Çanta nën sytë për të hequr qafe çanta nën sytë


 • Çka e shkakton çanta nën sytë?
 • Si të merren me çanta nën sytë? Getting shpëtoj e të pasurit për të maskuar këto difekte kozmetike?


 • Çanta nën sytë nuk janë të dekoruar me fytyrën e zonjë apo zotëri. Pa marrë parasysh sa me kujdes këto defekte nuk janë të maskuar, ata pandershmërisht japin pronari i saj, duke u thënë të tjerëve për telashe në jetën, shëndetin dhe trashëgim. Dhe që askush nuk dëshiron që të ketë një imazh të diskutueshme rraskapitur, jetë të sëmurë ose të lodhur e njeriut, njerëzit, të përballur me këto ënjtje unaesthetic, me të gjitha mjetet të përpiqet të shpëtoj prej tyre, shpesh edhe pa menduar për shkaqet e problemit.

  Dhe për arsye të mirë, sepse lufta produktiv është e mundur vetëm në qoftë se ju e dini "fytyrën armikut."


  Çka e shkakton çanta nën sytë?

  Çanta Arsim nën sytë mund të jetë për shkak të edemë peryorbytalnoy lirshme yndyrë - jastëk yndyrë, e cila mbjellë në kokërdhok. Shpesh kjo është një simptomë e sëmundjeve të zemrës, e cila është e shoqëruar me një dalje e gjakut venoz nga kokës. Face, buzët dhe qepallat conjunctiva në këtë rast janë cyanotic dhe çanta nën sytë kanë një ngjyrë karakteristike të errët dhe vetëm trupin reduktuar paksa drejtë.

  I zbehtë, e butë në të prekur testovatye ose çanta nën sytë mund të ndodhë për shkak të konsumit të alkoolit, sasive të tepërta të kripë dhe ushqimeve pikante.


  Ata janë më të theksuara në mëngjes e të shkojnë shpejt pas rifillimin e dietë normale dhe futje fluide. Shfaqja e edemë - një sinjal se sistemi rregullator, të ruajtur qëndrueshmërinë e mjedisit të brendshëm, duke punuar për të kufizuar, si dhe mungesa e një jetese të shëndetshme, më shpejt ose më vonë vjen dështimin e adaptimit dhe do të zhvillojnë sëmundje.

  Çanta nën sytë, duke rezultuar në sëmundjet e veshkave i zbehtë dhe i holluar me ujë. Ata janë më të theksuara në mëngjes, në rënie gjatë ditës, por, ndryshe nga edemë në kundërshtim me dietë, nuk është e qëndrueshme nuk zhduket derisa funksioni i veshkave është restauruar.

  Në rastet e mësipërme, shkaku i rrethuar nga çanta nën sytë mund të jenë reaksione alergjike, sëmundjet inflamatore të syrit, hundës dhe sinuseve nofullës. Gratë qepallat fryrë shpesh një manifestim i sindromi premenstrual ose rezultatet nga përdorimi i kozmetikës dëmtuar ose jo në përputhje. Well, natyrisht, çanta nën sytë mund të tregojnë një mungesë të gjumit, lodhje, stresi apo zakon i sëmurë për të fjetur fytyrën poshtë.

  Lloji i dytë i çanta nën sytë, ënjtje nuk është i lidhur me ënjtje. Që nga obeziteti është në rritje fibër periorbitalnaya është e ndarë në fund të orbitën e shtresës sipërfaqësore të lëkurës vetëm një cipë e hollë e indeve lidhës fillon të varem, duke formuar folds dendura.

  Disa njerëz janë membranë mënyrë hollë që prish, dhe shtresa e yndyrës, fryrë me vrima, formimin hernie. Këto çanta nën sytë janë të trashëguara, nuk janë në fillim, të moshës 20-25 vjet, pa marrë parasysh kushtetutën e njeriut, dhe shpesh e kombinuar me patologji tjetër të lëkurës - wen, atheroma dhe hyperpigmentation. Natyrisht, ënjtje, të cilat janë të bazuara në të indeve të defekteve përhapjes ose mirëmbajtjen e pajisjes është e njëjtë "dekoratë" njerëzit personi.


  Si të merren me çanta nën sytë? Getting shpëtoj e të pasurit për të maskuar këto difekte kozmetike?

  Nuk ka më shumë të njëjtën mënyrë të besueshme për të hequr qafe çanta nën sytë, si për të hequr shkakun e paraqitjes së tyre.

  Nëse çanta sëmundje e lidhur, atëherë them lamtumirë atyre mund të shërohet vetëm sëmundje. Nëse ënjtje të lidhur me shkeljen e të ditës, ushqim apo stresi, ilaç më të mirë për çanta nën sytë - vetëm të fjetur, duke ngrënë dhe të normalizojë fluide dhe të mësojnë për të përballuar stresin. Nëse qepallat janë fryrë pas duke përdorur kozmetikë të reja, nuk është një mënyrë e thjeshtë dhe të saktë për të thënë "lamtumirë" çanta nën sytë për të hequr qafe kozmetike papërshtatshme hequr atë, ose duke i dhënë një mik.

  Ata që nuk janë dembel dhe në gjendje të paguajnë një vëmendje pak në mëngjes, të ndihmojë receta e njerëzve kundër çanta nën sytë.

  Si të shpëtoj nga ata gunga shëmtuar duke përdorur një maskë me majdanoz dhe patate të ziera, ekstrakte ujore të kamomil, i urtë, kopër ose kopër, këshilloj pothuajse të gjitha librat në mjekësi alternative. Nuk ka mënyrë më shumë për të eliminuar puffiness dhe çanta nën sytë e njohur, si për të hequr ato, bashkëngjitur mëngjes të ftohtë compress me ujë të thjeshtë apo Infuser çaj. Si procedurat e rregullta janë të përsosur shekull fërkim kube akulli.

  Sot, klinika kozmetike ofrojnë pacientëve Mezoterapia e tyre, masazh limfatik kullimit, maskë të veçantë që të lejojë si për të hequr çanta nën sytë dhe të shpëtoj nga sagging lëkurës, rrudhat dhe moshën pigmentim.

  Nuk janë mjete të posaçme profesionale të çanta nën sytë që përmbajnë përbërësit që përmirësojnë qarkullimin e gjakut, duke hequr lëngjeve të tepërta nga indet dhe shtoni qëndrueshmëri dhe elasticitet të lëkurës së qepallat.

  Të gjitha metodat e mësipërme janë të zbatueshme në rast të rrethuar nga çanta nën sytë, por se si të shpëtoj e problemit të atyre që kanë defekt kozmetike lidhur me predispozitë gjenetike, mosha apo trashje? Për njerëzit e tillë nuk ka asnjë mënyrë tjetër, ka larguar si një qese të këqija ëndërr nën sytë e tij, si për të hequr ato, iu drejtuar ndihmën e një kirurg.
  Operacioni hequr inde yndyrore tepërt dhe mban forcimin membrana e tij është quajtur "blepharoplasty" është kryer nën anestezi lokale apo anestezi të përgjithshme dhe nuk e lënë pas ndonjë plagët.

  Gjëja më e rëndësishme është për të kuptuar - para se të marrë ndonjë veprim për çanta nën sytë, dhe mendoj se si për të hequr ato, ju duhet të bënte një ekzaminim të plotë dhe të përcaktojë se çfarë e shkaktoi shfaqjen e këtij defekti. Është e rëndësishme në luftën për bukuri të mos humbur kohë dhe të fillojnë sëmundje themelor. Nëse ju gjeni se ënjtje nën sytë nuk janë të lidhur me këtë sëmundje, dhe mund të përdorë mjetet juridike popullore, dhe kirurgji plastike. Sot është teknika që të lehtësojë këto dyshimtë "dekorim" si çanta nën sytë bukurisë dhe fytyrë të kthimit të humbur dhe freski.