Moda për kozmetikë të njerëzve - një haraç të kohës apo model


 • Kozmetike për burra
 • Rough dhe tanned
 • Ruaj Secret
 • I pastër dhe elegant
 • Fakti se më shumë burra
  cenuar në territorin e një përdorim grim me të vërtetë femërore dhe mashkullore në
  tërheq vëmendjen për person.

  "Mendoj se njerëzit janë shumë më të ndjeshëm
  për idenë e kujdesit pamjen. Dhe kozmetike për ta - kjo është diçka
  si e kaluar
  kufitar - thotë Wendy Lewis,
  beautician dhe autor i "Beteja për bukurinë, profesional
  Udhëzues për
  duke u shpëtoj e rrudhave dhe për të arritur përsosmërinë kozmetike nga koka për të
  Kryetari »(Battle Beauty: Guide një i brendshëm për të rrudhë shpëtim dhe
  Perfection Cosmetic nga koka deri te këmbët).

  - Mos u shqetësoni,
  burrat di të metat e pamjen e tyre dhe kanë tendencë për të fshehur ato.
  Përdorimi pluhur nuk duket atyre një masë ekstreme. "


  Kozmetike për burra

  Sipas ekspertëve, për burrat
  është e natyrshme që të përdorni kozmetike. Pas të gjitha, ajo është jo vetëm
  modë, por gjithashtu duhet të kujdeset për pamjen e tyre. Sipas Euromonitor (firmave
  angazhuar në kërkimin dhe analizimin e tregut), vitin e kaluar vetëm në të ardhurat e SHBA
  shitja e kozmetikës për meshkujt ishte 4.8 milion, deri 7%
  të ardhura tejkalon 2005 dhe nga sa më shumë 42% tejkaluar të ardhurat Koha shtesë 2001 2001.

  Edhe pse përdorimi i kozmetikës meshkuj


  - Duke përfshirë edhe mjete të tilla si gjigandët kozmetike Clinique, Clarins dhe Jean Paul Gaultier - nuk është bërë ende normë,
  ajo nuk do të shkaktojë më shumë habi dhe dënimin, siç ka ndodhur më parë. Sot
  make-up - procedurë pothuajse standarde për shumë burra. Shikoni
  në dyqane kozmetike, për shembull, Sephora apo Macy-së, - dhe të shohim se në raftet e kozmetikës e shumë njerëzve,
  bronziruyuschey e pluhur me maskë fytyrën.
  Kështu, xhel vetë-rrezitje për burrat nga Clarin-së përmirëson ngjyrën
  individual dhe evens tonin e lëkurës.


  Rough dhe tanned

  KenMen, kozmetikë kompani nga Montreal,
  themeluar në vitin 2004. Lee Gilbert,

  prodhon një ton dhe mjete maskimin, dhe lapsa korrigjuese.

  "Shokët e mi ishin në kërkim të bërë-up përgatitjet
  do të thotë për burrat të cilët do të shfaqen në lëkurë të natyrshme dhe në heshtje "-
  thotë Lee Gilbert.
  Gjatë vitit të kaluar ajo e shikonte rritje gati 30% në shitjen e kozmetikës të njerëzve në
  website i tij, i cili gjithashtu ka shërbyer si anonim
  forum ku njerëzit mund të bëni pyetje në lidhje kozmetikë.
  Kjo është e madhe, sepse këta njerëz u shpëtuan nga nevoja dhimbshme
  komunikojnë me konsulentin. Sipas Gilbert, shumica e të ardhurave të marra nga shitja
  kozmetikë, jo mjetet për të kujdesen për të.

  "Meshkujt nuk kanë nevojë për qindra
  Opsionet - tha ajo. - Ata me të vërtetë, me të vërtetë kanë nevojë për informacion dhe
  udhëheqje ".

  Këto përfshijnë informacionin e
  vetullat dhe mjekër korrektor - maskimin agjentët, që pikturon një vijë e flokëve largohet
  - Si të përdorni Bestsellers - Bronzuyucha KenMen krem.


  Save sekret

  Holly Doss, kozmetikë artist nga Los Angeles
  dhe kryetar i markës eponymous bukurisë, gjithashtu beson se konfidencialitetin
  - Faktori kryesor në përhapjen e kozmetikës meshkujve.

  "Gjëja kryesore që interesat meshkujt -
  ose mund të mbajë një sekret, të zgjedhur dhe për të blerë grim pa lënë në shtëpi.
  Burrat nuk duan të shkojnë në një qendër estetike dhe zgjidhni grim për sytë

  të tjerët. "

  Doss, ka punuar më parë në biznes tregojnë nën
  udhëzimi i rreptë i grim artist i njohur Trish McEvoy, shet themel tonal dhe fsheh të thotë burra
  që duan të duken ujdisur mirë por jo e bukur.


  I pastër dhe elegant

  Kështu, kozmetikë meshkuj ka
  e drejtë të ekzistojnë. Por sa kohë ajo do të jetë? Gilbert beson
  ajo nuk është e modës i rrufeshëm, por trend afatgjatë.

  "Për të përballojë konkurrencën e fortë,
  Burrat duhet të duket e mirë - tha ajo. - Për ta bërë këtë, ata do të shkojnë në ndonjë
  viktima - veçanërisht si të tregut shumë mjete të cilat mund të ndihmojnë ata në këtë ".