Lëkurës qafën pushtet


 • Brumë
 • Me djathë
 • Me pure patatesh
 • Maskë patate me mjaltë
 • Maskë Hot-compress me vaj perimesh
 • Kundërta kompresa
 • Compress me një zierje e bimëve

 • Brumë

  Kur keni krijuar një brumë byrek, afër otschipnite
  një pjesë e vogël. Roll këtë pjesë të brumë në një rrip i hollë
  qafë të gjerë. Përfundojë qafën brumë. Më të përfundojë një peshqir.
  Mbajë për 15-20 minuta. Pastaj fshij lëkurë 1 lugë çaji
  Lëng limoni ishte azvedennoy në 1 lugë gjelle ujë.


  Me djathë

  2 tablespoons fshij djathë me 1 lugë çaji salcë kosi dhe 1 lugë çaji
  lugë naftë bruto perimesh.

  Masë e një shtrese të hollë
  Aplikoni për të lëkurës së qafës dhe gjoksit zonë. Mbajeni për 20 minuta. Shpëlaj
  zierje të ngrohtë e kamomil. Kjo maskë është e rekomanduar për të bërë një kohë e 1
  muaj.


  Me pure patatesh

  Shto një sasi të vogël salcë 1 lugë gjelle perime
  vaj ose 1 vezë rrahur, Llokoçis çdo gjë mirë, vihet në një qafë
  nxehtë. Në krye vë një copë pambuku. Pas 20
  minutë qafën e larë me ujë në temperaturën e dhomës.


  Maskë patate me mjaltë

  Rub 2 patate të nxehtë, shtoni verdhë veze 1 veze, 1 lugë çaji
  mjaltë dhe vaj ulliri. Përzierje rezultuar ishte vënë në një pjesë të gjerë
  napë dhe kravatë qafën e tyre.


  Në krye të napë për të imponuar celofan dhe të mbyllë
  peshqir qafë. Maskë Kohëzgjatja për 15-20 minuta. Shpëlaj
  ujë të ngrohtë dhe pije ekstrakt lëkurës ngjyrë gëlqereje. Për infuzion 1
  lugë gjelle e bimëve pour 0,5 litra ujë të valë. Insistojnë 20-30 minuta dhe
  tendosje (lëkurë osvizhytsya më mirë nëse infuzion shtoni 1 lugë çaji
  lëng limoni dhe 1 lugë çaji kripë në 1 filxhan infuzion).

  Nëse ju jeni
  vendosi që të paguajnë më shumë vëmendje për pamjen e tyre, dhe ju keni
  kohë e tepërt, mendoni për pako, të cilat janë shumë të dobishme për
  lëkurës qafë.


  Maskë Hot-compress me vaj perimesh

  Garzë apo pambuk njom ngrohtë (40-45 ° C) parafinuar

  vaj perimesh. Përfundojë rreth qafën tuaj dhe kravatë leckë qafë, dhe
  pastaj të përfundojë plastike. Zakutayte qafë e lartë me një peshqir. Mbaj
  20 minuta. Hiq përfundojë dhe kohën e duhur leckë tij qafë.


  Kundërta kompresa

  Përgatitja 2 lojë me birila me ujë të nxehtë dhe të ftohtë, uji mund të shtohet
  kuzhinës ose, më mirë akoma, kripë deti (2 teaspoons në 1 litër
  ujë). Leckë lagësht apo peshqir të vogël në të nxehtë
  ujë dhe tërësisht vidzhavshy atij të vënë mbi qafën e tij, mbështjellë fort. Që
  përfundojë fort shtrihet banesë në qafë të përfundojë atë duhet të mbajë dy
  duart. Pas 2-3 minutash, në të njëjtën mënyrë, vendosni një kompresë të ftohtë.


  Përsëriteni këtë 2-3 herë. Qafë pastaj Përhapjen krem ​​ushqyes
  ose vaj ulliri.


  Compress me një zierje e bimëve

  Merrni një pjesë të vogël të freskëta herbs - majdanoz, kalë dori, dragua, rozmarinë dhe
  mbush ato me 1 / 4L e qumësht të valë. Pas 15 minutash, hiqni bar dhe
  Vë në një copë pëlhure të trashë. Compress bimor madhe e mbarsur
  qumësht, qafën kravatë dhe të lënë për 20 minuta. Kur ju çaktivizoni atë,
  Lëkura duhet të thahet pa fshirje. Pas procedurës Përhapjen
  lëkurës krem ​​ushqyes.