e flokëve. Është e mundur
  mashtrojnë flokët në curlers, goditje e thatë dhe stilit tharëse flokësh tuaj, flokë kaçurrela
  kon ose vidprasovuvaty utyuzhkamy, ju mund të përdorni sauna dhe dhomë me avull
  (Mbuluar kokën me çallmë e flokëve).
 • Shampoos dhe mjete të tjera

  më mirë për të zgjedhur një formulë neutral për flokë normal ose me vaj.
  Lani kokën lehtë përgjatë rritjen e flokëve, gjithmonë në
  në fund, jo anasjelltas. Flokët Prosushuyuchy me një peshqir, jo
  fshij ato shumë, vetëm një copëz të vogël.
 • Shmang
  duke shkaktuar kujdes flokët (sidomos conditioners ajrore dhe produkteve të naftës)
  në kryqëzim - ato mund të dobësojnë lidhje dhe të lejojë
  flokët extension rrëshqitje.
  Aplikoni këto mjete duhet,
  u larguar nga rrënjët e flokëve në 2-3 cm të vazhdojë gjatë gjithë.
 • Mjeshtërisht krehura flokët, një furçë e mirë, mundësisht butë, me shpohet natyrore.
 • Gjatë gjumit apo sportive të heq flokët në bisht ose bishtalec netuhoy.

 • Më i lartë