Çfarë e bëri shampon tuaj


 • Çfarë e bëri shampon tuaj?

 • Çfarë e bëri shampon tuaj?
  Ujit (Uji)

  Zakonisht është pika e parë në listën e përbërësve. Uji - bazë, të cilat shpërbëhen substanca të tjera, dhe deri në 80 për qind të vëllimit të përgjithshëm të shishes.

  Amonit Lauryl Sulfate / amonit Laureth Sulfate / Lauryl Sulfate natriumi

  Sipërfaqja-aktive substanca (sas) - një buzzword për detergjente - dhe në të vërtetë "forcë" që kryen pastrimin.

  Cocamide DEA / Mea / TEA ose Cocamidopropyl Betaine

  Këto detergjenteve myahkodeystvuyuschie janë shtuar për të formuar shkumë. Megjithatë, ata nuk lani i trashë, duke kontribuar në forcën e saj dhe moisturize flokët.  Natriumi Citrate

  Ky komponent mbrojtëse mbështet duhur nivelin e pH pak acid. Në Ruse, lan sildenafil natriumi larg papastërtitë dhe yndyrat dhe ndihmon flake flokëve përshtaten snugly bashku për flokët të duken të qetë.

  Glycol Distearate / stearate

  Efekti i këtyre substancave prej dylli të ngjashme me rezultat masazh, veçanërisht përmirësimin e pamjen dhe strukturën e kostove.
  Shampo merr shkëlqim margaritar dhe e derdhi lehtësisht nga shishe.

  Polyquaternium / Quaternium

  Këto komponente zbutëse që janë gjetur edhe në disa automjete industriale myahchitelnyh të zahuschatysya shampo dhe se si për të ruajtur freskinë më të gjatë flokët.
  Dimethicone / ciklometikonit

  Kjo vajra silikoni, flokët enveloping, peshore qetë flokëve, duke përfshirë duke shtuar dhe dendësia shampo reduktuar statike dhe të rritur të shkëlqejë e flokëve. Për më tepër, këta agjentë krehje më të lehtë në qoftë se ju keni të shtrënguar, kacurrela apo flokët e dëmtuar, sigurohuni shampo tuaj morën pjesë në këto komponente.

  Panthenol

  Një formë e grupit vitaminë B, një nga Moisturizers të mira të cilat operon brenda dhe jashtë, depërtojnë në thellësitë e flokëve, nën peshore, ai e mbush flokët me lagështi dhe të qetë peshore, të shkëlqejë e flokëve.

  Cetil / Oleyl / alkool stearik


  Kur ne shohim një pjesë të alkoolit kozmetike fjalës, ne mendojmë se kjo do të thotë lëkurën tonë apo flokët e thatë. Megjithatë, kjo nuk është alkool. Kjo alkool hidratues përmbante mbi sipërfaqen e flokëve dhe të veprojë si një lloj lubrifikant, kombinezon dhe furçat lehtë të kaloj mbi flokët pa i dëmtuar ato.

  Vajrat arrë / Shea Butter

  Vajra arrë dhe gjalpë Shi - e Moisturizers të pasura natyrore që parandalojnë tharjen e flokëve.

  Acid Askorbik / acid limoni
  Derivatet e acidit natyrore të vitaminës C, e cila zbutur flokët dhe i bëjnë ato më të ndritur.

  Oktil salicilat / PABA

  Mbron flokët e kokës nga rrezatimi UV, kështu që ngjyra e zgjat më.