Mezoterapia përtëritje


 • Mezoterapia
 • Përtëritje duke përdorur Mezoterapia

 • Mezoterapia

  Trajtim Mezoterapia siç ka qenë i njohur për më shumë se 150 vjet. Por idetë dhe parimet e Mezoterapia në teknikat e saj të aplikimit moderne formuluar shkencëtar themelues Michel PISTOR franceze vetëm në 1952.

  Baza e metodës së Mezoterapia - microinjection intradermal në thellësi të cekët (në nivelin e pjesën e mesme të dermis - mesoderma) me një injeksion të veçantë mikrodozirovannye substanca allopatike.

  Gjithë zona aktiv ose obkalyvanie dhimbshme apo faqet e ndara anatomik, ose administrata e në pika të caktuara.

  Indikacionet për Mezoterapia:

 • celuliti
 • trashje, depozitat lokale yndyrë
 • scars puçrra posleuhrevye
 • plagët, shënon shtrirje
 • rrudhat
 • hyperpigmentation
 • dermatoses kronike
 • Lythat
 • herpes zoster
 • vaskulare patologji (teleanhioektatsii, rosacea)
 • alopecia (humbja e flokëve)
 • vitaminë
 • Kundërindikimet për Mezoterapia:

 • Frika e hala
 • cholelithiasis
 • Sepse Mezoterapia drogës injektuar direkt në patologjinë celular, ajo është një veprim i qëllimshëm i drogës në zonat e caktuara. Doza mikroskopike të sipërfaqes shumë të hollë dhe të shkurtër hala (në një thellësi prej 1.5 të 6 mm) paraqiti një koktej të veçantë - një grup të drogave të ndryshme dhe vitamina, cosmetologist të zgjedhura në mënyrë individuale, në varësi të problemit të pacientit.


  Koktej terapeutik mund obkolyuyut çdo zonë.

  Rhythm trajtim Mezoterapia - një procedurë në 7-10 ditë, në varësi të problemit. Për të luftuar celulitin, për shembull, kërkon një minimum prej 10 seancave.
  Në total për një procedurë të futur 10-20 kube mjekësi.


  Përtëritje duke përdorur Mezoterapia

  Ka një teknikë të veçantë duke përdorur Mezoterapia për fytyrën përtëritje të lëkurës - mezoliftinh. Rezultat i një procedure të tillë është për të filluar proceset rigjenerimin e lëkurës, rivendosjen elasticitetin e tij, përmirësimin e ngjyra, heqjen e dukshme në lëkurë.

  Teknika është përdorur me sukses në trajtimin e puçrra fytyre.

  Aplikimi i tij eliminon antibiotikët kohë, shpejt dhe pa pasoja negative për organizmin për të hequr inflamacion.

  Kur Mezoterapia për trajtimin e celulitit përdor drogë që prishen fibrozë, yndyra, droga choleretic dhe substancave që promovojnë kullimit limfatik, heqjen e lëngjeve intersticiale, për të përmirësuar microcirculation dhe elasticitetin e lëkurës (vitamina, silic).

  Një efekt shtesë është arritur shkak te efektit në aparatin receptorit të lëkurës. Kursi i trajtimit është Mezoterapia celulitin nga 10-16 trajtimet në intervale prej 7-10 ditësh.

  Për të marrë përfitimin maksimal nga trajtimin e celulitit Mezoterapia, ekspertët rekomandojnë fillimisht të ndikojë në plagë me një kullimit të veçantë limfatik (hardware ose manual) dhe pastaj të mbajë seanca Mezoterapia dhe të konsoliduar nga efektet e arritura procedura të tjera kozmetike - masazh me korrent dhe përfundon trupit.  Mezoterapia në çdo rast nuk duhet të konsiderohet një ilaç, një mjet universal në trajtimin e të gjitha fazat e celulitit. Kjo vlen në përgjithësi e drejtë të mjekësisë në përgjithësi - trajtim më shpejt është filluar, më i lehtë dhe i shpejtë është rruga për të arritur rezultate.

  Ne nuk mendojmë se ajo mund të jetë efektive celulitin Mezoterapia fazë 4 dhe në trashje hyperplastic. Njëjtat faza Cellulite Mezoterapia fillestare mund të shihet jo vetëm si një trajtojnë, por edhe si një proces forcimin parandalues.

  Informacion nga neni "Mezoterapia".