Ballë për ballë lartë 10 receta


 • Këshilla gjyshe
 • Receta për maska ​​fytyrë

 • Këshilla gjyshe

  Gjyshja ime 70 vjet. Por në këtë moshë të avancuar ajo ka një lëkurë të butë dëborë të bardhë pa manifestimit të vogël të pika të moshës. Dhe unë e di se as formatimin e teksteve as injeksione magjike rinovimin ajo e bëri. "Shikoni, çfarë është sekret juaj? E pra, të paktën thoni mbesën e dashur "- disi e pyeta.

  Përgjigja ishte e thjeshtë, si të gjithë të shkëlqyer. "Gjëja kryesore - për të pasur një karakter të lehtë që të jenë miq me të rinjtë (gjyshja ka punuar gjithë jetën e tij në shkollë), të mbushur deri para mesnatës dhe të përdorin çdo moment rezervë për të mirën e bukurinë e saj. Përgatit një sallatë? Fshij një fetë e fytyrës me shalqi - ajo moisturize dhe zbardh lëkurën më mirë se locion.

  Banka mbeti salcë kosi? Dhe kjo është edhe fytyra! Ju vetëm duhet të dini se çfarë i përshtatet një mënyrë të veçantë. "

  Dhe gjyshja ime më tregoi librin, i cili për shumë vite regjistruar këshilla e tyre.


  Receta për maska ​​fytyrë

  Në të vërtetë, për t'i dhënë vetes 15-20 minuta në ditë për të pushuar dhe
  fle me një maskë në fytyrë, mund dhe duhet të jetë edhe grua shumë e zënë në
  e cila familje dhe punë.
  Në fund kam arritur të marrë këtë ditë një me fletore të bërë në shtëpi
  receta bukuri që unë jam për ndarjen e me ju në mënyrë të sigurtë për shkak se ata testuar
  ata veten time, unë mund të them një gjë - ata janë!

 • Maskë e verdhë veze. Ai është i përshtatshëm për lëkurë të thatë, sepse të gjithë përbërësit e këtij maskë ushqyer dhe zbutur mirë.


  Një vezë e verdhë veze fshij me disa pika të vajit të ullirit apo luledielli deri qetë. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj, të mbuluar me një garzë të lagur dhe shtrihem për 15 minuta, pastaj butësisht pije maskë off me ujë të ngrohtë.
 • Maskë bollgur. Për këtë ju duhet një maska ​​universale imët bluaj bollgur. Dy ose tre lugë ujë të valë derdh në tas, mbuluar dhe le të masë bymehet dhe qetësohem pak. Pastaj, aplikoni maskën në fytyrën tuaj dhe qafës për 20 minuta, dhe ajo gjithashtu mbetet pije me ujë të ngrohtë.
 • Maskë "gëzim banane." Kjo maskë i shpejtë është i përgatitur shumë shpejt, dhe kjo nuk është asgjë për të fluturoj, fshij dhe kuzhinier.

  Një copë banane pure mirë me një pirun deri në masë të butë dhe të aplikojnë atë në fytyrë. Shumë efekt freskuese ju të gëzojnë. Dhe nuk ka kimikate!
 • Maskë hollim. Ky opsion është i përshtatshëm për gratë që kanë poret zgjeruar në fytyrë. Për të përsosin më tej ato, të marrë bardhë veze dhe e rrahën atë me një fshesë në shkumë dhe shtoni në të një lugë çaji lëng limoni. Pas 15 minutash, lëkura juaj do të jetë e qetë dhe matte, dhe të mëdha poret nuk janë aq të dukshme.
 • Maskë mjaltë. Ajo ka një efekt qetësues në shelushaschuyusya si dielli, dhe nga mungesa e vitaminave lëkurës. Dhe kështu ajo duhet të gatuaj 2 lugë mjaltë, 1 e verdhë veze veze dhe 2 lugë vaj perimesh të ngrohtë deri në një banjë me ujë dhe le të përzierje të ftohet pak.

  Kjo maskë duhet të vendosë mbi personin gradualisht - një shtresë e parë, atëherë kur për herë të parë të thahen, tjetër. Dhe del me të larë kamomil tij më të mirë bimor, i cili ka efekt të shkëlqyer zbutjen.
 • Maskë patate kalori. Nëse keni lëkurë të thatë, ndoshta ju jeni të njohur me ndjenjë të pakëndshme të ngushtësi në fytyrë. Për të shpëtoj prej tij, të marrë një patate të madhe të zier, rozm'yakshyte atë dhe përzierje me një lugë gjelle qumësht të ngrohtë. Pas 20 minutave të lëkurës dukshëm pom'yakshytsya dhe parehati do të zhduket.
 • Whitening maskë. Nëse doni të jetë i Snow White, kastravec tul hekura në rende gjobë, e vënë në slurry rezulton në garzë dhe të mbulojë fytyrën e saj.

  Në efekt të mirë zbardhjen kjo maskë rifreskoni lëkurën e lodhur ose plakjes.
 • Vitamina maskë. Yolks përhapur, gradualisht duke shtuar në të 1 lugë gjelle vaj perimesh. Pastaj rënie nga rënie, shtoni lëng të gjysmë portokalli, përzierje çdo gjë dhe të pastrohen këtë person.
 • Maskë maja. Për të mbushur ushqyesve në trup kemi blerë maja në farmaci. Pra, pse nuk e përdorin këtë produkt të dobishëm në kozmetikë shtëpi? Pra, për të bërë një maskë ushqyes, 50 gram maja kërkohet shkërmoqet dhe me kujdes bluaj me një lugë gjelle vaj perimesh.
 • Maskë qetësues. Ju overheated në diell dhe tani fytyra juaj është i fryrë dhe "zjarr përvëlues"?

  Pastaj gjysmë filxhan gjizë përzier me dy lugë salcë kosi dhe bardhë veze rrahur në një të qetë të trasha. Vlefshmëria - 10 minuta.
 • Lani të gjitha këto maska ​​mund të jetë kremra të veçanta dhe, të cilat janë gjithashtu të lehtë për të përgatitur në shtëpi. Vetëm të përdorni ato më mirë se dy apo tre ditë, si produkte natyrore - produkt delikate, ju doni të mbani në një vend të ftohtë të errët.

 • Locion kamomil. 1 lugë gjelle e kamomil dhe Calendula 1 lugë gjelle derdh një gotë me ujë të vluar, le të qëndrojë për 20 minuta, tendosje përmes një sitë gjobë, të ftohtë dhe të shtoni 1 lugë gjelle kamfor alkool.
 • Locion Tea.

  Ata fshij edhe maska ​​fytyrë mbi, dhe vetëm në mëngjes dhe në mbrëmje, pasi ajo redukton inflamacion dhe mirë poret.
  Për këtë pintë ujë mineral pa gaz në zjarr dhe vlim në një tigan Vendos 1 lugë çaji çaj jeshil (qese çaj nuk përshtaten). Rezultuar ftohtë infuzion dhe shtoni atë disa pika lëng limoni.
 • Informacion nga neni "maskë, të hapur! Fytyra Kujdesi i shtëpisë. "