Buzët e bukura - prirje nevyanuchyy modës


 • Kush zotëron buzët e bukura shëndoshet?
 • Efekti i cik kontur
 • Si është procedura për formën korrigjim Lip?
 • Përgatitjet për formën korrigjim Lip


 • Kush zotëron buzët e bukura shëndoshet?

  Buzët Fuller, zakonisht në të rinjtë. Përveç kësaj, provuar shkencërisht se njerëzit me buzët shëndoshet duken shumë më të rinj se vitet e tij. Nëse pigmentim dhe rrudhat e shkaktuara nga faktorë të mjedisit, formën e buzëve - gjenetike, dmth trashëgimore. Më parë Korrigjim Lip formë - Një mënyrë e sofistikuar për të "mashtrojnë natyrën."

  Kirurgji plastike frikëson shumë, por nuk kontur e industrisë - alternative mjaft i suksesshëm dhe të sigurt.

  Contour është përdorur në rastet kur një grua jo i kënaqur me formën e buzëve , dhe kur për shkak të moshës lidhur me ndryshimet buzët e humb atraktivitetin e tyre dhe ish-vëllim.


  Efekti i cik kontur

  Lip Contour lejon grua për t'u kthyer besimin në ankesën e tyre, anuloj efektet e stresit, mjedisit dhe faktorëve klimatike. Teknologjisë moderne ofron shumë mënyra për korrigjim lip:

 • të rritur;

 • simulim qark;

 • Korrigjimi i asimetrisë;

 • korrigjimi e formës;

 • krijimin e lëkurës tendosur elastike.
 • Doktor i jep buzët tuaja një formën e dëshiruar ose vëllim, duke i bërë ato të lehta por të dukshme theksin dhe duke e bërë ata si apel.  Si është procedura për formën korrigjim Lip?

  Contour Lip përfshin injektimin e një xhel-si të veçantë drogës (filler) në bazë të acidit Hyaluronic.
  Acid Hyaluronic i njohur për aftësinë e tij për të tërhequr dhe mbajtur lagështi - për shkak të mungesës së saj të buzëve të humbasin lagështi dhe formën origjinale, ata shfaqen rrudhat. Tani ju mund të mbajë ekuilibrin natyror lagështi në lëkurën e buzëve - sepse acidit Hyaluronic, e cila është injektuar nën lëkurë, identike me atë që është në trupin tonë.


  Përgatitjet për formën korrigjim Lip

  Sot ka shumë preparate të ndryshme kozmetike në bazë të acidit Hyaluronic - Restylane, Surgiderm, Juvederm, Skin Plotësoni Diamond, Repleri Revaness dhe të tjerët.

  Zgjedhja e drogës varet nga cosmetologist i cili do të përcaktojë:

 • prania e asimetrisë;

 • tolerability;

 • përmban lëkurë;

 • formë të parashikueshme dhe vëllimi i buzëve.
 • Kjo nuk është befasuese, pasi gjëja kryesore që mbeti e natyrshme dhe buzët lëvizje. Dhe kjo mund të arrihet vetëm duke zgjedhur siç duhet të drogës. Në një nga këto mjete janë të ngjashme: ato janë po aq të sigurta dhe efektive, të përmbushur të gjitha standardet e cilësisë. Efekti i përdorimit të tyre është mbajtur në një vit.

  Dermatolog Doctor angazhuar contouring buzët - e një artisti lloj. Ai merr parasysh përmasat e fytyrës dhe buzët formojnë një modele harmonike.

  Kjo punë bizhuteri që kërkon profesionalizëm të madh dhe shije të shkëlqyer estetike.

  Hardware qendër cosmetology "ELOSMED"

  www.elosmed.ru