Summer ruani flokët teknikat tuaja më të reja
Summer - sezon më të këndshme. Por jo për flokët tonë. Ndërsa ne nezhimsya në diell, duke notuar në det, flokët tona të ndjehen një ngarkesë të dyfishtë. Si rezultat i UV agresive, des shkelje kripur ujin e detit dietë të zakonshme për trupin, fluturime të gjata, hedh lëng flokët bëhen të thatë, i brishtë dhe madje edhe të fillojnë të bien. Kjo është arsyeja pse vera është veçanërisht e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje të veçantë për flokët shtesë dhe kokës.

Për të shmangur shtrëngimi problemet e shkaktuara nga faktorë "sezonale", klinika mjekësore rrjetit Trichology i mjekësisë estetike Bukuri telo-së të rekomandojë duhet të kalojë kurs veror hidratues, duke forcuar strukturën e flokëve, ushqyer trajtimet kokës.

Ato më të këndshme - produkte te kujdesit të PS-flokëve. Trajtim SPA-kujdes për të rikthyer flokët dhe zhvilluar duke përdorur mjete profesionale, kapsula, përqendrohet, kremra, maska. Gjatë SPA-procedurat përbërësit terapeutike të këtyre barnave depërtojnë qelizat e flokëve të dëmtuara dhe intenzivisht të ndikojnë në shtresat më të thella të kokës.

Nëse ende ajo erdhi për humbjen e flokëve, ju duhet për të filluar trajtimin sa më shpejt të jetë e mundur. Shkaqet e humbjes së flokëve, ka kaq shumë që ata mund të identifikojnë vetëm me kohë të plotë konsultuar një mjek, trichologist klinikës.

"Para se të përshkruajnë trajtim, mjeku do të duhet për të diagnostikuar, e bëjnë programin individual të trajtimit, të cilat mund të përfshijnë kozmetike profesionale dhe spa-produkteve, masazh kokës (p.sh. vaj të nxehtë), terapi fizike, Mezoterapia, personalizuar hardware program pulses valë", - thotë Klinika Bukuri Svetlana Cherkasova Pavlovna mjek trichology telo-së.


Këtu janë vetëm disa probleme që sot mund të zgjidhen me anë të teknikave të hardware, Mezoterapia, PS-procedurat: të ndaluar humbjen e flokëve dhe nxitur rritjen e flokëve, hidratues kokës të thatë, zbokth dhe privimi është parandalimi% B?
5 trajtim rishfaqja e kruajtje të kokës, duke çuar në marramendës e flokëve nga rrënja, straightening flokët kaçurrel, zbutjen joelastike, të ngurtë dhe të forcuar flokët e butë, të rikthyer flokët e thatë dhe të dëmtuara. Pas disa trajtimet e flokëve përsëri fitojnë sy përsosur, bukurinë dhe shëndetin. Një projektuar siç duhet produkte profesionale bukurie për kujdesin në shtëpi, gjatë të ndihmojë të shpëtuar rezultatin.

Sa :. Trichologist Konsultimi dhe microanalysis - kompjuter diagnostifikimi flokëve dhe kokës - 1500 rubla, Procedura "vaj të nxehtë" - 2500rub, Mezoterapia - nga 2500rub.. Gjithashtu i ri - Procedura restaurimin e flokëve në nivel molekular "Lumturia e flokëve» (LEBEL) - 3000-4500rub.

nga 1 korrik deri 31 gusht 2011. Zbritje 10% në kurs dhe Mezoterapia trajtimet për flokë * .

Ku të shkoni : Klinikat Telo s Bukuri, ul.Donskaya, 32, tel. 544-4040, Shmitovskomu ave., 16/2, 2.280.383,

* Detajet në klinikën e pritjes.