Liposuction 6 keqkuptime rreth procedurave kirurgjike


 • Miti 1: humbjen e peshës pas Liposuction
 • Miti 2: Liposuction heq celulitin
 • Miti 3: Liposuction ndihmon të shpëtoj të lëkurës të lirshme ose butë
 • Miti 4: pas Liposuction yndyrë nuk do të kthehen .... ndonjëherë!
 • Miti 5: Liposuction ndihmë të zgjidhur problemet psikologjike
 • Miti 6: Rezultati Liposuction shihet menjëherë
 • Gjithnjë duke menduar për Liposuction (heqjen yndyrë procedurës kirurgjikale), por dyshojnë në saktësinë e asaj zgjedhjeje? Për të mos zhgenjeheni pasi nuk zhgënjyer në rezultat, të shpëtoj prej gjashtë idetë e gabuara rreth Liposuction përpara se të marrë një vendim përfundimtar.


  Miti 1: humbjen e peshës pas Liposuction

  Edhe pse Liposuction largon qelizat yndyrë në të vërtetë abdomen, mollaqe, kofshë dhe të armëve e sipërme, ata në asnjë mënyrë promovon humbje peshe.

  Liposuction humbje peshe është vetëm nëse mbështetet nga një dietë të shëndetshme të ekuilibruar dhe klasat e rregullta palestër. Nga rruga, jo të gjithë e humb peshë me lehtësi të barabartë. Shumica prej nesh duhet të punojnë shumë dhe të vuajë mirë për të hequr qafe vetëm një paund disa ekstra (edhe subjekt i një dietë të rreptë dhe sporte intensive). Liposuction është projektuar për këto raste, dhe kjo është në çdo rast nuk mund të jetë një ilaç për të fituar peshë.


  Miti 2: Liposuction heq celulitin

  Cellulite dhe yndyrë - gjëra krejtësisht të ndryshme. Shfaqja e celulitit është shkaktuar nga thithjen e pabarabartë substancave intensitet qelizat yndyrë, duke rezultuar densiteti i indit dhjamor është heterogjen.


  Në fakt, Liposuction mund të përkeqësohet celulitit.

  Nëse qëllimi juaj - për të hequr qafe e shëmtuar "lëvozhgë portokalli", zgjidhni Mezoterapia. Kjo është absolutisht e sigurt procedurë kozmetike ndihmon për të eleminuar shkakun e akumulimit të pabarabartë yndyrë, dhe aq efektive në luftën kundër celulitit është, dhe me yndyrë të tepruar. Të tjera "pluses" Mezoterapia duhet theksuar:

 • të përmirësojë rrjedhjen e gjakut në fusha të veçanta të trupit;
 • shpërndarjen depozita të tepërta yndyrë;
 • hequr inde solidified fijor lidhës;
 • përmirësimin alokimin e limfatike;
 • Mezoterapia është një natyrë jo-invazive;
 • Mezoterapia heq yndyrë nga qelizat yndyrë;
 • Mezoterapia është përdorur në nivel lokal në zonat e prekura nga celulitit;
 • Mezoterapia nuk kërkon një shërim të gjatë.


 • Miti 3: Liposuction ndihmon të shpëtoj të lëkurës të lirshme ose butë

  Liposuction ka për qëllim heqjen qelizat yndyrë, kështu që ajo ndihmon për të hequr qafe të lëkurës që shfaqet pas heqjes yndyrë të tepërt. Nëse ju doni të ktheheni e elasticitetit të lëkurës, të zgjedhin një bark palosje, e cila është heqja kirurgjikale e lëkurës dhe yndyra e tepërt në bark. Në disa raste, mund të marrë pagesën forcimin muskujt e barkut. A mos presin që pas Liposuction ju do të shtypni lehtësim. Megjithatë, kjo procedurë është ende zbut fushat e trupit trajtohen dhe u jep atyre një rrugë, por rezultati i dëshiruar do të bëj ujë në djersë në palestër.


  Miti 4: pas Liposuction yndyrë nuk do të kthehen .... ndonjëherë!

  Kjo është një nga mitet kryesore rreth Liposuction, më të zakonshme, të rreme dhe me qëllim të keq. Shumica e grave besojnë se pas Liposuction ata mund të harrojmë për dietë dhe palestër dhe të hahet çdo gjë për argëtim, sepse shumica e indeve yndyrë është hequr dhe kthehen paund urryer ata nuk janë të kërcënuar. Megjithatë, Liposuction është hequr, jo të gjitha qelizat yndyrë. Nëse pas procedurës pacienti është i fuqishëm duke fituar peshë, këto paund shtesë të nxehtë në zonat e patrajtuar.


  Miti 5: Liposuction ndihmë të zgjidhur problemet psikologjike

  Studimet kanë treguar se shumë pacientë pas kryerjes Liposuction ndryshime pozitive psikologjike, të rritur vetë për veten, por vështirë se Liposuction ndihmuar në zgjidhjen e probleme serioze psikologjike.


  Në qoftë se ju vuani nga të hahet çrregullime (anoreksi, bulimia, etj) dhe duke shpresuar se Liposuction do t'ju shpëtojë nga kjo sëmundje, mendoj dy herë. Në fakt, Liposuction kombinuar me çrregullim të hahet të ngjashme mund të jenë katastrofike, sepse pacientët rrallë të kënaqur me rezultatet e procedurës dhe nuk mund të vlerësojnë në mënyrë adekuate trupin.

  Çrregullime të hahet - jo vetëm problemi psikologjik që ne përballemi. Disa njerëz me depresion, besoj se ndryshimi i japin formë një ndikim pozitiv në shëndetin e tyre mendor. Por në këtë rast, Liposuction do të sjellë vetëm lehtësim të përkohshëm, por nuk i eliminon çështjen.

  Nëse vuani nga një çrregullim të hahet apo depresioni, kontaktoni mjekun tuaj apo terapisti, në vend se kirurg kozmetike.


  Miti 6: Rezultati Liposuction shihet menjëherë

  Mos u habitni nëse mëngjes pas Liposuction ju zgjoheni dhe të gjejnë se rritur volumet e tua dhe jo anasjelltas. Get gati për disa ënjtje që do të zhduket në pak ditë, ose edhe javë. Disa pacientë peshë pas Liposuction është gjithashtu në rritje, për shkak të mbajtjes fluide në trup. Rezultati i Liposuction në ditët e para pas operacionit gaboj shumë. Përmirësime të dukshme do të shihet jo më herët se dy ose tre javë më vonë pas operacionit.