Rrezitje në një dhomë me diell


 • Cilat janë të mirat dhe të këqijat e rrezitje
 • Djegien nga dielli sipas llojit të lëkurës
 • Mirë të dihet së pari para se të shkojnë në dhomë me diell

  Solarium projektuar posaçërisht për ata që duan për të parë rezultatet
  në çast! Teknologjitë e reja bëjnë të mundur për të marrë një të madhe
  uniforme tan në minuta. Vetëm duhet të duhet të bëj banja dielli.


  Cilat janë të mirat dhe të këqijat e rrezitje

  Është e njohur se ultravjollcë rrit imunitetin, përshpejton
  metabolizmi, aktivizon procesin e zhvillimit vitaminë D3,
  cila ndihmon luftën depresionit dhe forcon kockave dhe muskujve
  ind. Rrezet ultravjollcë edhe të rritur potencë

  burrat! Përveç kësaj, disa seanca për të përgatitur lëkurën për krevat tanin
  udhëtojnë në vendet tropikale dhe pushime plazh.

  Megjithatë, këto rreze ultravjollcë njëjtat shkatërrojnë lëkurën e kolagjenit, duke shkaktuar atë
  plakje e parakohshme, të bëjë flokët e thatë dhe i brishtë dhe është
  të shkaktojë kancer. Kështu disa seanca për rrezitje
  shtoni një fytyrë dhe trup hije të këndshme dhe të bëjë që ju të rinj, por
  Abuzimi ndikim tan në pamjen dhe shëndetin.


  Djegien nga dielli sipas llojit të lëkurës


  Lloji i parë i lëkurës (Celtic) - lëkurë shumë të lehta djeg lehtë me
  shumë Freckles, blu, sytë e gjelbër të lehta apo të lehta gri,
  flokëverdhë apo e kuqe e flokëve.


  Njerëzit me këtë lloj të lëkurës tan përgjithësi nuk rekomandohet. Si mjetin e fundit
  rast, të përdorin mjete të posaçme para dhe pas diellit tan
  10 minuta jo më shumë se dy herë në javë. Sesioni i parë është jo më shumë se 3-5
  minuta.

  Lloji i dytë i lëkurës (dritë-skinned evropian) - dritë, shpesh djeg lëkurën
  me një numër të Freckles, sy blu, gri ose të gjelbra,
  flokët kafe. Filloni bëj banja dielli me 3-5 seancave minutë, atëherë seanca për 10-15 minuta deri në tri herë në javë.

  Lloji i tretë i lëkurës (dark-skinned evropian) - mjaft të lehta, por rrallë
  djeg lëkurën, sytë gri ose ngjyrë kafe, të errët ngjyrë kafe ose ngjyrë kafe

  flokët. Tan 20 minuta deri në tri herë në javë, të mjaftueshme 5-6 seancave.

  Lloji i katërt i lëkurës (mesdhetare) - errët, lehtësisht zahorayuschaya
  lëkura, sytë ngjyrë kafe dhe flokë gështenjë. Për një cirk të bukur ju do të jetë mjaft gjithë 3-4 seanca e 20 minuta.


  Mirë të dihet së pari para se të shkojnë në dhomë me diell

  Para se të vizituar Solarium të konsultoheni me mjekun sepse
  Ka një numër i barnave që rrisin ndjeshmërinë dhe
  provokojë alergjik të metodës ultravjollcë cila nuk mund të kombinuar me
  tan në dhomë me diell. Nuk është e rekomanduar për të vizituar një dhomë me diell gjatë
  shtatzënisë; njerëzit që vuajnë nga pezmatim i lëkurës; hipertension dhe sëmundjet

  mëlçisë.

  Domosdo
  Merrni një kapelë pambuku apo shall për të mbrojtur flokët tuaj.
  Flokët e thata solarium humbet famë e saj, zbehet dhe të bëhet
  i brishtë. Të jetë i sigurt dhe syze dielli të errëta.

  Jo myytesya me sapun menjëherë para seancës shkatërron aq bukur
  yndyror mbrojtëse yndyrat e lëkurës, e cila mund të çojë në djegien.
  Ndjeshmëri të lehta UV rritet dhe pas depilim.

  Gjatë seancës, mos e përdorni kozmetike, deodorants, ushqyes
  krem dhe vajra esenciale. Merrni off të gjitha bizhuteri.

  Është më mirë të mos bëj banja dielli pa syprinë, sidomos gratë pas tridhjetë.

  Përdor pajisje të veçanta për të tan (të

  shmangur djegien dhe rrezitje ishte më i barabartë) dhe pas-diellit (për
  lagështoj dhe të freskët lëkurën dhe fix tan).

  Ultraviolet aktivizon metabolizmin, kështu që pas rrezitje
  Përpiqen për të marrë një pushim dhe relaksohuni, pirë lëng frutash
  ose çaj jeshil me një përmbajtje të lartë të vitaminës C, mos e bëni këtë
  ditë asnjë punë fizike. Pse të mos i trajtoni veten? Ne jemi në fund të fundit
  e meritojnë atë. Pra përfitim tan, tans me kënaqësi.

  Informacion nga artikullit "Si të cirk në krevat tanin."