Heqjen e flokëve dhe depilim


 • Çfarë është heqja e flokëve?
 • Contraindication

 • Çfarë është heqja e flokëve?

  Flokeve Shkarkimi - procesi i heqjes së qimeve të padëshiruara nga
  sipërfaqe tela.V aktualisht kanë këto lloje kryesore
  heqja e flokëve padëshiruar:

  Depilim (Heqja e përkohshme e flokëve):

 • Rruajtje;
 • Heqja e flokëve duke përdorur krem ​​të veçanta;
 • Bioepilation (dylli depilim ose rrëshirë).
 • Depilim (Heqja e flokëve të përhershëm):

 • Elektrolizë (Shkarkimi flokeve Shkarkimi elektrik)
 • Metodat heqjen e flokëve të lehta
 • Shkarkimi dritë Hair (foto-depilim) është bërë i burimeve të lehta rrezatimit
  pushtet të lartë. Photoepilation veprim është i bazuar në përthithjen

  energji pigment dritë e flokëve (melaninës), e cila është e përqendruar në
  bosht dhe gjëndër e flokëve (gjëndër).

  Gjëndër e flokëve është shkatërruar në
  rezultat i ekspozimit të ngrohjes, e cila prodhon dritë të zhytur
  melaninës flokëve.

  Photoepilation është mënyra më efektive dhe të sigurt për të eliminuar flokët e tepërt apo e padëshiruar.

  Photoepilation
  është një metodë universale - për të hequr në mënyrë efektive flokët
  ngjyra të ndryshme në njerëz të moshave të ndryshme dhe klishe. Ndryshe nga
  Teknikat Laser fotoepiljatsija ndikojë një ngjyrë më të gjerë
  varg i flokëve. Ju mund të hiqni çdo ngjyrë e flokëve dhe strukturën në të gjitha
  Llojet e lëkurës dhe çdo pjesë e trupit.


  Përjashtimi i vetëm është një
  flokët flokëverdhë dhe gri. Për të arritur efektin e qëndrueshëm afat-gjatë
  nevojë 3 në 6 trajtime në intervale të ndryshme javë deri
  gjashtë muaj, por pas seancave të para të strukturës së flokëve
  thyer dhe ata të bëhen më të rralla dhe të hollë, dhe për këtë arsye,
  më pak të dukshme.

  Përdorimi i foto-depilim jep karakteristikat e mëposhtme pozitive të kësaj metode:

 • Photoepilation absolutisht të sigurt. Ndikimi i dritës të zakonshëm,
  ngjashme në strukturë diell pa ultravjollcë të dëmshme
  pjesa e spektrit.
 • Photoepilation është një metodë efektive e heqjes së flokëve.
  Zona e ndikimit në zonën e punës të trupit për një blic

  është 5 centimetra katror. Koha e një procedure
  foto-depilim është 5 deri në 30 minuta, në varësi të zonës
  zonë trajtohet.
 • Efekti relativ pa dhimbje Pain foto-depilim në foto-depilim është praktikisht mungon.
 • Infeksion dështim. Nuk ka shkelur integritetin e lëkurës.
 • Puna me çdo lloj foto e lëkurës dhe flokëve lloj.
 • Shkatërrimi i pakthyeshëm i përhershëm i flokëve.

 • Contraindication

  Contraindications Përgjithshme absolute për të gjitha llojet e heqjen e flokëve
  është sëmundje akute dhe kronike e lëkurës, decompensated
  diabet fazë, venat me variçe (vendi i

  procedurat), hipertension i rëndë dhe sëmundje koronare të zemrës
  zemrës, forma akute e herpes, sëmundje infektive, sëmundje keloid
  dhe tumoret malinje të lëkurës.

  Contraindications relative janë shtatzënia e foto-depilim dhe sëmundje mendore.
  Për 30 ditë para mbajtjes së foto-depilim është e pamundur për trajtimet heqjen e flokëve (duke përjashtuar rroje).

  Nëse
  flokët e gjatë, ju duhet 2-3 ditë për të rruaj procedurat e tyre. Recommended
  Gjatësia e flokëve për depilim rreth 1 mm. Trajnimi shtesë është
  kërkohet.

  Pas procedurës, foto-depilim nuk është e rekomanduar për të qëndruar
  dielli gjatë ditëve të para. Hair pas heqjen e flokëve bie brenda

  disa javë. Frekuenca e procedurës varet zonën, sepse ndryshëm
  pjesët e trupit kanë cikël të ndryshme të flokëve të mbirjes. Mesatarisht,
  rekomandohet 3-6 seanca.

  Avantazhet mbi metodat tradicionale të foto-depilim
  heqja e flokëve janë të dukshme: një gamë e ngushtë e contraindications, mungesa
  reaksione alergjike, procedurat pa dhimbje dhe të shkurtra duration
  bezkontaktnist sigurisë, efekt anti-stres.