Mitet dhe tregimet horror kozmetike


 • Kirurgji Boyusesteticheskoy
 • Unë jam cosmetology qelizë frikë
 • Kam frikë të kuq buzësh të kuqe
 • Kam frikë nga manikyrin e thonjve të ndritshme
 • Unë jam i frikësuar për të përdorur styling
 • Unë jam i frikësuar për të bërë pastrim mekanik
 • Unë jam i frikësuar për të vënë një shekullin astar
 • Unë jam i frikësuar informacion në dyqan
 • Unë jam i frikësuar për të vënë pluhur Bronzuyucha
 • Unë jam i frikësuar për të filluar përdorimin e agjentëve të anti-plakje
 • Unë jam i frikësuar për të përdorur grim gjatë shtatzënisë
 • Unë jam i frikësuar për të bërë heqjen e flokëve
 • Unë jam i frikësuar për të bërë masazh të fytyrës

 • Unë jam i frikësuar kirurgji estetike

  Përse?
  Është më mirë për të jetuar me rrudha urryer se për të shkuar nën thikë ... dhe papritmas unë shtrembërojnë?

  Mos kini frikë!
  Vetëm të vendosë për veten jetike A keni nevojë për këtë operacion.

  A do ti të lumtur me gjoksa të reja? Ose duhet të zëvendësojë rrethore ashensor Botox? Nëse ju jeni të vendosur absolutisht më plastike, v'yidlyvo diskutoni me mjekun tuaj të gjitha detajet. Dhe më të mirë të mjekëve nga spitale të ndryshme. Pyetni kontaktet vajzat që guxojnë për të bërë kështu. Kontaktoni me ata dhe pyetni hotel të detajuar. Megjithatë, jo të gjitha klinikat të gatshëm për të dhënë një informacion të tillë. Ju mund të përdorni internetin dhe të kërkojë miqtë. "Fjala e gojës" punon me besueshmëri çdo publikim.


  Unë jam kozmetike celularë frikësuar

  Përse?
  Ata thonë se kjo është diçka hormonal. Ata thonë se ajo kontrollon qelizat. Ata thonë se ajo mund të "zbres" ...

  Mos kini frikë!  Ajo vetëm të flasim! Kozmetikë - nuk ka drogë, nuk ka droga dhe bisturi asnjë kirurg-së. Tërheqja është. Qelizat e lëkurës nuk mund të ndryshojë. Dhe hormonet përgjithësisht të ndaluara për përdorim kozmetike. Efektet e qelizave-kep është kosto shumë të lartë. Për shembull, produktet La Prairie ose Cellcosmet sajë të komponentëve të vlefshme zhvillimeve unike shkencore kanë prirje absolute me lëkurën. Unë mund të "si një familje" për të ndihmuar e saj të heqin dorë nga ky zakon si plakjes. Nga rruga, "qeliza" fjala në emrat e shumë krem ​​dhe serums referohet jo aq shumë një pjesë si të veprimit në nivel qelizor.

  Por rezultati do të jetë i përkryer, vetëm për aq kohë sa ju përdorni krem. Nëse ju kaloni në një produkt më pak aktive, lëkura gradualisht kthehet në "shtet origjinale" e saj. Një dukshme dhe të pakëndshme. Pas të gjitha, i mësuar me shtëpitë luksoze, makina, veshje projektuesi dhe atributet e tjera të luksit, është e vështirë për të kaluar në një standard më të ulët të jetesës.


  Kam frikë të kuq buzësh të kuqe

  Përse?
  Unë shoh sfidues dhe vulgare ...

  Mos kini frikë!
  Jo gra, cik e të cilëve nuk gjej hijen e duhur të kuqe si ka ton të kuq buzësh të kuqe që nuk do të përshtaten askënd. "Red - ngjyra më e mirë. Ai është i përshtatshëm për çdo grua.

  Në fund të fundit, ka mbi 30 hije të ndryshme të kuqe, "- thotë Valentino. Maestro Garavani mund të besohet. Koleksionet e tij të veshjeve është e vështirë të imagjinohet pa kuqe dhe modeleve në tregon Valentino - nuk tmerrësisht sexy kuq buzësh të kuqe. Pick tonin e duhur bazuar në çehre dhe flokët. Të ftohtë, duke u kujdesur për nuanca blu rubin mirë me lëkurë porcelani, i përshtatur nga blu-zi apo platin flokëve. Kuq buzësh njëjtat ngrohtë, okër të verdhë dhe bronzi hije ndriçoj bukuroshe apo bjonde i artë lëkurë tanned, pronarët shatenok dhe flokët të lehta kafe. Thibault Vabres, Drejtor Arti Clarins, këshillon: "Para se të aplikoni kuq buzësh, lip laps rreth trupor metat korrigjohen.

  Aplikoni buzëkuq me një furçë, buzët njollë. Pra ngjyra nuk do të duket shumë e ndritshme, dhe të kuq buzësh do të zgjasë më gjatë. Vlerësoni rezultate. Ju pëlqen? Pastaj shtoni një ngjyrë pak në qendër të buzëve. "


  Kam frikë nga manikyrin e thonjve të ndritshme

  Përse?
  Ngjyrat blu dhe të verdhë të duket qesharake, dhe kuq e zi - vulgare ...

  Mos kini frikë!
  Trendet këtë sezon tregoj një histori të ndryshme! Në catwalk DG blu, jeshile, të verdhë dhe të artë-portokalli manikyrin e thonjve kanë qenë subjekt i vëmendjes. Perfectly në një mendje me hijet mbi kapak, ata duken elegant dhe në verë. Fashion Narciso Rodriguez, Mariella BURANI dhe Karl Lagerfeld konsoliduar modës në llak zi.

  Dhe për të treguar Chrisian Lacroix ngjyrë të kuqe formularin zjarrtë nënvizuar në mënyrë të përkryer e thonjve të shkurtër. Kjo përsëri dëshmon se llaqet ndritshme - një mënyrë e madhe për të tërhequr vëmendjen në duart mirë-ujdisur.


  Unë jam i frikësuar për të përdorur styling

  Përse?
  Ata bëjnë ngurtë e flokëve, të panatyrshme dhe të çrregullt.

  Mos kini frikë!
  Modern menduar. Dhe në të djathtë dozë tërësisht i padukshëm në flokë. Flokët e çrregullt do të shikojmë vetëm në produktin e ri-dozash. Kjo fjalë për fjalë në duart tuaja. Mos harroni, styling trashë cilësi, e më e dendur ajo mbulon flokët. Kështu që shumë stilistët para se të aplikoni produktin e ngrohtë të dendur në duart tuaja apo tharëse flokësh.

  Krejtësisht i njëjtë braktisin mjetet e modelimit - gabim. Në fiksimin drogë moderne në mënyrë të sigurtë të mbrojtur flokët. Për më tepër, disa prej tyre pothuajse 100% i përbërë nga përbërësit natyral dhe nuk është më e përqendruar në projektimin, dhe flokët.


  Unë jam i frikësuar për të bërë pastrim mekanik

  Përse?
  Nëpërmjet aknet e saj është vetëm më shumë ...

  Mos kini frikë!
  Beauticians Normal nuk e shtrydh lugë hekuri puçrra fytyre, i ngjan instrumentet e torturës. Spastrim ultra-sound - Procedura e butë dhe efektive. Lëkura është aplikuar zgjidhje të veçantë dhe pastaj stroking pllaka, të cilat përmes valëve të larta të tërheqë të gjithë ndotjen.

  Pas kujdesit të tillë apo spote apo skuqje mbetet. Një pastrim alternativë mund të jetë një lëkurë thellë, acid, enzimatik ose gaz-lëng. Ajo jo vetëm që evens lëkurën, por edhe në mënyrë të përkryer pastron poret. Përveç kësaj, duke e bërë peels sipërfaqe shtresa e hollë të zvogëlojë gjasat e puçrra fytyre. Pas të gjitha stinët "të vulosura" nuk sebum dhe përzierje e saj të qelizave me brirë dhe i poshtër. Dhe në rregull!


  Unë jam i frikësuar për të vënë një shekullin astar

  Përse?
  Në mënyrë të vendosur duke mbajtur një grim kjo mënyrë mund vetëm profesionistët apo të diplomuar të shkollës së artit ...

  Mos kini frikë!
  Ozbroyitesya teknikat kozmetikë artistë. Për të vijë avion i linjës është e saktë, nën-digës në linjë vetull dhe përkulem pak tërheq lart qepallë.

  Muskujt nuk do të lëvizin dhe ju nuk e injoroj në një moment vendimtar. Mbani furçë të ngushtë të rëna nga këndin e brendshëm të syrit në pjesën e jashtme. Dhe nëse është e nevojshme - në drejtim të kundërt për të lidhur linjën. Ju mund të kërkoni për moshat tre pika, pastaj lidheni atyre dashes. Një tjetër mënyrë për fillestar: të vënë një bërryl në tavolinë duke e vendosur dorën tuaj, pastaj vizatoni një vijë përgjatë rëna.


  Unë jam i frikësuar informacion në dyqan

  Përse?
  Unë nuk e di se si për t'iu përgjigjur pyetjes: "? A mund t'ju ndihmojë"

  Mos kini frikë!
  Pavarësisht paraqitjes me sjellje, konsulentët kozmetike luksoze - i sjellshëm dhe profesional. Ata rregullisht plotësoj të dijeve në trajnimet e organizuara nga prodhuesi.

  Dhe aftësitë e fituara me kënaqësi të zbatohet në praktikë. Ndjehen të lirë për pyetjet e tyre. Kjo nuk do të thotë që ju keni për të blerë të gjithë gamën. Por ju të mësoni shumë për të lëkurës së tyre, modës bukuri-së trendeve dhe parfum. Dhe absolutisht falas. Consultants kuptoj se nëse këshilla e tyre do të jetë efektiv, ju vijnë herën tjetër. Por konsumatorët e rregullt - çelësi për operacion të qëndrueshme.


  Unë jam i frikësuar për të vënë pluhur Bronzuyucha

  Përse?
  Ajo duket unnaturally errët. Dhe papritmas spote gënjeshtër?!

  Mos kini frikë!
  Pluhur Bronzuyucha - asistent më i mirë në fshehjen gjurmët e lodhjes. Një shkallë e intensitet "djegien nga dielli" varet tërësisht nga dëshirat tuaja.

  Mbi të gjitha, nuk aplikojnë një duhmë pluhur dhe një furçë të madhe. Më frikacak rekomandojmë që të fillojë me të egra mbi mollëzat, tempuj dhe mjekër. Këto "puthje e diellit" fytyrë të përkryer freskuese. Nëse ata janë, natyrisht, hije e mirë. Një tjetër mashtrim; kujtohuni si atje tanned fytyrën. Shko furçë në të njëjtën mënyrë, pjesën qendrore të cheeks dhe hundë, qendra e ballit dhe mjekër.

  Kur podnatoreete dhe miqtë me bronzantov, ju do të kuptojë se kjo është më e lehtë dhe më spektakolare vetëm një lëvizje rrethore për të vënë pluhur në fytyrë, qafë dhe gjoks.
  Megjithatë, të jenë të përgatitur për të shpjeguar se si arriti të marrë një cirk aq i dobët në diell mars.


  Unë jam i frikësuar për të filluar përdorimin e agjentëve të anti-plakje

  Përse?
  Përndryshe, atëherë rrudhat kanë asgjë ndihmon ...

  Mos kini frikë!
  Ju mund të mendoni se këto fonde nuk luftojnë plakjen dhe shkaktojnë atë! Flip paragjykimet krem ​​ofrojë shkencëtarëve, jo Maniacs që ëndërrojnë vajzat rrudhosur tërësisht. Në të vërtetë, lufta pa kuptim rrudhat në qoftë se ata nuk janë. Në këtë situatë duhet anti-plakjes sunscreen. Asnjë përbërësit tepër aktiv ajo përmban - vetëm filtra, Moisturizers dhe vitamina. Frika e krem ​​mbrojtës vetëm do të çojë në faktin se fondet do të kërkohej nga rrudhat e hershme.

  Gjendja e mjedisit është se pa ndihmë nga jashtë një person nuk mund të shpëtojë të rinjtë. Pra, me 25 vjet të mbrojtur atë nga "ndikimet e jashtme".


  Unë jam përdorimin frikë kozmetike në shtatzëni

  Përse?
  Ajo është e dëmshme për një foshnje e palindur.

  Mos kini frikë!
  Edhe në qoftë se ju aplikoni shtresë inç e ton dhe shndrit sytë ylber, baby nuk e shihni. Si dhe nuk vlerësojnë efektivitetin e krem ​​për fytyrë. Komponentët e këtyre fondeve nuk bien në gjak dhe nuk mund të veprojë mbi fëmijën. E vetmja gjë, pse paralajmërojnë mjekët - alergji. Lëkura bëhet më i ndjeshëm gjatë shtatzënisë dhe mund të negativisht komponentet aktive takohen krem.

  Prandaj, në kujdesin e një nevoje të mbështetet në medikamente për lëkurë të ndjeshme me një indeks të lartë të mbrojtjes (për të parandaluar njollat ​​e moshës).

  Trupi gjatë shtatzënisë gjithashtu kërkon kujdes. Së pari, për të luftuar shënon shtrirje. Për këtë ka krem ​​të veçanta që janë aplikuar në bark, gjoks dhe mollaqe. Së dyti, parandalimi dhe eliminimi i edemë. Kjo do të thotë kullues. Ato duhet të zbatohen sa më shpejt që të jetë e mundur. Ju jo vetëm që do të ndiheni më mirë, por të shmangur venat me variçe. Së treti, lëkurë të ushqyerit, e cila është për shkak të ndryshimet hormonale tokën.

  Mos neglizhimi dhe Salons në arsenalin e shumë prej këtyre procedurave është që të ju ndihmojë të duken të mëdha dhe të ndjehen rehat në një periudhë kaq të vështirë për trupin.


  Unë jam i frikësuar për të bërë heqjen e flokëve

  Përse?
  Kjo procedurë rrit numrin dhe intensitetin e flokëve ...

  Mos kini frikë!
  Kur është me të vërtetë fjala për heqjen e flokëve, shqetësime të tilla të duket më se e çuditshme. Pas depilim - një shkatërrim total prej flokëve padëshiruar. Laser, enzimë, ultratinguj, apo foto-elektro ... Qëllimi i kësaj procedure - shkatërrimin e follicles, që çon në ndërprerjen e rritjes së flokëve.

  Në ana depilim - heqjen e flokëve të përkohshme - mund të jetë një sipërfaqe (brisk ose krem) dhe të thellë (dylli, rrëshirë, elektrodepilyatory). Sepse pas flokëve depilim rritet përsëri përsëri. Por në shumë mënyra. Për shembull, të prerë me një brisk të duket sikur në sugjerim.

  Elektrodepilyatory tërhequr nga rrënjët e vetëm flokët. Pjesa tjetër vetëm grisur sepse rriten në mënyrë të pabarabartë. Pas rregullt e flokëve dylli heqjen e flokëve fillon të rritet "ndërrime": çdo dy javë ka 50%. Por asnjë nga metodat e heqjes së flokëve nuk ndikon në sasinë e flokëve trupit. Numri natyra e pandarë e tyre.


  Unë jam i frikësuar për të bërë masazh të fytyrës

  Përse?
  Ajo shtrihet në lëkurë ...

  Mos kini frikë!
  Të shtrihet në lëkurë dhe ndikojnë në integritetin e indeve të duhet të përdorë fuqinë e jashtëzakonshme. Çfarë ju prosyhnalizuye dhimbje e parë dhe pastaj të thyer enët. Nëse këtë arsye, secili masazh duhet të përfundojë travmopunkte.

  Spekulime Pretty përgjakshme. Teknikat profesionale masazh projektuar jo për të shtrihet dhe për të shtrënguar lëkurën. Duhur muskujt gatuaj masazh, të rritur qarkullimin e gjakut, të forcojë punën e pikave të energjisë, rrudhave rozhladyt. Wrong - shkaktojnë vetëm siklet dhe acarim të lëkurës. Kjo ju do të vini re më shumë për këtë "mjeshtri" nuk vjen.