Petëzim e flokëve në shtëpi


 • Çfarë është Kantier?
 • Çfarë ju nevojitet
  flokët petëzim në shtëpi
 • Teknologji
  flokët petëzim në shtëpi
 • Ku të blej
  do të thotë për laminating flokët në shtëpi


 • Çfarë është Kantier?

  Struktura laminuara përdoret për laminating
  flokët, flokët e krijon një film mbrojtëse që mbron flokët nga
  dëme. Nëse ju kujtohet strukturën e flokëve, ju do të kuptoni se si
  ky proces ndodh. Flokët është e përbërë nga disa shtresa keratinovyh peshore.
  Nën ndikimin e shampoos, era, dielli, uji i detit dhe tjetri i pafavorshëm
  Hair Faktorët peshore zbuluar pse flokët humbet duket shkëlqejë

  e shurdhër dhe e thatë.
  Kur balms dhe conditioners nuk punojnë prapa flokëve
  smoothness dhe shndrit, vijnë në ndihmë të flokëve petëzim.

  Si një rezultat i flokëve petëzim është e qetë,
  me shkëlqim dhe i bindur. Në sajë të flokëve mbrojtëse film me sukses t'i rezistojnë
  thekson termike dhe ekspozimi ndaj faktorëve të pafavorshme mjedisore.
  Gjej më shumë volum flokëve dhe i butë këndshme. Raft
  film laminuyuchoyi - nga muaj ose gjashtë javë. Nëse ju kokë shpesh thatë
  tharëse flokësh, të bëjë styling nxehtë, të shkojnë në pishinë, sauna dhe avull dhomë, periudhë mund
  reduktuar në tre ose katër javë.  Çfarë ju nevojitet
  flokët petëzim në shtëpi

  Petëzim e flokëve në shtëpi duhet të bëhet në të gjithë
  rregullat, ashtu siç ai do të kishte bërë në sallon. Për këtë ju do të duhet:

 • vysokoluzhnyh
  shampo, zbulojnë peshore dhe pastrim flokët thellë. Shampo të rregullt
  ju përdorni rregullisht për të përgatitur flokët në jo Kantier
  përshtatet.
 • Maskë
  PH neutral flokët, për të ushqyerit, të forcojë dhe moisturize flokët.
  Maskë është e nevojshme në mënyrë që të merrni aty ku vulë lamynyruyuschyy përbërjen peshore
  në Volos ushqyesve mbetur. Për të kuptuar më mirë efektin e maskë,
  Paramendoni se ju jeni duke u përgatitur për të wallpapering muret.

  Për të lidhur
  muret, shpatljujut tyre. Maskë Flokët para petëzim shërben si
  filler, mbushjen voids dhe leveling sipërfaqen e flokëve.
 • i petëzuar
  Përbërja është aplikuar në maskë të përgatitur plotësisht të sheshtë
  Sipërfaqja e flokëve.

 • Teknologji
  flokët petëzim në shtëpi

 • Laj
  shampo vysokoluzhnyh flokët.
 • Aplikoni
  forcon flokët ushqyes maskë. Mbajë atë në flokë dëshiruar
  Ora (e treguar në maska ​​të paketës), shpëlarje. Thatë flokët tuaj.
 • Aplikoni
  çdo fije floku e flokëve ilaç për petëzim.
 • Wrap
  kokë me kapem film. Nxehtësia tharëse flokësh për pesë minuta,

  pastaj rrahje rrjedhë e ftohtë e ajrit. Përsëriteni këtë proces
  tri herë.
 • Shpëlaj
  mbetet automjet laminuyuchoho, aplikoni kondicioner flokët. Shpëlaj
  ajër i kondicionuar. Ju mund të filloni paketim.

 • Ku të blej
  do të thotë për laminating flokët në shtëpi

  Për të bërë flokët e cilësisë petëzim dhe për të shpëtuar
  vetëm financave, nuk shëndetësor, do të thotë për laminating nevojë për të blerë vetëm
  në Salons dhe dyqane bukurisë profesionale. A nuk e besoj se ata që thonë
  do të thotë se tregu në masë mund të çojë në rezultatet sallon. Në më të mirë
  ju jeni një humbje të parave. Në më pak të dëshirueshme - dhuruar si
  flokët.

  Një riparim i dëmtuar flokët e kujdesit të gabuar - mësimet
  i gjatë, i lodhshëm dhe i shtrenjtë.