Kozmetikë burra


 • Kozmetike për burra
 • Hollësitë Hyhynom mashkull

 • Kozmetike për burra

  Ne e dimë se lëkura e meshkujve është shumë e ndryshme nga gratë. Në
  Burrat top (dermal) shtresa e epidermë lëkurës fortë përbëhet nga
  Qelizat e zgjatur, fort ngjitur me njëri-tjetrin, nënlëkurës
  yndyrë pak e theksuar, ind lidhës dhe në mënyrë të vendosur s
  i dendur. Kjo seksi i fortë nuk e di dhe nuk vuajnë nga celuliti
  nga plakjen e parakohshme të lëkurës. Por burrat kanë problemet e tyre
  dobësi lëkurë e enëve të vogla, duke siguruar një person të sëmurë
  kuqe-vjollcë ngjyrë, funksion hypertrophied e gjëndra dhjamor,
  e cila shkakton dermatit seborrheic, djersitje e tepruar.

  Këto
  Tiparet e lëkurës mashkullore dhe u bë bazë për krijimin e një të veçantë
  kozmetike meshkuj, pastrimin e produkteve të lëkurës (sapun, xhel
  shpirti, fshin dhe shampoos për flokët); Kozmetike Rruajtje
  (Gel, shkumë, krem ​​rroje dhe pas xhel rruhem); produkte te kujdesit
  lëkurës (locion tonik, hidratues krem ​​dite, ushqyes
  krem nate, krem ​​pastrim; deodorant, ujë tualet ose kolonja);
  do të thotë këmbët skincare (pastrim, hidratues krem ​​antibakterilnyy, deodorant); mbrojtur kundër diellit, krem ​​për duart, cik ca balsam, oe.


  Hollësitë Hyhynom mashkull

  Nëse
  Rregullat e përgjithshme të higjienës për gratë dhe burrat në thelb e njëjtë, burra


  rregullat e kujdesit të lëkurës dhe higjienën përfshijnë rroje. Në
  gjendje normale lëkurës është e rekomanduar për të rruhem çdo mëngjes.
  Para rruajtje duhet të lajë duart dhe të përballen me ujë të nxehtë dhe sapun, për të shqyrtuar
  lëkura e mjekër dhe cheeks. Për të shmangur shkurtime rroje lëvizjen duhet
  kryhet në drejtimin e rritjes së flokëve. Nëse lëkura ka abrasions,
  puçrra fytyre, ata duhet të shpifjeve Cologne ose jod, dhe në asnjë rast
  prek kur rroje.

  Për soaping përdorur sapun të ngurta,
  pluhur sapun apo krem. Perberja e krem ​​sapuni eshte acid borik,
  veprim zbutjen e sapun dhe niseshte, e cila krijon kushte për
  Arsimore shkumë më të qëndrueshme.

  Soaping duhet të prodhojë me kujdes
  gjithçka që flokët ishte mirë i lagësht dhe të relaksuar.

  Brushes për
  Rruajtje është bërë zakonisht nga shpohet thi natyrore. Çdo
  furçë ri duhet të lahen me ujë të nxehtë me sapun dhe
  dezinfektohen zgjidhje alkool 70% për 12 orë. Pas
  Çdo furçë rroje duhet të lahen me ujë të nxehtë dhe të thata.


  parandaluar acarim të lëkurës pas rroje mund të fshij fytyrën
  taninovaya limon alkooli (3 g tanid tretur në 100 ml 50% alkool dhe
  shtoni lëng i një limoni).

  Rruajtje Gear duhet të individualizohen, rroje - mprehtë. Yndyrë
  Lëkura pas rroje dhe larja duhet të fshihen Cologne, kamfor

  alkool ose një solucion i alum. Pas fshirje nga një prej këtyre zgjidhjeve
  imponojë krem ​​ulët-yndyrë dhe fytyrën butësisht prypudryuyut. Lëkura e thatë pas rroje duhet të fshijë me kujdes pad ngjyhet në Këln, aplikoni krem ​​zbutës.
  Risjell
  dhe kozmetike dhe rruajtje duhet të përdoret
  vazhdimisht, sepse ato ndihmojnë në rikthimin e normës natyrore
  lagështi, dhe kanë anti-inflamator dhe
  Plagosin pronat e shërimit.