Le të shikojmë në neckline


 • Masazh i rrudhave në qafën
 • Si të aplikoni krem
 • Kërkojnë lëkurën e do portokall dhe banane
 • E rëndësishme!

 • Para se të shalle shawls gjata dhe të humbur,
  është e rëndësishme që të pastrohen deri pas dimrit lëkurën delikate të qafës dhe décolleté.
  Këshillon beautician-aesthetists Olga Mayorov.


  Masazh i rrudhave në qafën

  Nëse
  pas 30 vjetësh nuk u kujdes për qafë dhe gjoks zonë, ata me pabesi
  do të japë moshën tuaj, edhe nëse personi është ndezur dhe të rinjtë
  bukuri.

  Në mënyrë që të mos shfaqen në qafë
  rrudhat, dy ose tri herë në javë mund të bëjë një masazh të thjeshtë:
  pat lëkurës nën nofull me një peshqir të zhytur në

  zgjidhje e ujë i kripur - 3 tbsp. lugë e kripës pa ngjyra 2
  filxhan ujë të valë.

  Ajo duhet të marrë kështu në
  Fundi i peshqir të provysala saj pjesë mesme. Pastaj, shtrihen
  peshqir, e mesme e tij të bërë rreh në mjekër.

  Pas masazh në rritjen e qarkullimit mund të derdh qafën me ujë të ftohtë.


  Si të aplikoni krem

  Qafë dhe décolleté lëkurës është shumë delikate, lëvizjet kujdesshëm shtrihen mund të shkaktojnë shfaqjen e rrudhave.

  Korrekt
  aplikoni krem ​​në qafë si vijon: të parë sasi të drejtën e bluaj në
  shuplakat, pastaj, duke hedhur kokën prapa, e vënë të qetë e tij rrëshqitje
  lëvizje rrethore drejt poshtë lart - nga klavikul të


  mjekër. Gabimisht më mirë - të dorës së djathtë në pjesën e majtë të qafës, dhe
  dora e majtë - në të djathtë.

  Për krem ​​të mirë
  usmoktuvavsya mund të spërkatje mbrapa e dorës tuaj në anët e qafës, dhe
  mjekër masazh pjesshëm dhe përgjimi i shpejtë gishtat.


  Kërkojnë lëkurën e do portokall dhe banane

  Refresh,
  moisturize dhe rinovimin e lëkurës qafën ngarkuar dhe dekoltin ndihmë
  maskë me portokalli dhe banane. Këto fruta përmbajnë shumë elemente gjurmë
  dhe Coenzymes natyrore që ushqejnë, moisturize lëkurën, e bëjnë atë
  zhdërvjellët dhe elastik.

  1 Receta: 1 banane, 2 tbsp. lugë djathë, 1 tbsp. lugë gjelle ulët-yndyrë krem, 1 e verdhë veze veze.

  Siç duhet
  Përzierje dhe të aplikoni në fytyrë, qafë dhe gjoks. Pas 30 minutash larë
  i zier ose i filtruar dhe ujë dhe të aplikojnë moisturizer.

  Recetë 2 dhe 1 portokalli.

  Qartë
  copëtuar karafil dhe pure me një lugë të slurry. Apliko për
  pastruar më parë fytyrën locion, qafë, gjoks për 15 minuta.
  Shpëlarje mirë me ujë të zier ose të filtruar dhe të aplikojnë moisturizer
  krem.

  Receta 3: 2 tbsp. djathë lugë, lëng
  portokalli 1 lugë. lugë gjelle vaj perimesh. Tërësisht përzierje dhe
  vënë në fytyrë, qafë dhe gjoks. Pas 15-20 minuta pije me të zier ose
  mirë-filtruar ujin dhe të aplikojnë moisturizer.


  E rëndësishme!

  Lëkurë
  qafë është vetëm normale ose të thatë, sepse qafa ka asnjë
  gjëndra dhjamor që përcaktojnë llojin e lëkurës. Prandaj krem ​​për të zgjedhur
  veçanërisht për ato zona ose të zakonshme "për të thatë ose normale
  lëkurë. " Mundësisht, përbërja e aseteve ishte vitaminë F, që
  përmirëson gjendjen e lëkurës. Dhe kjo është e dëshirueshme që të aplikoni krem ​​2 herë në ditë -
  mëngjes dhe mbrëmje.