Liposuction dhe prerja off lipofilinh tepërt


 • Veprimi i parë: Zbritja
 • Danger Zone
 • Veprimi i dytë: duke shtuar
 • Veprimi i tretë: shumëzimit

  Kur modës përsëri kthehet në vendin bel ligjshëm dhe feston
  një tjetër fitore mbi mini maxi, ne nuk kemi zgjedhje, si
  të bëjë volumin e tyre të matjes. Waist, Trans’dhe ngurtësohem
  uzhymat – Këto metoda të luftës për ideal “formë” vjetëruara.
  Ata u zëvendësuan arma e fundit kundër të metave trupore -
  kirurgji plastike. Asnjë klasa më emocionuese se
  për të modeluar formën e ëndrrave tuaja. Gjëja kryesore që ne nuk ka marrë dashuroj
  shumë larg nga realiteti.


  Veprimi i parë: Zbritja

  Përmendja e parë e heqjes mekanike të indeve dhjamore përmes punctures në
  lëkura u botua në 1921. Pastaj të përpiqet për të hequr dhjamin nga
  lap balerinë e famshme dështuar. Vetëm një gjysmë shekulli
  operacion i ngjashëm përfundoi me sukses: në 1974, Italisht
  gjinekolog Fisher bëri atë, gruan e tij. Që atëherë filloi
  marshimi nëpër botën e Liposuction.

  Përse? Ind dhjamor nënlëkurës «përgjegjës» për konturet lëmuar të trupit.
  Megjithatë, ka zona ku yndyrë akumulon shumë:
  «Kilota»Gjunjë, abdomen, mbrapa, mjekër.


  Në luftën për ta
  praktikisht të pafuqishëm për të dietës dhe stërvitjes. Por lipoaspiration (aka Liposuction) është thjesht i pazëvendësueshëm.

  Si për të? Ka tre lloje kryesore të Liposuction (edhe pse ky klasifikim është mjaft konvencional).

 • Standard
  (E thatë dhe i lagësht). Ky është një opsion klasik: me prerje të vogla
  subkutane injektuar fundin e pipëz (tubit te zbrazet) me një ose më shumë
  vrima në anën. Fundi tjetër është i bashkangjitur në një sistem vakum,
  gjiri yndyra.
 • Tumescent. Kjo metodë është
  që menjëherë para se procedura të përshkruara në rajon futur
  Përbërja e veçantë: i kripur, anestetik lokal dhe

  droga vasoconstrictor.
  Çfarë mund të minimizuar
  Lëndimet gjatë operacionit dhe hequr një sasi të madhe të yndyrës.
 • Ultratingull.
  Këtu, për shkatërrimin e indeve yndyrë është përdorur special
  pajisje se forcat mekanike. Në shtresën e yndyrës është injektuar hetim
  transmetimit të valëve tejzanor. Ata, nga ana tjetër, të shkatërruar yndyrë
  Qelizat, kthyer ato në lëngshme, e cila është hequr me thithje vakum.


  Danger Zone

  Kundërindikimet për Liposuction
  mund të shërbejë ndonjë sëmundje kronike, koagulimit
  gjakut, shtatzënisë, çrregullime të rënda mendore dhe, natyrisht,
  kanceri.  Sot, kirurgët preferojnë
  Kombinoje metoda të ndryshme. Me indeve dhjamore më të dendur
  E pra Punëve të lyaetsya lipoaspiration ultratinguj për të hequr të njëjtën gjë
  Tumescent lirshme përshtaten mirë.

  Çfarë atëherë? Pas procedurës imponojë kat të shtrënguar elastike’komunikimet apo fashë, dhe
  Ditën tjetër, të veshur të brendshme compression. Nëse operacioni është i vogël,
  pacienti mund të shkojë në shtëpi në mëngjes tashmë. Dhimbje zakonisht pas Liposuction
  analgesics butë dhe të hiqet me lehtësi. Dhe bruising dhe ënjtje e pashmangshme,
  zakonisht shkojnë për dy, ndonjëherë 3-4 javë. Megjithatë,
  të brendshme compression të duhet për të kryer një ose dy muaj.  Çfarë duhet të presim? Lëkurë të rinj elastik shpejt kthehet në gjendjen e tij origjinale dhe
  duket e qetë dhe të shëndetshme. Në vende ku pipëz futura (si
  Në mënyrë tipike, prerje janë bërë në folds natyrore të lëkurës), janë mezi
  plagët e dukshme.

  Çfarë është frika? Nëse pritjet
  së pari realist, rezultatet nuk u bëni merak. Në
  duke përfshirë vështirësitë e hasura – Zonat e vogla asimetri. Nga
  Pas 6-12 muaj, ajo mund të mohohet pa më tej
  ndërhyrje. Ose, në më të keq, të eliminohen gjatë përsëritet
  korrigjim.

  Një tjetër moment i pakëndshëm – humbje e mundshme e lëkurës
  elasticitet dhe, si pasojë,’yalist dhe sagging fix se

  operacion ndihmon me shtrëngimin e lëkurës.


  Veprimi i dytë: duke shtuar

  Ligji i jetës thotë: nëse zvogëluar në një vend, pastaj një tjetër
  i nevojshëm’i sigurt për të rritur. E pra, në «i nevojshëm’domosdo» – Kjo është një pyetje e mirë
  do, por «shtoj» Ju mund të lehtë dhe të përkryer të sigurt.
  Implantet prostetike special – metodë nuk është shumë efektive
  vetëm të rritet, por edhe të përmirësojë formën e këmbëve apo mollaqe.

  Përse? Për të bërë një përmasa më harmonike. Megjithatë, operacioni është gjithashtu
  indikacione thjesht mjekësore, të tilla si këmbët asimetri për lindjen
  ose deformim i këmbës fituar’atrofi të muskujve.  Si për të? Zakonisht mollaqe apo këmbët arthroplasty është kryer nën përgjithshëm
  anestezi dhe zgjat 1-2 orë. Në rastin e parë, implantet janë vendosur nën
  m i madh sciatic’yazom në sheshet e sipërme të jashtme. Një prerje e vogël
  rreth 3-4 centimetra, është në kufijtë’yahodichnoy rrudhë rreth
  coccyx. Pas vendosjes protezë mbivendosur bukurinë e hollë
  damar. Me rritjen e këmbë është prerje edhe më i vogël në
  fossa popliteal, e cila eshte pothuajse padukshme, dhe implant vendoset
  pranë qytetit’këmbë yazom.

  Çfarë? Për të korrigjuar këmbën
  zakonisht përdorin dy forma të implanteve – simetrik ose anatomike

  (Në formën e puro). Në rajonin gluteal më të përdorura implantet
  raund apo formë anatomike. Brenda ata – xhel silikoni dhe
  i kripur. Shumica janë të mbushura me modern
  (Kohezive) xhel silikoni. Silicone
  një efekt i ashtuquajtur xhel «qytet’Kujtim»: Jo përhapen kur
  dëmtimi i implant skeletit. Një ndryshim në simulon cilësi
  pëlhurë e’muskujt këmbë dhe mollaqe.


  Veprimi i tretë: shumëzimit

  Përse? Lipofilinh – Futja e indit dhjamor për dizajn estetike. Ai
  përdorur për të korrigjuar defektet që lindin pas lipoaspiration për

  rritjen e buzët, faqet, rajon zygomatic, konturet mjekër
  personi. Por kjo nuk është e gjitha: një teknikë e tillë është efektive për
  Përtëritje Hand dhe korrigjim mbresë tërhequr.

  Si për të? Lipofilinh mund të kryhet nën anestezi lokale, si dhe nën
  anestezi të përgjithshme. Fat të hiqet, thith nga zona e donatorëve,
  të synuar kirurg përmes punctures të vogla dhe posaçërisht
  proces. «Neto» ind dhjamor me një shiringë dhe pipëz gjobë
  futur dhe shtresa e hollë e vendosura në një para-përcaktuar fusha:
  kryesisht në lëkurë apo mukoza, por nganjëherë në mizhm’muskul

  hapësirë. Pas kirurgjisë kirurg përfunduar, ylli qep
  dhe vënë dysheme elastike’komunikimit.

  Çfarë atëherë? E Nëse operacioni ishte i vogël dhe është kryer nën anestezi lokale, pacienti mund të shkojë në shtëpi të njëjtën ditë.

  Përmes
  6-8 orë në dhimbje pak zakonisht subsides plotësisht. Por bruises dhe
  ënjtje janë vetëm një javë. Së pari, mund të shkaktojë
  disa asimetri duke futur një shumë yndyrë pak
  ind. Së dyti, nganjëherë ka një rënie të lehtë – ose,
  Në anën tjetër, rrit lipofilinha zonë ndjeshmëri. Në ditët e para
  pas operacionit pacienti mund të ndjeni një ethe të lehtë, e cila

  kalon shpejt dhe të çojë në komplikacione të rënda.

  Diskutoni komunitetin