Dorë e bukur


 • Si për të mbrojtur duart?
 • Mask Hand
 • Locion për lulëzim

 • Si për të mbrojtur duart?

  Si detyrat e shtëpisë në thelb ka për të kryer
  gratë, duart e tyre vazhdimisht në kontakt me ujin, duke rezultuar në zhdukjen
  Shtresa e jashtme mbrojtëse e sebum. Më shumë ujë, më të shpejtë të lëkurës coarsens
  duart, dhe ata e humbasin bukurinë e tyre. Dishwashers dhe larje trajtohen
  pothuajse çdo ditë shumica e grave, ndikimi shumë i keq për bukurinë
  duart e tyre, kështu banjo dhe kuzhinë është gjithmonë që të jetë në dorë me tub
  krem.

  Krem duhet të aplikohet në duart pas çdo
  kontakt me ujin. Fërkim krem, imagjinoni se ju i vishni doreza hollë,

  A jeni pak i vogël dhe ata kanë nevojë për një shtrirje të vogël. Para se të kryen punë
  në shtëpi të jetë i sigurt për të veshin dorashka gome. Megjithatë, këto doreza nuk mund të jetë
  qëndrojnë më gjatë se 10 minuta.

  Në duart gloved janë veçanërisht të pambrojtur
  në djersitje, e cila çon në thatësi dhe iritim. Nëse keni nevojë për
  doreza të mbetet për një kohë më të gjatë, lehtë pluhur
  talk dorë apo të aplikoni një shtresë e moisturizer. Pastaj veshin e hollë
  doreza pambuku, dhe pastaj - gome. Tani ju mund të sigurtë të
  të fillojë të punojë.

  Shumë gra nuk mund
  të mësohen për të punuar me doreza, sepse ata nuk mund të drejtpërdrejt të përjetojnë


  objektet sipërfaqësore janë të pastër ose të larë. Në këtë rast ju
  diçka do të fshij, furçë ose bimore lule në kopsht, fshij para
  pengesë lëkurë krem. Rregullisht kontrolloni për të parë se lëkura juaj është hydrated,
  por përdorin vetëm moisturizer në ambiente të mbyllura. Para se të shkojnë në
  rrugë të përdorin krem ​​ushqyes vetëm. Gjithmonë mbani një tub e krem
  dhe e përdorin atë më shpesh të jetë e mundur.

  Në vjeshtë dhe dimër, nevojat e lëkurës tuaj
  në lagështi të veçantë dhe të ushqyerit, kështu që ju duhet të përdorni krem ​​më shpesh sesa
  Sezoni i ngrohtë. Provoni të përdorni një sapun delikate, vlera e pH e cila më

  afërsi të pH së lëkurës - pH 5. Në një ftohtë dhe të ftohtë
  Moti nuk shkojnë jashtë pa dorashka apo dorashka. Gratë me dorë lëkure makinë
  makina, më shumë të prirur për stres dhe coarsening. Nxitojnë për shtëpinë
  makinë, fshij xhami, duke kontrolluar statusin e "pastrues" - të gjithë
  vë duart tuaja rreziqet që lehtë mund të shmanget nëse dorashka veshin.
  Edhe kjo sverhohlazhdeniya e shkurtër e mjaftueshme për lëkurën tuaj
  i ngurtë.


  Mask Hand

  Lëkurës në pjesën e prapme të dorës tuaj
  në shumë aspekte të ngjashme në lëkurë. Pse është më i ndjeshëm ndaj inflamacionit dhe
  lëkurë? Për të njëjtën arsye - kontakti i shpeshtë

  ujë, sapun dhe kimikatet shtëpiake. Pastrues dhe mjetet për
  larje enët e lëkurës të thatë, duke e bërë atë të ngadaltë dhe të rrudhur.

  Duart Rotate ish bukuri
  ndihmojë maskë të veçantë. Për të përgatitur maska ​​mund të përdorni të ndryshme
  Përbërësit: mjaltë, vezë e verdhë veze, një sasi e vogël e amoniakut dhe
  glicerinë. Maska për duart si ngrohja kompresa. Aplikoni
  maskë-compress në duart e të pastër të thatë, të mbuluar dhe të vënë në letër të veçantë
  dorashka të ngrohta. Dërgo compress për 30 minuta, pastaj hiqni dorezat, lani
  maskë me ujë të ngrohtë. Bëni një maskë për duart sa më shpesh të jetë e nevojshme.

  Maska e karrota: i trashë

  rende hekura një karrota, shtoni një lugë gjelle salcë kosi dhe një lugë çaji
  e vaj ulliri. Me kujdes llokoçis deri përzierje të qetë.

  Maska e niseshtesë: dy pure
  patate në lëkurat e tyre, shtoni 50 gram. qumësht dhe një lugë çaji i vajit të ullirit.
  Fërkojini duart vaj ulliri të nxehtë. Vendos mbi doreza pambuku.
  Vaj ulliri ka veti të veçantë shëruese. Veçanërisht të dobishme
  vaj ulliri për trajtimin e pezmatuar dhe luspa lëkurës.

  Nëse është e mundur, të lënë këtë
  ngjesh brenda natës. Efekti i maskës rrit në qoftë se para se të procedurës në fjalë
  2 - 3 minuta zhytur në ujë të nxehtë me avull lëkurën dhe poret e hapura.

  Nëse
  lëkura juaj është i prirur për skuqje, të përfundojë ato në natë lë belokochannoy
  lakër. Pasi njoftimit skuqje, përdorni një krem ​​zbardhjen
  dorë. Asnjëherë mos derdh ujë në të cilën patate ose oriz të valë - it
  ka antibacterial shkëlqyer dhe pronat zbutës. Nëse çdo ditë
  japin deri në 5 - 6 minuta në supë patate, lëkura bëhet i hollë dhe
  prej kadifeje, thonjtë dhe nuk do të delaminate.


  Locion për lulëzim

  Kremra dhe krem ​​dorë mund
  dhe të përgatisë veten në shtëpi. Locion Faqja kryesore
  Gatim përkryer largon lëkurë. Ja një recetë mostër: Mix

  1 lugë gjelle copëtuar herbs freskëta apo të thata: gjethe delli, kamomil dhe
  Kumak.
  Holluar me ujë përzierje 1 filxhan të valë, të lënë të mbush për 2 orë,
  vidtsidit dhe shtoni 1 lugë çaji mjaltë dhe një gjalpë pak zbutur
  vaj.

  Locion ushqyes Hand me
  mjaltë, përzierje 2 lugë glicerinë (vazelinë)? lugë çaji i borik
  sapun, 1 lugë çaji mjaltë dhe i holluar përzierje me ujë. Lër të mbush për 1
  orë. Pas kontaktit me ujin, fshij përzierje në duart tuaja. Bëni infuzion: 2
  lugë petals u rrit apo u rrit hips shtoni në ujë me vodka në të barabartë
  proporcione. Shtoni 1 lugë çaji i amoniakut, 2 lugë

  Vazelinë - të marrë rreth 0,5 gota locion.

  Nëse lëkura është me luspa ose të saj
  Tsypko atje, çdo mëngjes dhe mbrëmje masazh lëkurës furçë të butë
  flokët me ujë dhe sapun. Brenda një jave ju do të vini re përmirësim.

  I trashë dhe reddened lëkurë në
  bërryla jep grave shumë shqetësim. Për të hequr qafe këtë
  Një problem i fshij bërryla me lëng limoni dhe krem ​​yndyrat. Edhe
  bërryla mund të jetë i zhytur për disa minuta në vaj të nxehtë perimesh - efekt
  do të jetë i ngjashëm. Nëse lëkura në bërryla e qetë, por e kuqe, fshij
  kripë lëkurë gjobë, të përziera me krem ​​(por jo më shumë se dy herë në javë).

  Edhe
  bërryla fshij mund të jetë terren kafe me mjaltë dhe salcë kosi. Kjo
  shkëlqyer pastrim shtëpi, lulëzim është i përshtatshëm për jo vetëm bërryla, por
  dhe trup.