Mammoplastka


 • Çfarë mammoplasty?
 • Llojet mamoplastyky

 • Çfarë mammoplasty?

  Çfarë duhet të jetë një gjinjtë mira femra? Në këtë
  pyetje mund të përgjigjet në mënyra të ndryshme. Por me siguri një gjë: të gjirit duhet
  si pronari i saj. Sepse përndryshe, mund të zhvillohet
  kompleks inferioriteti i rëndë që mund të ndikojnë në fatin e
  grua, lumturia e saj personale.

  Për shumë shekuj, në varësi të
  Fashion shpikur mënyra të ndryshme për të ndryshuar formën dhe volumin e gjirit.
  Zakonisht drejtuar për përdorimin homeopati, kozmetike apo mjeshtri
  veshje të përshtatura. Sot, mënyra më efektive për të korrigjuar
  Kirurgji gjirit është - Implantet e gjirit.

  Të dhënat statistikore tregojnë se për vitin
  Bota prodhon më shumë se 100 000 operacionet vetëm arthroplasty
  (Rritja) e gjirit, nuk duke përfshirë llojet e tjera të transaksioneve.


  Llojet mamoplastyky

 • Shtim i gjirit ose arthroplasty gjirit
 • Lift gjirit ose Mastopeksy
 • Reduktimi i gjirit, apo Reduktimi mammoplasty
 • Deri më sot, vetëm metodë e lejuar
  Shtim i gjirit është një arthroplasty metodë. Ai njihet si udhëheqës
  specialistë në vendin tonë dhe në botë. Përdorimi i silikoni dhe
  xhel poliakrilamid nuk ndalohet nga rastësia, dhe më
  kirurgët plastikë kanë braktisur gjatë këtë metodë.


  Si
  tregoi përvojë të gjerë, pasi administrata e nënlëkurës e sasive të mëdha
  xhel shpesh zhvillojnë komplikime të tilla si xhel migrimit
  zonat fqinje, konturet deformim i trupit, inflamacion, qelbëzim
  deri në nekroza e përreth indeve të buta. Kur futur
  endoprosthesis komplikimet e tilla janë të përjashtuara. Silicone Filler
  implant mbyllur hermetikisht në një guaskë të trefishtë të ngurta që
  përballoj tendosje intensive.

  Përfitimet arthroplasty
  i qartë - nuk ka migrimi i protezave, nuk ka ndryshime inflamatore në
  përreth indeve, asnjë siklet dhe vështirësi gjatë
  lëvizje. Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme.

  Shkruani implant
  të jetë e mundur me një prerje rreth areola, përmes një prerje nën gji ose
  sqetull - metodë varet nga dëshirat e pacientit dhe forma
  implant. Protezë është futur në mes të muskujve gjoksit dhe gjirit.

  Gjendra mamare veçohet nga kraharori dhe formohet
  Hapësirë ​​është futur protezë. Plagë sewn fort. Sutures janë hequr në
  7-10 ditë. Të 3-5 ditët e para të dhimbjes të mundshme mund pak
  Rritja e temperaturës. Brenda një muaji, ju duhet të veshin të veçantë
  sytjena tre muaj për të shmangur aktivitet fizik, dhe
  sportive. Atëherë të gjitha kufizimet janë hequr. Ky operacion

  kërkon dëme minimale të dukshme në lëkurë dhe mund shumë të ndjeshëm
  ndryshim në pamjen e pacientit.

  Mosveprim i gjirit është shpesh në gratë pas 30 vjetësh
  dhe shpesh rezultat i lindjes së fëmijës. Breast zhvendosur nën dalë
  rrudhë nën gji bëhet më e shënuar, gjoks e sipërme
  mbytet.

  Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme dhe
  zgjat 2 deri 3 orë. Në këtë rast excised vetëm
  pjesa e tepërt e lëkurës, areola dhe biberon ashensor dhe për të shkuar në
  Pozicioni i ri normal. Me një shumëllojshmëri të (në formën dhe vëllimin)
  Implantet moderne sot dhe kjo e kombinuar me mammoplasty
  pak rrezik dhe praktikisht nuk lë mbetje në lëkurë.

  Mammoplasty Valve shkaktuar nga tepruar
  zhvillimin e kancerit te gjirit. Kirurgji Thelbi
  përfshin heqjen e kancerit dhe lëkurën përreth me një pamje
  reduktim i mëtejshëm.

  Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme vetëm, që nga kohëzgjatja e 3-5 orë.

  Matjet paraprake të gjoksit të pacientit, faqosje,
  kryhet në ulur dhe të shtrirë, duke lejuar kirurg për të përcaktuar
  Parametrat e operacionit.

  Kirurgu heq lëkurën e tepërt dhe indeve. Fushë
  kanceri ind excised varet madhësia e gjirit dhe mesataren
  është 400-500 gram. Në disa raste, deri 1 kg. Pas të shkojë
  areola dhe dalë në një pozitë të re të saktë.

  Me rëndësi të veçantë është se këto lloje të
  mamoplastyky mbajë mundësinë e një gruaje të ushqyerit me gji, si
  indin e gjirit në plastike të gjirit nuk është prekur dhe mbetjet
  Furnizimi i saj normal të gjakut.