Lëkurë e butë këmbë - pedikyr profesionale në shtëpi


 • Hiq lëkurën i përafërt dhe drithërat

 • Në këmbë kanë peshën e tërë trupit, si trashje e lëkurës natyrisht ndaluar, por stresi të tepruar, këpucë të pakëndshme ose takë të lartë e bëjnë këtë proces të pabarabartë dhe të kontribuojnë në shfaqjen e të ashtuquajturave drithërat - shumë të trasha, të ashpër, lëkurë ngurtësuar - reagimin mbrojtës të lëkurës ndaj fërkimit të vazhdueshme apo presion të fortë në këmbë. Më të priren thembra coarsening e këmbëve, buzë shputë, pads shputë, dhe dorsal e tyre dhe faqet anësore.

  Si rezultat i kësaj trashësi stresit të lëkurës në këmbë mund të jetë 4 herë më shumë se në pjesë të tjera të trupit, dhe kështu specifikat saj kërkon kujdes të veçantë.

  Paktën coarsening dëmshme pasojë e seksioneve të veçanta të këmbës - një ndryshim në ngjyrë - një, lëkurë të trashë të vdekur dhe lëkurë të thatë bëhet e panatyrshme ngjyrë të verdhë ose të bardha dhe i duket e shëmtuar. Nëse ju nuk e zgjidh problemin për t'i dhënë vëmendjen e duhur, ajo mund të shkaktojë pasoja më të rënda, të tilla si shfaqjen e shqetësimit dhe djegie kur duke ecur në një zonë të madhe të këmbës.


  Hiq lëkurën i përafërt dhe drithërat

  Tradicionalisht, mënyra më efektive për të hequr lëkurën i përafërt dhe drithërat është që të përdorin një pedikyr profesionale. Ekspertët Scholl («Scholl") janë duke menduar se si të jetë i vetëm në shtëpi, të sigurt, të shpejtë dhe të lehtë për të trajtuar zona edhe shumë të mëdha dhe të trashë të lëkurës keratinizuara dhe më të arritur të njëjtin rezultat si "një profesionist në kabinën."


  Rezultati i profesionistëve të kërkimit të gjatë Scholl («Scholl") ishte rekomandim për përdorim rutinë krem ​​sekuencial unik dhe scrapers për të hequr lëkurën i përafërt dhe drithërat.

  Kruese për nxjerrjen lëkurën i përafërt dhe drithërat me kusht tetë rrumbullakëta blades unike sigurta, secila prej të cilave është një tub të shkurtër, mprehur në një rreth. Të veçanta formë dhe teh pozita gërmuesit e dheut të lejojë lëvizjen në çdo drejtim. Gërmuesit e dheut mprehur brisk të bëra në një mënyrë të veçantë - në qendër. Buzë e jashtme e scrapers teh rrumbullakuar dhe të qetë, kështu që ata nuk mund të prerë veten. Vetëm buzë e brendshme e çdo teh është e mprehtë, por është e mjaftueshme për të lehtë të hequr lëkurën me brirë teh pa dëmtuar indet e shëndetshme.

  Kruese është hartuar në përputhje me të gjitha kërkesat moderne të ergonomi - kështu që e përdorin atë nuk ishte vetëm efektive dhe të sigurt, por edhe i përshtatshëm. Zgjedhur posaçërisht kënd në mes të kokës dhe kruese dorezë ajo siguron kontakt të mirë të lëkurës. Për më tepër, duhet theksuar se brenda çdo teh është një vrimë, për të mbajtur kruese pastër, vetëm pije atë nën ujë të rrjedhshëm. Formë lakuar konik dhe pozita e kruese kokë projektuar në mënyrë që, në fillim, mund të marrë dhe për të trajtuar çdo, madje edhe zona më i paarritshëm e këmbë, dhe së dyti, se është e rëndësishme që ndërsa sipërfaqja puna ishte krejtësisht i dukshëm.

  Kjo ju lejon për të kontrolluar të gjithë procesin dhe të përdorimit më të mirë të kruese. Një i përshtatshëm gjatësi trajtuar është e pajisur me pads gome, kështu edhe kur përdoret në të lagësht shpirt kruese nuk kaloj nga duart tuaja.

  Ekspertët Scholl («Scholl") zhvilluar edhe Krem Largimi për lëkurë të vrazhdë dhe drithërat, e cila ndihmon të parandaluar shfaqjen e disa vendeve të trashë të parandaluar shndërrimin e tyre në drithërat dhe, nëse është e nevojshme, në bashkëpunim me kruese integruar nga Scholl (Scholl «") në mënyrë efektive dhe të përhershme të shpëtoj nga drithërat të tyre, pa pedikyr profesionale.

  Carbamide (ure) është krem ​​pjesë për të hequr lëkurën i përafërt dhe drithërat Scholl intensivisht moisturize dhe zbutur lëkurën, duke ndihmuar për të rritur elasticitet, faqet e saj zhdukja trashë dhe reduktimin drithërat.

  Ure - një moisturizer natyrore - ai tërheq dhe mban lagështi, duke lejuar lëkurë për të ruajtur funksionin e tij mbrojtës, rrit hidratues dhe lagështi-mbajtur aftësinë e qelizave të lëkurës, duke reduktuar kështu të çara dhe fissures midis qelizave. Krem dukshëm ka zvogëlon drithërat shtatë ditë, edhe nëse përdoren pa scrapers.

  Për më tepër krem ​​është shumë i përshtatshëm dhe të sigurt për të përdorur - ajo është e zhytur shpejt dhe nuk përmban aromat. Të gjitha komponentët e krem ​​për të hequr lëkurën i përafërt dhe drithërat Scholl provuar klinikisht i sigurt për të lëkurës dhe nuk kanë ndonjë toksike apo alergjike dhe veprim.

  Njerëzit që vuajnë nga diabeti, kruese para se të aplikoni krem ​​duhet të konsultohen me ekspertë, që nga gjendja e këmbët e tyre mund të kërkojnë trajtim të veçantë.

  Për të arritur një krem ​​rezultatet e shpejtë dhe afatgjatë të rekomanduar për përdorim në kombinim me një kruese për nxjerrjen lëkurën i përafërt dhe drithërat për Scholl («Scholl"). Kruese butësisht dhe në mënyrë efektive heq drithërat teh të sigurtë, pa dëmtuar lëkurën përreth të shëndetshme, dhe aplikimi i mëvonshëm i një krem ​​parandalon rishfaqjen e drithërat dhe e bën lëkurën të butë dhe të qetë këmbët.