Lëkurë të shëndetshme në verë


 • Lëkurë shëndetësor në verë

 • Lëkurë shëndetësor në verë

  Summer - festat. Për të gjithë, por jo për lëkurën tuaj. Sipas statistikave mjekësore, një numër i konsiderueshëm i problemeve dermatologjike ajo bie në verë. Kjo nuk është e habitshme. Kjo është një pjesë integrale e kënaqësitë, ajrit dhe dielli banja, fruta dhe manaferrat të freskëta sezonale - Konsumimi i tepruar i aftë të ndikojë negativisht në gjendjen e lëkurës. Kujdesi i bimëve gjatë vend ecën; alergjik papritur të frutave ekzotike në një udhëtim ose janë të njohur luleshtrydhe skuqje të lëkurës; kruhet nga pickimin e insekteve apo acarim nga veshje, natershys steaming nxehtësinë e lëkurës ... lista është e pafund.

  Pra, në verë se kurrë në pikëpyetje kujdesin e duhur të lëkurës. Nevoja për të marr një mjet që mund të shpejt të lehtësojë lëkurën nga efektet e pakëndshme "sezonale" dhe të ndihmojë për të shmangur ato në të ardhmen, duke rritur funksionin e tij mbrojtëse.

  Farmaci sot janë të përfaqësuara gjerësisht seri La Cree - Një jo-hormonal i bazuar në përbërësit natyral të dizajnuara për të lehtësuar acarim, kruarje dhe skuqje. Produkte Seria ilustron kombinimin më të mirë të kërkimit shkencor modern dhe ekstrakte tradicionale bimore dhe përbërësit natyral të dëshmuar. Është një kombinim i teknologjisë aktuale dhe recetë natyrore e bën një linjë të La Cree aq efektive, por e sigurt edhe për përdorim në fëmijët.


  Është e qartë se një qasje gjithëpërfshirëse për të zgjidhur ndonjë problem, është gjithmonë më mirë. Kujdesi për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës - nuk është përjashtim. Prandaj, secili nga mjetet e serisë La Cree fokusuar në zgjidhjen shënjestër të një pjesë e problemit. Së bashku ato ofrojnë të njëjtat rezultate maksimale dhe rehati për lëkurën tuaj.

  Kështu, çdo seri produkt La Cree "Fusha e punës" e tyre. Për shembull, Krem La Cree largimi optimal papritur u shfaq acarim, kruarje dhe skuqje e lëkurës dhe është përdorur për pikë në një zonë të caktuar të problemit aplikimit. Krem është gjithashtu efektive për heqjen e efekteve të djegiet diellore dhe termike e shkallës së parë, pickimin e insekteve dhe djegiet bimëve, manifestimeve inflamatore të lëkurës në të fëmijëve, të nxituar pelenë.

  Ulët dhe Sweet (aka - lakrichnyk), i përbërë krem, e përdorur tradicionalisht në mjekësi për lehtësimin e kruarje dhe acarim. Ekstrakt i violets dhe Bisabolol të qetë dhe të zbutur lëkurës inatosur. Për pushtet dhe hidratues Panthenol takohen dhe vaj avokado. Një ekstrakt arre ka efekt antimicrobial dhe ndihmon shërimin e shpejtë e shtresave të dëmtuara të epidermë.

  Emulsion La Cree , e cila është pjesë e serisë, nga ana tjetër, rekomandohet për përdorim të përditshëm në të ndjeshëm, të prirur për thatësi dhe iritim.
  Gjithashtu, produkt është e përshtatshme për viktimën e faktorëve të jashtëm (të tilla si djegien nga dielli) lëkurë normale që është nën restaurim.

  Emulsion ofron një gjendje të rehatshme dhe të mirëmbajtjes në dermatit atopic në faljen. Përbërja e tufës me ekstrakte, jamball dhe arre shtuar vaj jojoba dhe Hyaluronate natriumi. Komponenti i parë ka kohë që njihet jo vetëm për aftësinë e tij për ta kthyer elasticitetin e lëkurës, por edhe veti të shkëlqyera kondytsyonuyuchym nga të cilat pothuajse menjëherë përmirëson pamjen e saj. Dytë - kripë natriumi i acidit Hyaluronic - është një nga Moisturizers më të fuqishme, të njohur për shkencën moderne.

  Vetë pastrim të lëkurës është një pjesë thelbësore e kujdesit të duhur. Kjo është veçanërisht rregull i rëndësishëm për lëkurë të ndjeshme.

  Sipërfaqshëm aktiv detergjenteve që janë pjesë e mjeteve normale, të shkatërruar pengesë lipidet e lëkurës, duke shkaktuar thatësi dhe iritim. Prandaj, është e rëndësishme për të zgjedhur një cleanser butë që nuk mohon të gjitha përpjekjet për t'u kujdesur. Për këtë qëllim, një seri e La Cree kusht projektuar posaçërisht Cleansing Gel . Falë detergjent moderne hypoallergenic ajo me kujdes pastron lëkurë të ndjeshme pa irrituese atë. Një derivat i naftës dhe avokado naftës rikthen funksion pengesë e epidermë, përveç kësaj moisturize dhe ushqyer lëkurën.

  Një shtesë e mirë në seri ishte një i fundit lip balm La Cree .

  Në verë ajo do të sigurojë mbrojtje të shkëlqyer nga buzët obvitryuvannya dhe rrezet e diellit. Ajo është pasuruar me shumë vajra natyrore, Shi, pluhur, bajame - ato ofrojnë lëkurën delikate të buzëve të ushqimit adekuat. Vitaminat A dhe E, të cilat janë një pjesë, përgjegjës për hydration dhe për të parandaluar shfaqjen e thatësi dhe flaking.

  Ne duhet të theksojmë përsëri se për shkak të natyrshme përbërje jo-hormonale dhe të butë seri veprimit La Cree i lejuar për përdorim në edhe fëmijët më të vogla dhe për këtë arsye e përshtatshme duke përfshirë mbështetjen për kujdesin në dermatit atopic.

  Nëse ju kujdeseni për familjen tuaj - të kujdeset që në kabinetin tuaj mjekësi mori pjesë mjetet vjetore seri La Cree .