Rrezitje në diell, Këshilla


 • Si të piqem

  Më shumë ... Ajo ndryshon gjatë gjithë kohës. Pra blu, pastaj e gjelbër, atëherë
  qetë, në shkumë llak argjendi. Një pafund, larg dhe afër,
  pafundësisht tërheqës.
  Ajo pastaj u terhequr, pastaj përsëri për të zgjedhur
  shumica e këmbët. Bukur, det i bukur ... gjithmonë dielli i madh
  ndikon lëkura jonë në mundësinë më të vogël duhet të nxjerrë
  duart e tij të plotë, por gjithashtu e di kur do të ndalet, veçanërisht në qoftë se ju jeni mbi 40 ...


  Si të piqem

  Por të shtrirë në diell për 8 orë në ditë - është e sëmurë dhe e pakëndshme, dhe
  të dëmshme për lëkurën. Para së gjithash, dielli duhet gradualisht. Pak
  durim, dhe ju do të shmangë shumë probleme.

  Çfarë? Kërkoj
  plazh. Ju do të shihni shumë viktima të nxitim të tepruar. Disa si
  të ripnin kafshët. Mundohuni të flisni me një njeri, dhe ai jotja
  simpatik përgjigje buzëqeshje vrenjt.


  Por përsëri në diell. Dy apo tre ditë para nuk ka nevojë të jetë rubbed me vaj të
  djegien nga dielli. Është më mirë për të bërë atë, kur ai u kthye në shtëpi nga plazhi. Në vend të vajit për rrezitje
  Ju mund të përdorni krem ​​të lëngshme ushqyes. Në sytë duhet
  lyej yndyrë lëkurë krem. Dita gjithmonë mbajnë syze dielli.

  Më të mirë për të filluar me 15 minuta e diellit. Dhe të përpiqet të mos gënjejë, dhe
  ecin. Pas 3 ditësh, para se të shkoni në plazh, lehtë lyej lëkurën


  krem. Dhe ecni ose të kandidojë përgjatë bregut. Pas not përsëri shpifjeve
  krem të lëkurës (më mirë akoma të përdorni një krem ​​i papërshkueshëm nga uji). Pas kthimit nga
  plazh, mjaft me kujdes larë me ujë të ngrohtë dhe xhel butë
  shpirti, pastaj fshij në fëmijët e lëkurës ose krem ​​lanolinë. Pas
  larë krem ​​të lëkurës thith mirë, kështu që nuk do zhgenjeheni, veçanërisht
  mjaft tanned vende lubricating.

  Para se lëkura juaj merr përdorur për të diellit,
  duhet pak kohë për të mbyllur zonat veçanërisht të ndjeshme.
  Fusha kritike: pjesa e sipërme e ballit, hundës, sup, më i ulët
  gjoks çelës automatik rroba banje, kofshët e sipërme, front, gjatë depresionit
  gjunjë prapa.  Me personi duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm, sepse e personit më
  të prirur për djegie. Kur pas notit gënjeshtër mbi kurrizin tuaj një pushim, atëherë
  Ju mund të mbyllë fytyrën plazh mbulesë. Kur ende përballen zëvendësuesit
  dielli, mjaft lyej krem ​​të lëkurës. A duhet larë
  ujë të ngrohtë si ftohtë si yndyrë shpërbëhet, pastaj pije
  përballen me ujë të ftohtë. Pas larë fytyrën tuaj dhe qafën dhe fshij një krem ​​pak
  disa minuta për të rrahur gishtave të tij. Në natën ri-larë
  përballen si pas plazhit, dhe pastaj fshij krem. Në krem ​​mund
  përdorin dhe vaj kokosit.

  Sunbathing, mos harroni sytë.

  Rëndë top krem ​​yndyrat dhe fund
  qepallat. Zëvendësuar fytyrën në diell, veshin syze dielli apo
  Mbuluar sytë tuaj gjethe delli. Për tanned fytyrë ishte i butë,
  Qepallat zëvendësim dielli doza shumë të ulëta, dy herë në ditë. Për më tepër
  Shmangni shkelje syri, dhe ajo mbetet kujtim i detit - rrjetë të bardhë
  rrudhat.

  Informacion nga artikullin "Këshilla për një të mirë cirk".