Hijesh ngjyra apo çfarë të zgjedhin për flokët


 • krijim hijesh
 • Ngjyrosje të flokëve
 • Ju mund të ngjyroset flokët tuaj nga


 • Ottenenye

  Kur hijesh ngjyra e tyre e flokëve nuk është e qartë, dhe bëhet më intensive. Sepse ton artificial duhet të jetë në harmoni me natyral.


  Çfarë ndodh me flokët kur hijesh?


  Kur duke përdorur shampoos vidtinochnym, krem ​​dhe balms për ngjyros flokët, kështu që të flasin, slides mbi flokë. Ajo është e vendosur në shtresën e sipërme të peshore dhe nuk llogariten si errësirë, të thellë në flokë. Shampo - fiksimin bojë jep flokëve hije më të paqëndrueshme. Në këtë metodë, bojë si ajo mbulon flokët zhduket dhe larje të lehtë. Në këtë mënyrë ju mund të ndriçohet flokët, por ju vetëm mund të japin atyre hije drejtë apo tonin e bëjnë të errët.
  Si të marr hije e duhur?


  Si ngjyra tonal nuk ngjyhet plotësisht flokët, ju duhet të marr ngjyrat, në harmoni me ngjyrën e flokëve natyrale: Hue "bjonde" është aplikuar në flokë bjonde, te kalter dhe gështenjë - në ngjyrë kafe të errët. Përndryshe ka ngjyra pakëndshëm përzierjen.


  Ndikimi ose kohëzgjatja e procesit të ngjyrë?


  Ndryshe nga flokët e ngjyrosur ngjyrë kur hijesh është e rregullueshme. Më shampo në flokët është, më mbulon pigment flokëve dhe më të forta ngjyra është. Por kur hijesh është më e mirë për të ngjyroset kohën e treguar në paketë.

  A mund të shpesh përdorin shampoos ngjyrë?


  Po, por mbani në mend këtë: pas një permanent është e rekomanduar për të pritur 2 javë, sepse shkallët e flokëve dhe rritur në vende të veçanta të caktuara shuma të ndryshme të pigment. Flokët mund zabarvytysya pabarabartë. E njëjta gjë ndodh në flokë të ndezur fort.


  A nuk e lënë shampon në hije jastëk dhe vazhdon ose bojë në shi?


  Jo, nëse ju jeni pas hijesh tërësisht disa herë flokët propoloskaly me ujë. Kjo grimca shtesë pigment të zhduken dhe të mbeten të ngulitur fort vetëm.


  Çfarë ndodh kur mbulimin e flokëve  Flokët ndriçim me shampo dhe llak - një shkallë të ndërmjetme midis ngjyrës dhe hijesh. Rrufetë e flokëve krem ​​është hequr nga numri maksimal i pigmenteve dhe të kenë efekt shumë të fortë ndriçim.


  Ngjyrosje të flokëve

  Nëse ju bojë flokët veten, thjesht ndiqni udhëzimet për përdorimin e bojës dhe të aplikojnë atë në mënyrë të barabartë në ngjyra duket më e natyrshme.


  Çfarë ndodh me flokët kur pikturë


  Ndryshe hijesh, ngjyra mund të ndryshojë tërësisht ngjyrën e flokëve, edhe nëse ata janë krejtësisht gri. Sipërfaqja e flokëve hapur, pigmente natyrore janë hequr në varësi të ngjyrës së një masë më të madhe apo më të vogël.

  Atje, ku pigmente me grimca bojë depërtojnë në bojë. Mishëruar thellë në flokë, ata janë larë me ujë. Kur zgjedh bojë është e rëndësishme për të marrë parasysh ngjyrën e flokëve natyrale. E shurdhër kafe ju mund të kthehet në një ndritshëm flokët ngjyrë kafe ose flokëverdhë shurdhër për të dhënë një shkëlqim të ri.


  Si për të dalluar një mjet për t'u ngjyrosur flokët nga mjetet për hijesh?


  Kur duke përdorur mjete për ngjyrosje të flokëve është gjithmonë një përzierje e 2 komponente: bojë dhe oxidizer. Do të thotë hije gjetur gjithmonë të gatshme një ruajtje - shishe, enë, pako.


  Ju mund të ngjyroset flokët tuaj pas një permanent?
  Po, por jo menjëherë. Prisni të paktën 10 ditë Pas dy ndërhyrë në strukturën e flokëve, ju kërkojnë shkatërrimtar, sidomos kur ata janë të brishtë dhe e ndjeshme.  Mund të bojë flokët nga

  Well, natyrisht! Vetëm të lexoni me kujdes udhëzimet në zbatimin e ngjyra dhe vini re në vijim:


  Mos turret bojë shumë të hershme, bojë nuk do të mund të absorbohet plotësisht.


  Nëse bojë mbetet në flokë pak më të gjatë, ajo nuk sjell dëm, pasi që shumica ngjyra janë të përbërë nga të ashtuquajturat "frenave" komponente.


  Nëse ju keni të përziera bojë dhe oxidant menjëherë të fillojnë për të pikturuar, apo grimca bojë nuk do të rriten flokët, dhe kapaciteti dhe të bëhet aq e madhe që ata nuk mund të depërtojnë flokët.
  Ditë para se të pikturës do të kalojnë testin për alergjitë. Nëse flokët përfundon ndarë keq, ngjyra është bërë më i mirë nën mbikëqyrjen e një mjeshtri me përvojë, dmth në kabinën. Flokëve Fragile përfundon me strukturën "shpuar", ku pigmentet bien përsëri.


  Çfarë nëse industria rrënjët e flokëve?


  Sa më të mirë për të ngjyrë e flokëve në rrënjët, të shkruar në udhëzimet për përdorim bojë, shikoni për etiketën "Ri-pikturë." Zakonisht pjesa më e madhe bojë është aplikuar në flokë në rritje përsëri pjesë, dhe vetëm një të shkurtër Barra në fund të procesit - rajonin rritur rreth rrënjëve.