Qerpikët


 • Qerpik teknologji moderne
 • Kujdesi për% artificiale
  D1? Esnitsami

 • Qerpik teknologji moderne

  Ka 2 teknologji qerpik - ndërtuar trarëve dhe qerpik tradicionale japoneze. Në tradicional ndërtuar baza e rëna tuaj janë bashkangjitur qerpikët artificiale, të mbledhura në tufa të vogla prej 3-5 copë. Trarëve, në varësi të dëshirave tuaja mund të jenë krejt të ndryshme në gjatësi dhe trashësi; ndoshta edhe rritjen e qerpikët me rhinestones. Por për të mbajtur efekt që rezulton do të kenë dy javë për t'u kthyer në sallon bukurie për korrigjim rënë qerpik extension.

  Kur qerpikët artificiale Japanese ndërtojë janë të bashkangjitur në bazë të rëna tuaj nuk janë tufa dhe individualisht, për njëri-tjetrin.

  Japanese ndërtuar shumë më të qëndrueshme se tradicionale, eyelashes përllogaritur rrinë në 3 muaj, dhe pavarësisht nga fakti se korrigjimi duhet të bëhet gati një herë në muaj.

  Një dallim i rëndësishëm vjen nga fakti se bashku me qerpik amtare bie dhe rreze akruale (kapaciteti tradicionale) ose një zgjatje qerpik (në metodën japoneze). Natyrisht, edhe një humbje qerpik rreze bëhet më e dukshme sa që kërkon rregullim më të shpeshta.

  Çfarë lloj i teknologjisë për të zgjedhur? E gjitha varet nga çfarë qëllimi ju po rriten qerpikët tuaj. Për jetën e përditshme, kur ju duhet vetëm një rritje të vogël densitetin dhe gjatësinë e rëna tuaj, ajo është e mjaftueshme vetëm një zgjatje qerpik pak - në këtë rast i përsosur kapaciteti teknologjia japoneze.


  Për raste të veçanta, qoftë një e dasmës, përvjetor apo ngjarje sociale, është e përshtatshme që të rrinë rëna tufa rëndë.

  Kur përdoret dhe se, dhe se teknologjia qerpikët stackable mund të ndryshojnë në ngjyrë nga tradicional i zi dhe ngjyrë kafe të argjendtë ekzotike, lazorevoho ose çokollatë. Funny efekt të marra nga ngjitje disa qerpikët artificial hije të ndritshme e karamel.

  Si te zgjidhni gjatësinë e qerpikët stackable? Në mënyrë tipike, qerpikët kapacitetin e gjatesite e ndryshme të kombinuara. Shkurtër dhe të mesme të dizajnuara për mesin e shekullit, ata duken më të natyrshme.

  Qerpikët e gjatë ngjitur në qoshet e jashtme të syve - në sajë të qerpikët në drejtim të thellë atje është i veçantë, por me numrin e mirë e tyre nuk e teproj, natyrisht, në qoftë se ju nuk arrijnë të veçantë "kukull" efekt. Ata që duan të mësohen me imazhin e vajzës së vogël nuk duhet të rrinë në qerpikët e sipërm dhe qepallë më të ulët - këtë teknikë të thjeshtë të arritur look pafajësisë foshnjore.


  Kujdesi për qerpikët artificial

  Saj zgjatje qerpik jetëgjatësi është 2-3 javë - për një periudhë të tillë zëvendësohet rëna tuaj. Extension humbje qerpik ndodh natyrshëm dhe qetë, kishte qerpik "amtare" dhe pastaj kapur nga një zgjatje.

  Zakonisht, ata që vazhdimisht bën qerpik rekomandoj rreth një javë e gjysmë për të bërë një korrigjim - ajo është më e lirë se në qoftë se pritja e parë deri të gjitha rëna përllogaritur rrethuar dhe pastaj të shkoni në sallon.

  Kujdesi për extensions qerpik është reduktuar në një rregulla të thjeshta pajtim disa. Pra, nëse ju kanë rritur rëna, ju nuk mund të fshij sytë tuaj dhe fle, varrosur në jastëk. Mos përdorni bojë - përveç se qerpikët grumbulluara dhe aq ekspresive, kur t'i shtyer Hulk e vidkleyity lehtë, sidomos si një mbartës krem ​​grim përdorur krem ​​të pasur që do të shpërndajë zam.

  Sigurisht, që gjithashtu nevojë për të larë butë, duke shmangur lëvizjet e papritur. Përveç kësaj, në mënyrë të konsiderueshme të shkurtojë extension jeta qerpik mund të banja ose sauna, si dhe të përditshme përdorim lentet e kontaktit.
  Nëse papritmas ju doni të regjistroni qerpikët e përllogaritur, ajo është shumë e lehtë për të bërë veten - ajo merr vetëm një natë për të vënë ato në vijën ngjitje vaj perimesh.

  Disa mund të pyesin: mos të jetë shumë i dukshëm artificial qerpik extension origjinë? Jo, nëse ju respektojnë një masë. Dëshira e kuptueshme për të bërë qerpikët më të trashë sa të jetë e mundur dhe më të gjatë, por kjo është ajo që rezulton në një panatyrshme.

  Mesatarja e Artë, nëse ju zgjodhi qerpik teknologji tradicional të jetë gjatësia mesatare 2-3 rreze prej qoshe e jashtme të syrit - atëherë askush në kurrë nuk do të mendojnë për ose plotësisht "vet" të rëna.

  Informacion nga artikullin "Të gjitha të qerpik."