Hair heqjen zonë bikini


 • Depilim
 • Depilim mekanik
 • Depilim kimike
 • Obesvechivanie kimike
 • Në shtëpi heqja e flokëve mund të provoni typewriters elektroepilyatorami konvencionale.
  Ne do të duhet të presin. Procedura nuk është e këndshme. Së pari, zona bikini duhet
  avull, për shembull, të marrë një dush. Atëherë është e nevojshme të degrease lëkurën dhe
  pastruar. Vetëm atëherë mund të sigurtë të vazhdojë për heqjen e flokëve.
  Qimet duhet vyskubuvaty kundër rritjes së flokëve.

  Për të shmangur kështu dhimbshme
  Provoni duke tërhequr lëkurën pak. Përfundimisht vend heqja e flokëve përsëri
  trajtuar me një zgjidhje që përmban alkool ose mjete të veçanta ne,
  vetëm për periudhën postepilyatsionnoho.

  Vetëm mos bëj
  vetëm dua të njeri i llastuar zonën bikini në rroba. T'i japë asaj një orë për të marrë frymë.
  Efekti i elekroepilyatora për dy javë e kaluar.


  Depilim

  Kjo
  heqja e flokëve duke përdorur rrëshirë, dylli, sheqer, dhe receta të tjera popullore.
  Sot dylli më i zakonshëm që përdoret. Kjo metodë është më e modernizuar të gjithë.
  Dylli është e nxehtë dhe vendoset në lëkurë kur ai ngrin të mprehtë të saj
  Lëvizja off me qime.

  Nuk janë të ftohtë dhe të ngrohtë
  dylli nxehtë. Heqja e flokëve më pa dhimbje është e Depilim dylli të nxehtë.
  Në këtë mënyrë ju të shpëtoj prej qimeve të bezdisshëm në muaj. Vetëm
  vini re procedurë me dyll të nxehtë të bëjë më mirë për veten e tyre dhe


  kontaktoni një profesionist.

  Shuharinh ose depilim sheqer pak e zakonshme,
  por është me interes të madh në njerëz. Nëse dylli duhet në mënyrë specifike
  fitojnë, shtëpi sheqer është e gjitha. Sigurisht, ju mund të përdorni
  një përzierje e sheqer dhe lëng limoni. Por mjaltë më i mirë me të fortë
  likeret kamomil dhe shell arre. Dezinfekton Kamomil dhe
  shell përmban jod djeg gjëndër e flokëve.

  Në shtëpi në dispozicion për ju dhe depilim. Heqjen e flokëve për
  Gratë që janë të frikësuar e dhimbjes. Shënim, megjithatë, depilim dhe më pak efektive. Ajo
  heq flokët nuk është rrënjë, por pjesa e sipërme e ekranit. Më parë
  Pas këtyre procedurave, ju do të shihni përsëri kishte flokë të mjaftueshme

  së shpejti.


  Depilim mekanik

  Për të
  duke përdorur makinë të zakonshëm rroje. Duke pasur mëparshme
  degreasing dhe dezinfektimi, ju rruan flokët si shumë këshillojë
  ekspertë në rritjen e tyre. Pastaj zonë bikini trajtohen do të thotë
  pas depilim. Dhe pas disa ditësh, të përsëritur procedurën,
  si ka shpohet ashpër.


  Depilim kimike

  Sot
  Ka shumë krem ​​depilim kimike. Ato përmbajnë
  Substancat që nuk shpërndajë pjesë lehtësisht të dukshme të flokëve, por
  ndikojnë në qafë, hendekun midis rrënjës dhe pjesa e jashtme e flokëve.
  Me këtë në vend që të rruajë flokët mbetet pika të zeza.

  Ju
  aplikoni përbërjen kimike në zonën bikini. Pas një kohe të caktuar, grabujë të lehtë për të xhiruar me qime ra. Rezultati depilim kimike mbajtur rreth një javë.

  Kjo metodë është e kundërindikuar për gratë me tepër
  lëkurë të ndjeshme. Sidomos nëse lëkura është e irrituar, përflakur nga
  për disa arsye, dhe nuk ka shkurtime të vogla, më mirë
  përmbahen nga depilim kimike.


  Zbardhues kimike

  Nuk është,
  si flokët zbardhues. Para së gjithash aplikuar në lëkurë të lehta,
  dhe pastaj del me të larë. Qime të përkeqësohet dhe të bëhet i brishtë. Por kjo nuk është e
  çdo gjë. Pastaj gjatë flokët e ditës duhet të pastrohen me një zgjidhje të
  peroksid hidrogjeni dhe amoniak.

  Pas një kohe ata
  të thahet plotësisht.

  Nëse ju ende i doni për të hequr flokët mbi Bole afat të gjatë, ju duhet të aplikojnë në sallon bukurie. Në të nxehtë heqjen e flokëve dylli ofron procedurën hardware, megjithëse me çmime më të larta.

  Lexoni gjithashtu:

 • Heqjen e flokëve. Çdo gjë që ju kishin frikë ta pyesnin ...