Metodat e Zgjerimet e flokeve


 • Si është extensions procedurë flokët
 • Metodat e Zgjerimet e flokeve
 • Çfarë është fillesat artificiale

  Disa shumë mungesa e flokëve në kokë, por dikush rritet shtesë. Shërbim për të ndërtuar ekuilibrin rikthen, i japin flokët disa të tjerë. Megjithatë, siç është rasti, shumë dhurata shumë të trishtuar.


  Si është extensions procedurë flokët

  Sistemi i zgjerimet e flokëve është se "bishtin" në 30-70 cm nga 100% e flokëve natyrale të njeriut bashkangjitur në flokët e një klienti në një distancë prej 0,5-1 cm nga rrënjët. Më të gjatë flokët, më të shtrenjtë procedurë do të jetë.

  Flokët që është përdorur në të brendshme të brendshme, nganjëherë "eja" gratë evropiane, por për pjesën më material për zgjerimet e flokëve vijnë nga Azia.

  Vetëm për të sqaruar se flokët tani do të jetë në kokën tuaj, nuk punojnë: para-pastruar, avullohem bojë e tyre të pigment. Pastaj bashkëngjitni në rajon përkohshme dhe zverku ose stivosur, alternuara fillesat organike dhe e përllogaritur.

  Kjo procedurë është e nevojshme për ata që nuk kanë gjatësi të mjaftueshme, trashësi, dhe ngjyra ose bangs. Mesatar rritje çmimi - $ 350-500. Bangs ose fillesat me ngjyrë do të kushtojë $ 50-70, dhe të kërkojë vetëm 20 minuta kohë, në vend të 2-5 orë në kapacitet të plotë.


  Metodat e Zgjerimet e flokeve

  "Hot" xhufkë . Në thumba të nxehtë në mes të teknologjisë dhe flokët e tyre është e bashkangjitur rrëshirë është ndezur në një gjendje të lëngët.


  Sot mësuar për të zgjedhur temperaturën optimale shkrirjes, të ulët të mjaftueshme për të të jetë i padëmshëm për flokët, por i lartë sa të jetë në gjendje për të shkuar në sauna, tharëse flokësh të thatë, të bëjë dhe flokët e rrotacionit.

  Teknologji Anglisht . Master merr 35-50 qime keratynovoy të lidhur kapsulë të rrumbullakët, dhe vlen për të bazës së flokëve e klientit. Pastaj të përdorin armë zam ai ka një temperaturë organik keratinovuyu rrëshirë e 230 ° dhe ngjitëse vet dhe donatorëve flokët e saj. Pra kamë, si një rysynky gjatë. Kjo e flokëve duhet të jetë të paktën 6 inç, apo kamë ata thjesht nuk përshtaten.

  Në mesatare, flokët e natyrshme e ndërtuar prej rreth 100-150 fillesa.

  Tani kjo teknologji është konsideruar të vjetëruara disa. Kapsula jashtë mjaft e madhe, mund të rrëshqas ose të fërkimit së bashku, për flokët herë të parë mund të krehër dhe rrëshirë nuk lejon maska ​​dhe balms, si mund të shpërbëhet. Dhe flokët termi veshur një mesatare prej 3-4 muaj. Përveç kësaj, për shkak të mbinxehjes flokët tuaj djegur.

  Teknologji italiane . Ajo është shumë më metodë popullor: kapsulë keratin, e cila mbart flokët, aplikuar një centimetër nga rrënjët dhe priplavlyaetsya për të deng flokësh piskatore tyre të veçanta dypalëshe.

  Temperatura e shkrirjes - 160-180 °. Më shumë makinave moderne me ultratinguj që shkrirë ultratinguj keratin shkarkimit. Kur kapsula ftohur të marrë formën e targave të vogla banesë elastike dhe transparente që janë krejtësisht të padukshme. Ata nuk lejojnë të flokëve për të marrë jashtë, dhe nuk mund të shpërndajë balms dhe maska ​​dhe ngjyra e flokëve. Për ngjyrave zakonisht ofrojnë 60-63 ngjyrë. Veshur "flokët italian" mund të jetë 4-6 muaj, dhe flokët përkeqësohet më pak se teknologjinë angleze.

  "Ftohtë" flokët . Shmangni efekt të ngrohjes në flokët mund të jetë i ftohtë me kapacitet të teknologjisë. Në këtë rast, flokët nuk është mbyllur me ngrohje dhe ftohje ngjitëse, dhe duke përdorur ngjitës ose clamps.

  Por kjo teknologji ka disavantazhet e saj.

  Teknologji Spanjisht . Të ngjitet superglue Rueber aplikuar në flokë dhe pastaj e vënë atë në energizer, dhe flokët i mbështjellë në një kapsulë. Ky material nuk ka frikë nga temperaturat e larta dhe veprimit kimike të kozmetikës. Edhe pse spikes jashtë vogla dhe të sheshta, ata janë shumë të forta dhe mund të dëmtojë kokës tuaj. Përveç kësaj, ndryshe nga kapsula rrëshirë janë të lehta hije zam bardha që jep efektin e zbokth. Prandaj, rritja është vetëm i përshtatshëm bjonde dhe zeshkane dhe ato me gjatësi e flokëve është 10 cm. Jetojnë në kokën tuaj kështu që flokët e rreth 4 muaj.

  Por hequr "clips zam" do të jetë jashtëzakonisht e vështirë.

  Teknologjia japoneze apo kineze . Procedura teknikisht është shumë e thjeshtë: rruaza metalike dhe shtrihen flokët e tyre të donatorëve dhe të rëndë ngjesh ato, duke e bërë çdo rreze. Kjo procedurë është e përshtatshme kryesisht për flokët e trashë, veçanërisht për gratë aziatike sepse kapsulë metalike, shumë e rëndë dhe të ngurta. Kjo metodë eliminon efektet termike ose kimike në flokë, por thurje goditje, pincë dhe unaza metalike flokët lënduar më pak. Përveç kësaj, rruaza janë ofruar zakonisht vetëm 4-5 ngjyra, dhe si rezultat ata janë të dukshme në flokë. Përparësia e kësaj metode është që flokët mund të rritet edhe për haircuts shumë të shkurtër, clip montuar në një distancë prej 5 mm nga lëkura.

  Për të krijuar ky flokëve goxha shumë paratë 04:00 dhe 150-200 fillesa. Holding unaza 4 muaj.


  Çfarë është fillesat artificiale

  Përveç Salons zakonshme të flokëve të ofrojë një shumëllojshmëri të zbukurim: dreadlocks me kapsulë, kristale Swarovski me kapsulë, fillesat e flokëve me pupla, braids me kapsulë. Përveç kësaj, ekziston tani "teknologji holandez": flokët me monofilament. Pas heqjes yardsticks master e bën një urdhër duke e fabrikës ku flokët i zgjedhur, klienti flokët janë identike.

  Shartim është duke përdorur përbërjen hypoallergenic pa trajtim të ngrohjes, e flokëve është me të vërtetë shumë e ngjashme me natyral. Kjo monofilament ashpër se flokët të rregullt, të njëjtën gjë e butë, lehtë e bën për t'u ngjyrosur, styling dhe flokët tharëse elektroschiptsy thahet shpejt, mban curl më mirë nuk splutuyetsya.


  Përveç kësaj, ajo nuk ka të vërtetë të ndryshojë, dmth flokëve artificiale pas 3-4 muajsh ju nuk mund të ndryshojë, dhe bashkëngjitni përsëri. Megjithatë, ky flokët kërkon përgatitjet e kujdesit shtesë të veçanta janë të frikësuar e pluhurit, fërkimi, jastëkët vështirë. Well, natyrisht, njohuri që kryesoj bashkangjitur fibrave sintetike, shpirti nuk do të bien për të gjithë.

  Informacion nga artikullin "flokeve".