Masazh Wrinkle


 • Classics Përjetshme
 • Pikë, pikë, dy grepa ...
 • Orient Express
 • Çelësi i efikasitetit masazh rinovimin e fytyrës - rregullsinë e saj.
  Kohë
  një javë (por jo gjithmonë) më mirë se admiroj masazh për tre ditë, dhe
  pastaj u largua dhe ankohen se nuk e ka ndihmuar.

  Për seancën
  vetë-masazh, zgjidhni kohën e duhur dhe vendin ku ju nuk do të keni pengime.
  Është e rëndësishme që gjatë masazh ju ngriu. Fytyrës masazh mund të bëjë
  shtrirë ose ulur në një karrige, por me një shpinë të drejtë. Për të rritur
  efekt rinovimin gjatë krem ​​masazh mund të përdoren -
  e njëjta që ju do të përdorni.

  Nëse ju i vishni
  lentet e kontaktit, ajo është e mirë për të hequr ato në mënyrë që ju mund të masazh mbi

  Sytë. Mos e shtypni shumë dhe të përpiqet të mos masazh lënduar
  lëkurës (acarim ose puçrra fytyre).

  Classics Përjetshme

  Koha.
  Fshij duart për të bërë ato të ngrohtë, të mbyllë sytë tuaj dhe të fillojnë.
  Filloni duke stroking fytyrën me duart e tij, që mbante të trafikut nga qendra e ballit deri
  tempuj, nga mesi i hundës me mjekër nga qoshet e gojës së tij në buzë të personit - për
  veshët. Çdo lëvizje, të përsëritur tri herë.

  Dy. Shtrydh
  "Në një çikë" indeks, të mesëm dhe unazë gishtat (një pjesë të madhe dhe
  gishtat e vegjël nuk e kemi të nevojshme). Një majë e gishtat tuaj, ne kemi nevojë
  për të bërë një lëvizje rrethore me presion të fortë për të shkuar
  rreth fytyrë. Duhet të lëvizë lart nga mjekër të ballit.
  Tre.
  Thumb dhe gisht tregues butësisht masazh earlobes tuaj. Pak
  duke tërhequr lëkurën e rrugës, ecin gishtat rreth buzë e veshit.

  Katër.
  Mbylle veshët me duart e tij, për të dëgjuar "zërin e detit." Butësisht shtypni mbi veshët dhe
  masazh ato në një lëvizje rrethore. Kjo është e dobishme për masazh veshët
  në kohën e gjumit, përveç shtrëngimit efekt në muskujt e fytyrës dhe ajo ka
  zbutës efekt.

  Pesë. Vendi shuplakat në
  Tempujt kështu që majat e gishtërinjve vë në krye. Pretty much
  vënë presion dhe të bëjnë lëvizje të ngadaltë rrethore e dore.
  Do të punojnë në mënyrë të gjithë zonën e tempujve në qafë.

  Gjashtë.
  Vendos mjekër tuaj në pëllëmbë kështu që këshilla e gishtave të tij për të arritur

  veshët. Sjellë së bashku në një lëvizje rrethore me gishtat nuk masazh
  përgjatë nofulla e poshtme të veshit.

  Shtatë.
  Vendin e madhe
  gishtat mbi buzën e tij të sipërme dhe butësisht shtypur, i holluar ato në qoshet
  gojë. Përsëriteni lëvizjen e tri herë. Të njëjtën e bëjnë nën buzën e poshtme.

  Tetë.
  Faza përfundimtare - një pak gishtave prekje e lehtë në tryezë.

  Pikë, pikë, dy grepa ...

  Shiatsu
  - Acupressure japoneze, e cila është shumë e ngjashme në kinezisht
  akupunkturë, por në vend të gjilpërave të ndikojnë në pikat aktive
  bërë drejtpërdrejt me gishtat tuaj. Pritja kryesor Shiatsu - presioni
  ose klikoni në majë të gishtave pikë aktive. Për të shtypni një kanaçe

  gisht - i madh apo indeks, dy - indeksi dhe të mesëm,
  tre - indeksi, të mesëm dhe unazë.

  Fingers se
  Masazh zgjedhur të varet në vendndodhjen e biologjikisht aktiv
  pika në të cilat një ndikim. Kështu, në fytyrë masazh
  kryhet indeksi, të mesëm dhe unazë gishtat e. Kliko në
  çdo pikë duhet vazhdimisht për 10 sekonda, pastaj butësisht
  forcimin e shtypit (të prekë inde të shtrirë thellë nën lëkurë) dhe
  release. Trajtimet Minimale terapeutike dhe rinovimin - nga
  tre te pesë minuta. Mbani në mend se acupressure është rreptësisht
  kundërindikuar në fushat e lëkurës së dëmtuar ose të përflakur!  I larmë
  masazh të fytyrës promovon rrudhat, pengon formimin e
  i ri dhe e mban lëkurën të shëndetshme dhe rrezatues. Para masazhin gjithë
  Personi, atëherë - lëkurë e kokës.

  Koha.
  Përhap
  Duart të ngrohtë e tyre dhe të përgatiten për masazh. Butësisht fshij
  shuplakat pranë hundës, rreth syve, ballit dhe rreth qafës së tij. Ndiqni përafërsisht
  36 prej këtyre lëvizjeve. Shumë njerëz që janë të prekur, ju duhet
  skuqem.

  Dy.
  Mbuluar veshët me duart e tij më shumë
  që gishtat ishin në anën e pasme. Trokitje e lehtë në mes mbrapa
  gishtat, duke i vënë ata në indeksin e lartë. Përsëriteni 36 herë dhe
  Në fund të tre radhazi shtyjë bravo tuaj në kanalin e veshit.


  Pastaj butësisht shtypni madhe apo e forefingers në
  një pikë e qafës mu nën lobes veshit.

  Tre.
  Gishti Uprit tregues i një anë në një pikë në mes
  vetullat, dhe të mesëm dhe gishtit të njëjtën dorë - kënde të brendshme
  Sytë. Mbyll sytë tuaj dhe butësisht masazh, përsëritet 36 herë.

  Katër.
  Rënie e horizontit
  gishtat e dy duarve dhe butësisht masazh flokët tuaj në një lëvizje rrethore
  kokës. Në çdo masazh pikë 50-100 herë. Majë
  gishtat shtyjë në krye të tempujve dhe të rajonit. Kështu
  stimulon rrënjët e flokëve, duke parandaluar hedh lëng flokëve.

  Orient Express

  Nëse
  kohë ose forcë për masazh në shtëpi nuk është e gjitha, ju mund të

  kryej një Kompleks dy-minutësh të bazuar në praktikat më të yogic
  duke kontribuar në forcimin e një fytyrë ovale. Është e këshillueshme për të bërë atë në mëngjes,
  Pasi të keni vënë moisturizer në lëkurë: efekt i
  Aplikimi i krem ​​do të jetë e fortë, plus ju do të ndjehen të ngrohtë dhe të këndshëm
  gaz.

  Time:
  bravo masazh pjesën e poshtme të mjekrës për 15 sekonda.

  Dy: Baza e pëllëmbë në një lëvizje rrethore të stimuluar nofulla për 20 sekonda.

  Tre: indeks, të mesëm dhe të unazë gishtat masazh qafën në çdo anë për 10 sekonda.

  Katër:
  mbyllin veshët e tij me duart e tij dhe masazh ato në një lëvizje rrethore për 30 sekonda.  Dhe mos harroni se gjendja më e rëndësishme për ruajtjen e rinisë - një qëndrim pozitiv dhe optimizëm.