Implants gjirit - transformim i mrekullueshëm i gjinjve të femrave
Të lartë, elastike,
Zemrat e mëdha - ëndrra e çdo gruaje. Gjinjtë e grave - ishte, është dhe do të jetë një simbol
feminitet dhe atribut seksualiteti. Kënduar nga poetët, riprodhohet në
balta, mermer dhe bronz - ajo gjithmonë gjuajtur mendjet e gjysmës së meshkujve të njerëzimit.

Jo të gjithë, edhe grua e re mjaft të kënaqur me formën e tij
gjoks. Një nga natyra i jep formë të mirë, por jo vajzat e tjera rinj
Madhësia lumtur bust. Me moshë, nuk është problemi i venitje gjoks.
Pamëshirshëm orar të moshave gjokset dhe i lë asaj gjurmët e tij të shëmtuar në formë
ptosis, shtrirje, tendosje dalë dhe areola. Ndryshimet hormonale
shtatzënia, gji, humbje peshe analfabetë ose,

shtim i papritur peshë - e gjithë kjo e bën një efekt shkatërrues në qumësht
kanceri. Çdo herë duke kërkuar në veten në pasqyrë, ajo vëren shenja
i afrohet moshën e vjetër, nuk janë të gjitha llojet e komplekseve, ka probleme
jeta personale.

Sot, në sajë
duart të aftë të Kirurgët plastike, ëndrrën e çdo gruaje zemrat e bukur mund
të bëhet një realitet. Implants gjirit
është një nga më të popullarizuar dhe shumë plastike
operacion gjatë orëve vendimtare problemet estetike të grave të lidhura me pamjen e bustit.

Në fakt, termi "Mammoplasty" integron të gjitha llojet
Operacionet në gjoks kryer për të korrigjuar madhësive, forma apo ndryshim


thithi konfigurimit dhe areola.

Më të popullarizuara
kanë shtim kirurgji gjirit që t'ju lejojë të japin gji
formë e dëshiruar, shërohen elasticitetin e tyre, të eleminuar asimetri. Kjo arrihet më shumë
të gjithë duke ngulitur gjirit implant - arthroplasty. Operacion
shpesh përdorin proteza silikoni ose biohelevye si më
biocompatible, të besueshme, të sigurt për të simuluar gjinjtë
praktikisht i padallueshëm vizualisht dhe në të prekur, gjinjtë natyrore nga. Modern
Implants ketë jetë të tërë të pakufizuar, nuk shkaktojnë alergji dhe reagime
refuzim, dhe, në kundërshtim me besimin popullor, nuk provokojnë rritjen e kancerit

tumoret. Pronarëve silikoni 'gji as duhet të ndryshojë ish-
image dhe ritmi i jetës ose të braktisin zakonet e zakonshme.

Problemi më i zakonshëm
grua është zemrat shumë të mëdha. Në këtë rast ndihmë Reduktimi mammoplasty , përmes
të cilat mund të zvogëlojë gjoksin, të përshtatur ndryshimin e tyre formë
Konfigurimi i dalë dhe areola. Ndërhyrja nuk është vetëm estetike
vlera, sepse zemrat masive saggy - një chafing konstante,
sëmundje inflamatore të lëkurës, sjellje, lakim kurrizore dhe
dhimbje prapa që dalin nga ndryshim fiziologjik qendra e gravitetit.

Kur tregon mosveprim i gjirit operacion i gjirit ose të lëkurës shtrëngimi Mastopeksy.

Gjatë intervenimit kirurg zvogëlon sasinë e qumështit
Gjëndra, forcon ato duke hequr lëkurën e tepërt. Pas plastike gjirit është e qetë,
thithi i lartë është në qendër dhe "me krenari duke kërkuar deri." Opsionale Mastopeksy
mund të kombinohet me rrjetë, nuk kanë për të prerë një shumë të panevojshme
indet, shuma e të zhdukur të gjirit indeve të gjëndrave implantet mbushur.

Në prani të defekteve të dalë kirurge plastike të ofrojë
operacionet e korrigjimit. Në mënyrë të ngjashme, këto mangësi janë eliminuar si
thithi të përfshirë ose konik, thithi shumë e gjatë dhe imperfections të tjera estetike.

Për të kryer mamoplastyky thjesht uroj

Gratë marrin ëndrrat bust. Por në mënyrë që të vlerësojë situatën, zgjidhni
metodë e përshtatshme për korrigjimin e gjirit me siguri duhet një sy me përvojë dhe
konsultoheni me një kirurg plastik.

Implants gjirit kryer të gjitha ardhurve femrat mbi 18
vjet, nuk kanë contraindications për kirurgji. Sigurisht,
operacion - është gjithmonë një rrezik. Por në drejtësi duhet theksuar se asnjë
bust përpiktë kujdes, ose ndonjë procedure kozmetike nuk është e aftë të
të krijojë mrekulli të tilla si kirurgji plastike. Efekti i mamoplastyky
i lumtur për shumë vjet ..