Djegien nga dielli në plazh


 • Djegien nga dielli nga rregullat
 • Si te zgjidhni një sunblock

  Jashtë janë maj, sezonin e gjatë pushimi është e hapur, dhe së shpejti do të hapur dhe
  banje. Pas një dimër i zymtë kështu që duan të zëvendësojnë përkëdhelur trupin tuaj
  rrezet e diell. Shumë pranuar edhe nga vijnë në vend, dhe zhvishet,
  duke bërë kopsht, fillojnë të bëj banja dielli, zëvendësuar përsëri pranverë
  diell. Kjo është mënyra më e lehtë për të marrë të djegur. Ju ndoshta nuk e bëri një herë
  ndodhi që të merrni djegur në diell, kështu që të shpjegojë se çfarë diellore
  nuk ka nevojë për të djegur. Le të flasim për mënyrën se si dielli në e tij
  fun dhe nuk merrni djegien nga dielli.


  Djegien nga dielli nga rregullat

  Para
  çdo gjë duhet vetëm mos harroni se dielli mund të jetë vetëm në sigurtë
  clock. Në dielli në mes të pasdites u djegur shumë ju mund të merrni
  goditje ngrohjes. Shumë nicer tan kur rrezet e diellit nuk është shumë e
  intensive. Koha më e mirë për të Ignition 9-11 am dhe nga 16 në 19
  pm. Të tan mirë të marrë disa kohë, por
  tan do të jetë më i barabartë se në qoftë se keni qenë sunbathing në mes të ditës.
  Shtrirë në plazh (për të punuar në kopsht pa rroba) mundësisht jo më shumë se 2
  orë në ditë.


  Për vetëm të përfituar nga dielli (në formën e një tan bukur dhe
  vitaminë D) duhet gradualisht sunbathing.


  Kjo është, në fund
  dimër lëkura jonë të pamësuar me dozën e dritës ultravjollcë,
  ju doni të jepni atë. Për të shmangur një reaksion alergjik, nuk bëjnë
  Merrni sunbathing kohën tuaj. Bazuar në diell tan e parë 5 minuta në ditë,
  pastaj 7 ... gradualisht të sjellë kohën për 2 orë. A nuk menjëherë
  shkojnë jashtë në diell në disa mbathje banje (kostum banje), trup hapur
  gradualisht, dora e parë, pastaj këmbët e tij. Kur lëkura juaj merr përdorur për të diellit,
  Nuk mund të bëj banja dielli dhe në të gjithë. Pra, ju jeni të garantuar për të mos djegur lëkurën dhe
  merrni një edhe tan. Gjithkush e di se sa e vështirë është për të rezistuar tundimit
  tan shpejt. Unë ju siguroj, tan fituar
  gradualisht, do të duket shumë më mirë se të zhvishem off tufa

  lëkurë djegur

  Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të mbrojtur nga dielli fytyrë, sytë dhe flokët. Që
  të mbrojtur veten nga dielli përvëlues, mos harroni të veshin një kapelë dhe
  Syze dielli. Kjo është e nevojshme jo vetëm kur sunbathing në
  Plazhet, por duke shkuar jashtë në një ditë me diell të verës.

  Askush
  argumenton se vendi më i mirë për të marrë tan është plazh. As
  më kot, sepse në pellg tan më të lehtë: ujë të pasqyruar diellin
  rrezet dhe rrit performancën e tyre. Kur banje lëkurën edhe tans, ujë
  nuk reduktojë efektin e diellit. Dhe në qoftë se ju pëlqen
  thahet pas notit në erë, rreziku i djeg shumë

  rrit, një pikë ujë në punën e trupit si lente të vogël.
  Zjarri në ujë ka një tjetër avantazh të rëndësishëm: e ajrit është
  flutur, që do të thotë se lëkura nuk peresushytsya në diell. Se mos
  prishin sunbathing lëkurës, përdorni krem ​​mbrojtës
  djegien nga dielli.


  Si te zgjidhni një sunblock


  mbrojtur lëkurë më mirë të përdorni vajra të veçanta ose krem ​​me vaj.
  Krem ushqyes është zhytur shumë shpejt, dhe i jep të pamjaftueshme
  mbrojtje. Sunblock mbajtur lëkurën hydrated tuaj të mjaftueshme, dhe
  komponentët e veçanta që përfshihen aty parandaluar djegiet. Por nëse
  të aplikojnë atë shumë të trasha, efekti do të kundërt: Cream

  do të ngrohjes deri dhe të djegur lëkurën. Pra, për të tan jashtë
  i barabartë, nevoja dhe lëkura është lënë i papjekur masazh i gjerë
  Lëvizjet rubbed në krem ​​të lëkurës nga Pyr dhe këmbët gradualisht
  lëviz drejt zemrës.

  Në qoftë se ju përdorni një sunblock të veçantë, ajo është jo vetëm
  Mbajtur lëkurën tuaj, por gjithashtu rrit efektin e diellit. Ka krem
  Rrezitje Effect "therje". Veprimi i tyre është i bazuar në rritje
  microcirculation rrjedhjen e gjakut në lëkurë. Kështu stimuluar
  rrit prodhimin e melaninës pigment, e cila është drejtpërdrejt në numrin
  varet intensitetin e dielli. Kini kujdes kur përdorni

  ky krem ​​është ndoshta një manifestim i alergji. Kjo është normale për lëkurën
  pas përdorimit të "therje" -kremu të kuqe dhe një itchy pak, por reaksionit
  çdo person individualisht, kështu që një lloj i ri i krem ​​rekomandoj
  së pari të provuar një zonë të vogël të lëkurës. Therje-krem është e mirë për
  të rritur një cirk ekzistuese, dhe kjo është më mirë të mos përdorin,
  Në qoftë se lëkura juaj nuk është tanned. Ky lloj kremi nuk është absolutisht i përshtatshëm për personin.

  Nëse ju nuk duan të rrezikojnë, përdorni krem ​​me special
  aditivëve për të rritur rrezitje. Ato mund të përdoren për të mos
  lëkurë tanned. Akselerator krem ​​gjithashtu stimulon prodhimin e melaninës, por

  gjithashtu mbron lëkurën nga plakjes dhe djegien nga dielli. Me sa duket kjo
  Opsioni më i mirë për ata që duan të marrin një kohë edhe tan
  mos prishin lëkurën.

  Kur ju zgjidhni një krem ​​me kujdes lexoni etiketën: Nëse krem ​​është projektuar për rrezitje në dhomë me diell,
  kjo nuk do të ju përshtatet. Përse? Është e thjeshtë: krem ​​për rrezitje nuk mbron nga
  Rrezet UV, dhe ju do të ngjarë të djegur lëkurën. Ju duhet sunblock në
  dielli, ajo ka një shkallë të lartë të mbrojtjes nga rrezet UV
  moisturizes, ushqen lëkurën dhe parandalon plakjen e saj.

  Informacion nga artikullit "Si të bëj banja dielli në plazh."