Kënaqësi intime mprehtë ose rrezik


 • Nga
 • Kundër

 • Protykayuchy jo vetëm veshët dhe hunda, por pjesët më intime të trupit, disa
  duke kërkuar kënaqësi estetike, të tjerët - shumë e prekshme
  kënaqësi seksuale. Mbështetësit dhe kundërshtuesit 'prodyryavlivaniya "
  paraqitur argumentet e tyre në favor të mprehtë dhe kundër tij.


  Nga

  Në mënyrë tipike, shpues intime - një dëshirë për më shumë të bollshme
  varg i ndjenjave në seks, e cila me siguri ka një domethënës
  në jetën tonë. Nuk është çudi që dëshirojnë të përdorin një palë vathë
  për partnerin shtesë stimulimit dhe veten. Kjo është
  Pjesë Martesore të trupit që janë të përfshirë në mënyrë aktive në lojëra dashuri.

  Kjo është
  Para së gjithash ne drejtpërdrejt organet gjenitale. Për shembull, një birë
  rrit ndjesi clitoral gjatë stimulimit. Kjo është zakonisht
  shpuar clit ose dele mbi të. Gjithashtu bëhet ndonjëherë
  Labia Piercings, por ai ishte funksioni më shumë dekorative.

  Ylli i tillë është shpesh ata që janë 35 vjeç e që duan
  Përvoja ndjesi të reja të ofruar një eksperiencë të paharrueshme dhe një
  partner.

  Meshkujt janë shumë më të ndryshme ylli intime, shpuar ekstrem
  mish, kreu i penisit, testiseve dhe me kapistër. Qëllimi - është veçanërisht
  ndjenja seksuale në veten dhe partnerin tuaj.

  Kundër

  Me të gjitha përfitimet dukje fantastike Fituesit e


  shpues intime, gjëja e parë që ata përballen - një
  mundësia e infeksionit përmes një objekt të huaj është futur në
  birë, dhe për shkak të "plagë". Dhe kjo nuk është e
  vetëm një infeksion bakterial relativisht i sigurt
  mjaft të lehtë për trajtim mjekësor. Sipas
  Statistikisht, shpesh është infeksion shkaku depërtues
  hepatiti, HIV dhe infeksione të tjera të rrezikshme.


  Rreziku tjetër i cili vë në dukje vetë kanë Piercings - një
  reaksione alergjike. Fakti që shumica e ornament
  është nikel, i cili është i aftë të lidhet me proteinat e lëkurës dhe

  Forma komplekset vysokoalerhenni. Si rezultat i raundit të parë
  birë, dhe pastaj në të gjithë trupin fillojnë të zhvillohen
  proceset patologjike imunitetit. Pra, shumë janë skuqje,
  ënjtje, kruarje dhe djegie në vendin e birë dhe klasik
  Simptomat e alergjive - ndryshimet e lëkurës, ënjtje, vështirësi
  frymëmarrje.

  Në qoftë se një grua ka në plan të mëmësisë lumtur, nipples birë
  është më mirë për të dhënë. Edhe pse pirsery argumentojnë se ju mund të shtyjë nipples
  në mënyrë të përsëritur dhe në të gjitha drejtimet, përvoja tregon se kur
  Feeding një fëmijë mund të përjetojnë komplikime të mëdha, deri në
  mastitit, në rastin kur ylli u prekur kanalet e qumështit.  Zona gjenitale përdoret për mprehtë intime, të siguruara rëndë
  gjak. Nëse ju bëni të mprehtë klitoris në gra, kjo mund të shkaktojë tepruar
  gjakderdhje. Kur kontakti seksual është plagosur Mukoza,
  shkak të rritjes së rrezikut të infeksioneve. Kjo ndodh se
  dhëmbëza formuar dhe deformimi ndodh në këtë zonë. Nëse kjo ishte
  inflamacion, mbresë mund të mbetet mjaft i madh që atëherë
  Ndikimi në lindje fëmije.

  Nëse birë pasuksesshme organ mashkull seksual i problemeve të mundshme
  ndjeshmëri, dhe madje potencë urinimi. Dhe akoma,
  prezervativ veshur në penis pirsinhovannyy të jetë pothuajse gjithmonë

  të thyer, dhe kështu të rritur gjasat e kontraktimit seksualisht të transmetueshme
  Sëmundjet.

  Pra, para se të bëni në trupin tuaj disa vrima shtesë,
  mendoj: a ia vlen shëndeti juaj i rrufeshëm, por jo e garantuar
  kënaqësi ...