Ëndrrat e qerpikët bukura


 • ushqen dhe moisturizes qerpikët
 • Zgjidhni bojë për vetulla
 • Në duart e një mjeshtri.
  ..
 • Siç duhet hequr grim

 • ushqen dhe moisturizes qerpikët

  Qerpikët, si flokët dhe
  trup, 90% të përbëhet nga proteinat specifike - keratin. Gjatë gjithë jetës tonë
  qerpikët vazhdimisht në rënie, por në vendin e tyre të rriten të reja. Kjo
  proces në të shumtën e rasteve kalon pa u vënë re nga pronari.
  Megjithatë, në qoftë se rritja e ngadaltë të qerpikët, humbje bëhet e dukshme jo
  vetëm ju por edhe të tjerët. Përveç kësaj, humbja mund të rritet
  qerpik. Shkaku i këtyre simptomave është kozmetike me cilësi të dobët,
  Largimi i gabuar i grim, alergji, stresi, çrregullime nervore, lodhje,
  dietë e varfër, futje e drogës, mosfunksionim

  kanceri i tiroides dhe sëmundjet inflamatore të syrit (blepharitis,
  conjunctivitis). Në çdo rast, të shkaktojë humbjen e qerpikët thjesht
  individual, dhe nëse situata del jashtë kontrollit apo ju
  shikojnë simptoma të tjera të pakëndshme, është mirë që të konsultoheni me mjekun.


  shtëpi për kujdesin efektiv të qerpikët mund
  përdorin të njëjtat teknika si për flokët e kokës - një lëndë ushqyese
  maska ​​në bazë të vajrave bimore dhe vitamina yndyrë shpjegueshëm. Këtu
  shumë variacione, por ne jemi përpjekur për të nxjerrë në pah pikat kryesore. Prandaj,
  recetë. Ajo mund të jetë vaj pluhur të pastër, bajame,
  rodhe ose vaj ulliri, vaj peshku (i pasur me vitaminë A ajo - kryesisht


  komponent forcon qerpikët tona), zgjidhje me vaj të vitaminës E,
  ose vaj perimesh me vitaminë E ose vitamina "i gëzueshëm"
  në vaj.

  Për të ruajtur një pjesë të cmuar mund të përdoret
  shishe prej trupave të pajetë, por së pari ajo duhet të jetë me shumë kujdes
  larë dhe të thatë. Përdorimi fiksimin vaj çdo ditë, duke e vënë në
  furçë për të pastruar dhe të rëna thatë, duke filluar nga krijimi dhe
  lëviz për të tip. Dip furçë në vaj, le të thahet dhe
  fjalë për fjalë krehër lartë parë, e rëna pastaj më të ulëta.
  Përpiqen për të marrë më afër rrënjët e furçë qerpikët, por të jenë të
  kujdesshëm, shmangur marrjen e naftës në mukozën e syrit.

  Kjo
  të çojë në ndjenja velin me vaj përpara, në të cilën vështirë
  të shpëtoj prej. Për këtë procedurë të qëndrueshëm efekt ushqyese për qerpikët
  duhet të kryhet brenda një muaji, në nevojën për të përsëritur
  disa herë në vit.

 • Nëse qepallat tuaja janë të hapur
  komponente bimore, për forcimin e qerpikët dhe ushqim qepallë lëkurës
  Ju mund të përdorni një përzierje masazh, vaj perimesh me shtimin e
  finely copëtuar majdanoz ose lëng aloe. Masazh Shtesë
  përforcon përbërësit aktiv, duke sjellë fyese
  efekti i dëshiruar.
 • Përveç kësaj, kompresa kostum ftohtë
  herbs (ekstraktet e lule misri, lule kamomil, i urtë). Është e mundur

  të përdorë gjithashtu edhe çaj të zi mbushur.
 • Vini re se rritja e qerpikët
  (Ashtu si flokët mbi kokën e tij) do të përmirësohet në qoftë se ju merrni
  vitamina të veçanta për flokët dhe sallon gozhdë (Vita-cilësisë
  VITRUM-bukuri).

  Zgjidhni bojë për vetulla

  Baza për karabina
  Qerpik rrënjësisht dylli. Në shumicën e rasteve
  kafshë dylli lanolinë. Edhe pse ajo shton forcën dhe bojë për vetulla të mirë
  ofron një madje, aplikimi i qetë, lanolinë është shpesh
  të shkaktojnë reaksione alergjike (shekullit skuqje thekë, marramendës). Në
  Si një alternativë për duke përdorur beeswax lanolinë, beeswax
  mineral ose vazelinë ceresin dhe perime

  NDRYSHME. Që perime NDRYSHME për vetitë e saj mekanike ose
  lanolinë më e dendur ose një lëng, ju keni për të kombinuar ato
  (Për shembull, të hyjë në karnauby recetë dylli palme me hkim Mya
  Dylli Kandelilskiy, që rrjedhin nga gjethet e bimëve Candela).

  Nëse
  mirë vënë bojë për vetulla të rëna, atëherë kjo nuk është e gjitha. E dyta, në mënyrë të barabartë
  pronë e saj e rëndësishme - ngjyra. Për të bërë hijen e bojë për vetulla gjerësisht
  përdorur pigmente sintetike që ofrojnë një të gjerë
  Paleta ngjyra - nga neoni për të moderuar tonet. Megjithatë
  Ngjyra sintetike - alergeneve të forta, kështu që pronarët
  Mosha e ndjeshme duhet të zgjidhni ngjyra bojë për vetulla minerale

  pigmente.

  Për të bërë bojë për vetulla
  prona të veçanta, të tilla si aftësia për të zgjatur ose trash rëna në
  Formulimi i administruar mbushëse të ndryshme: polimer silikoni
  komponente, fije najloni. Në mënyrë tipike, këto përbërësit inerte, ata nuk bëjnë
  reagon oksidimi dhe rrallë shkaktojnë individual
  intolerancën. Siklet nga përdorimi i trupave të tilla mund të shoqërohet
  vetëm me aplikimin e gabuar ose e përdorin shumë
  numër. Në këtë situatë, grimcat marrë bojë për vetulla të syrit dhe
  mekanikisht irritojë atë.

  Kur blejnë bojë për vetulla të rëndësishëm për të paguar
  vëmendje të ushqyesve shtesë: ai mund të jetë

  proteina mëndafshi, Panthenol, objektet e veçanta për shërim
  keratin, vitamina A, C dhe E.  Në duart e një mjeshtri ...

  Shpesh, madje duke përdorur rrugën
  bojë, ne jemi të ballafaquar me problemin e gunga mbi qerpikët, duket bojë për vetulla
  i rëndë bie në mënyrë të pabarabartë. Kjo mund të shkaktohet nga disa
  Arsyet.

  Para së gjithash, ruajtjen e gjatë bojë për vetulla. Që nga ndonjë
  ink bërë nga dylli, atëherë çdo herë që të hapë dylli shishe
  humbet lagështi, bëhet më e ngurtë, si dries ink.
  Situata është rënduar natyrisht në mot të ftohtë. Sigurisht, më mirë
  mos përdorni bojë më shumë se tre ose katër muaj, por çfarë nëse

  thickened ngjyrë para kohës së caktuar?

 • Për të shkrihet
  dylli ngrirë, përdorni një dush me ujë. Ulët bojë në një mbyllur
  gotë me ujë të nxehtë (niveli i ujit nuk duhet të arrijnë cap,
  ose ajo mund të marrë brenda). Mundohuni të butësisht të lëvizur një enë të vogël
  për të siguruar përmbajtje uniforme ngrohjes. Disa
  dylli minutë është e butë dhe ngjyrë mund të përdoret lirisht.
 • I dytë
  shkaku "mbipopullim" qëndron në të bollshme aplikim valëvit bojë për vetulla.
  Shumë prej nesh e vënë atë shumë herë gjatë ditë është tashmë mbi
  në dispozicion. Kjo nuk duhet bërë.
 • Ink Blend
  nevojë për të pastruar rëna mbajtjen e një furçë 3-4 herë nga rrënjë të

  këshilla e rëna. Lëvizjet duhet të jetë i ngadalshëm, të mbajë furçë në
  dhe një rozhoydayte i dytë nga njëra anë në tjetrën për të bërë më të madhe ngjyrë
  rëna mbuluar sipërfaqe obvolokla atë nga të gjitha anët. Nëse ju
  për të rinovuar përbërjen, bojë për vetulla është më e mirë për të hequr mbetjet e një të veçantë
  mjet dhe aplikoni një shtresë të freskëta.
 • Së fundi, një të vogël
  mashtrim për të ndihmuar të shmangur përdorimin e tepërt
  kufomat, ndërsa duke i dhënë shkëlqimin e qerpikët.

 • Nëse qerpikët
  e rrallë, ajo duhet të vihet midis dots duke përdorur mprehur
  eyeliner. Saves situatën si eyeliner hollë që
  kalon përmes rritjes së eyelashes.
 • Për të arritur maksimumin
  Efekti eyeliner duhet të shkrihen me qerpikët ngjyrë natyrore ose

  të zgjidhet në ndeshjen llojin ngjyra. Kështu, për
  divchata- "dimër" bojë për vetulla i përsosur i zi dhe eyeliner, "fluturojnë" kostum gri,
  argjend dhe ngjyra e zezë. "Pranvera" të përballet me blu, jeshile, dhe "bien"
  përdorim më mirë kafe, e gjelbër i pasur.

  Siç duhet hequr grim

  Ekstraktim
  grim - nuk është më pak i zgjuar se korrekt bojë për vetulla të përzgjedhjes. Shumë
  gratë thjesht del me të larë grim nga sytë me ujë dhe sapun.
  Nuk është çudi që pas të tillë një sy procedurë poschypuyut dhe lëkurë
  e pasur me rrudhat e vogla përreth. Heqja grim duhet
  përdorin mjete të specializuara, kështu që ju të shpenzojnë më pak
  kohë dhe përpjekje, por do të arrijë sy rrezatues, shekull të pastër dhe të mirë-ruajtur

  qerpikët e bukur harlisur!

  Toby të kryer efektive dhe kompetent
  përbëjnë mbartës, vetëm përdorni pambuk ose garzë kozmetike
  disk, prerë në gjysmë në dy. Gjysma (gjysmë hënë)
  vënë nën rëna të ulët. Në gjysmën e dytë, aplikoni locion ose
  locion dhe të vënë mbi të rëna të lartë, sy para-mbylljes. 20-30
  sekonda është e mjaftueshme për komponentët spastrimit rozm'yakshyly bojë, dhe pastaj
  ju hequr tërësisht përbërjen. Ju lutem vini re se gjatë gjithë kësaj kohe
  rëna të ulta garzë shtupë mbron lëkurën nga ndotja. Në
  kjo teknikë make-up mbartës grimca bojë për vetulla nuk do të marrë në sy ose kauzë
  acarim.

  Vini re se truket e mësipërme efektive në

  shumica e rasteve, por ndonjëherë shkaktoi humbjen e rëndë të qerpikët
  lëndime apo trajtim mjekësor kur të ringjallur natyror
  rëna të jetë e mundur më gjatë. Edhe kështu, cosmetology modern dhe
  Kirurgjia vijnë në shpëtim, duke ofruar transplant qerpik. Në
  jo rast transplantuar qerpikët dhe flokët mbi kokës implantuar në
  Shekulli Line. Më pas, në vijim rëna kujdes të kujdesshëm:
  ushqim i tyre dhe pidkruchuyut në drejtimin e duhur. Edhe pse transplantim
  kërkon shumë kohë dhe përpjekje në një situatë të dëshpëruar vetëm
  Qime Përndryshe lart (e cila mbetet një nga më të
  mjet popullor për të shpejt të marrë një të bukur, qerpikët harlisur).