Blinked rëna dhe ik


 • Qerpikët
 • Valëzim kimike e qerpikët
 • Ngjyrë e fortë
 • Forcimi qerpikët

 • Qerpikët

  Është koha për të harruar në lidhje me "zejtar"
  grupe të eyelashes rreme që janë shitur në kioska "Soyuzpechat" dhe
  shumë subways. Extensions qerpik nevojshme
  Saktësia bizhuteri dhe kreativiteti, mundeni ndryshe
  të marrë të paktën me sy të zgurdulluar të tjerët, si maksimum -
  Titulli i pashprehur i "Mis Transtvestit."

  Për të duken elegante jo, vulgare, ajo është besimi vlerë
  profesionistë. Procedura e tanishme është pothuajse qerpik
  gjysmë shekulli histori dhe e solli në përkryerje absolute.

  Features
  të ndërtuar të pafundme: ju mund të shtoni rëna vëllim shtesë

  ose të marrë një kohë të gjatë isha i vogël. Shumë njerëz si opsionin "dy në
  një ": njëri dhe tjetri. Një palë "shkurre" në qoshe e jashtme të syrit,
  shtoni sytë qetësi orientale, ato janë në qendër të qepallë e sipërme -
  do të duken më të hapur. Një dashnor i zotërisë natyrore
  "Farë" cilia në mënyrë të barabartë, të alternuara me tufa të shkurtra gjatë
  qime. Edhe e dashura e më tepër i përpiktë do të mendoj e tyre
  origjina. Të rëna të ulta gjithashtu mund të rritur, atëherë merrni
  të parë "një la Twiggy." E pra, për një parti fun mund të zgjidhni
  disa rrugaç lopatë luks i tillë, rastësisht
  vetullat zadevayuschye, qerpikët ose që shkëlqim në terr.


  Çfarë
  Sa për material, qerpikët më artificiale janë bërë
  i fibrave bimore, por ka disa raste prej mëndafshi,
  zi lesh, vizon dhe madje kalë i vogël! Ky është një opsion ekskluzive
  shumë joshës, por me vlerë respektivisht.

  Metoda . Master largon përbërjen e moshës, atëherë e vë special
  Përbërja degreasing. Pincë miniaturë pidchiplyuye një "bush" dhe
  bashkëngjitur atë të bazës së rëna natyrore, atëherë tjetri dhe kështu
  në. Nga rruga, zam është e zezë dhe pa ngjyrë. Nëse eyeliner të zi -
  atribut i domosdoshëm i përbërjen tuaj, zgjidhni opsionin e parë. Në
  Përndryshe - së dyti, sepse është vend i mirë i maskuar

  "Lidhjes".

  Procesi merr rreth një kapacitet orë.
  Disavantazhi i saj i vetëm është se në mënyrë periodike kanë immedi
  luajnë lojë "ngrijë-thahet larg." Injoroj dhe për të shkuar gjatë zgjatjes
  qerpikët nuk është i rekomanduar. Pavarësisht nga fakti se çdo zam është
  kontrolli i detyrueshëm dermatologjike, Mukoza atë
  duke bërë absolutisht asgjë ...

  Pasi procedura është e përfunduar,
  që në botë ekziston një gjë e tillë si bojë për vetulla, ju mund të
  harroni të paktën dy javë.


  Valëzim kimike e qerpikët

  Ende
  kohët e fundit koncepti i "permanent qerpik" ka shkaktuar të paktën
  befasi, edhe pse shpesh provokuar qeshura të shëndetshme.

  Çfarë
  out: qerpik bigudi për të pushuar?!

  Metoda . Kjo është,
  era. Jo të curlers dhe special një-off
  mini-filma. Atëherë cilia ngopura me një komponim të veçantë
  cila ndryshon strukturën e flokëve. Rreth njëzet minuta ju
  që do të mbahet në pozicionin e shtrirë në shpinë. Mundohuni të mos injoroj dhe nuk bëj
  ballë të kërkojnë të ndihen dizajn qesharak. Nëse përbërja
  merr në sy, kanë kohë të vështira.

  Pastaj fshij qerpik
  shtupë pambuku dhe përbërja fiksimin, e cila themelon marra
  curl. Curlers hequr dhe - voila! Got një efekt të dukshëm
  edhe në qerpikët shkurtra, si bëhet një pamje e mahnitshme

  shprehurit. Nëse ju jeni pronari i qerpikët gjata,
  Një formë e re do të transformojë ato në instrumente të në masë të pranishëm shkatërrimit,
  e cila nuk ka frikë të trajtimeve të ujit, për rrezitje, make-up dhe të qëndrueshme
  pikturë.

  Kimike valëzim mbi qerpikët mbajtur rreth një muaj.


  Ngjyrë e fortë

  Kjo
  procedurë e thjeshtë - një zgjidhje e madhe për ata që kërkojnë të rreth
  përsosmëri.
  Dhjetë minuta - një muaj dhe nuk duhet të shqetësohen për
  sepse bojë nuk do të jetë aq i papërshkueshëm nga uji dhe të gjitha ", unë përsëri
  nafarbuvatysya menaxhuar. " Për më tepër, madje edhe qimet e ngjyrë bojë për
  që nuk e arrijnë edhe furçë tre-dimensionale.

  Vetullat tinting kërkon kosto shumë minimale financiare.


  Ju mund ta bëni këtë në çdo dyqan berber, ku çdo ditë është bërë
  më shumë se një duzinë manipulim të tillë. Por iniciativa gjithashtu
  mirëpritur. Shumë prodhues (p.sh. "RoKOLOR», Wella,
  Londacolor) të prodhuar një vetullat ngjyrë dhe qerpikët profesional,
  cilësi karakterizuar pranueshme dhe është shumë e lehtë për të
  përdorni. Ngjyrat e ndryshme, por zgjedhja më logjike
  për të bërë klasike: blu-zi - brunettes, kafe -
  Auburn, Gray - bjonde. Megjithatë, ju mund të lundruar dhe
  ngjyra natyrale e vetullat.

  Metoda . Largoj
  të gjitha qerpikët kozmetikës. Përgatitja e një çift të pads pambuku, ngjyhet
  ujë i zier, të vendosur mbi qepallat më të ulët, ata të mbrojtur sytë tuaj nga

  duke marrë bojë. Përgatitja e një përzierje të udhëzimeve boje: nuk ka
  habitur se ajo është shumë dritë. Kur "punë", ajo
  sigurisht errësojë.

  Procesi nuk kërkon pikturë bizhuteri
  saktësi. Paramendoni se ju përdorni bojë të zakonshëm. Në këtë drejtim,
  furçë përshtatshëm është projektuar si një "furçë". Tani të marrë pambuku
  Disqet, vendin e tyre mbi kapak të ulët. Dhe të mbyllë sytë tuaj. Pas 10 minutash,
  paint mund të lahen off. Butësisht fshij e qerpikët me një shtupë pambuku, atëherë
  Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Për të pikturuar "mbërthyer" të mos provoni
  prekë qerpikët të paktën disa orë.


  Forcimi qerpikët

  Ndonjë
  (Edhe më e pashpresë) qerpikët konverton mirëmbajtje të rregullt.


  Ju do të duhet: vaj pluhur dhe furçë të pastër e bojë për vetulla. Çdo mbrëmje
  pikoj disa pika mbi furçë dhe krehër qerpikët e saj. Shishkë
  përmirësuar ushqimin e follicles flokët dhe nxit rritjen e qimeve të reja.
  Alternative vaj ricini - vaj peshku, lanolinë, bajame ose rodhe
  vaj.

  Nëse doni "të gjitha menjëherë"? Pastaj të shohim në dyqane
  gels të veçanta, të cilat përfshijnë vajra natyrore (jojoba,
  ulliri, rodhe, pluhur), vitamina, dhe bimor
  ekstrakte. Përdorni këto gels - një kënaqësi: vënë
  lehtë zhytur pothuajse në çast, dhe është e mirë për erë

  Përveç
  gels, dhe aty është pasuruar bojë për vetulla.

  Ai përmban jo vetëm
  vitamina, por edhe proteina, melanina dhe keratin. Këto komponente të sigurojë
  qerpikët pleqsh kujdesshëm, forcuar dhe mbrojtur ata nga ndikimet e jashtme
  (Wind, pluhur, rrezet e diellit).