Heqja e flokëve me çdo kusht


 • Edge rroje-së
 • Për shembull brazyliyok
 • Aktuale dhe lazer
 • Ne nuk u kthyen
 • Prisni dhe prisni!
 • Lufta e flokëve të papërshtatshme I njoftoi në 16 vjet, kur një duhmë i butë
  transformohet në diçka më të rëndësishme. Well me këmbët
  të jetë në plazh? Unë nuk orangutang dhe vajzë interesante!


  Edge rroje-së

  E para ishte, sigurisht, stanochek flirtues femër. Rruajtja e mjaftueshme për 2-3
  ditë jashtë këmbët dukej krejtësisht, por për të thyer pm Eggshell
  Rritja me gjemba. Një vit më vonë kam marrë në spital dhe plotësisht harruar
  bukuri, dhe kur u përmend - ishte tmerruar. Rruajtje shkuar në mënyrë të qartë për Flokët
  Përparësia: ato janë ndërtuar, nxirë, dhe zakrutylysya veçanërisht i pacipë "qengji".

  Tronditur drimuchistyu shoku im më këshilloi të provoni xhel
  heqja e flokëve kimi, thonë ata, nuk do të razdobret flokët. Ata me të vërtetë nuk rritet
  në mënyrë të shpejtë. Por pas një viti e gjysmë u desh të braktisin këtë metodë.
  Pasi prodepilirovannaya kështu që lëkura e mbuluar me blisters,
  zasverbila dhe i përflakur. Mjeku diagnostikuar "alergji
  pezmatim i lëkurës ". Dhe në raft në banjo përsëri ishte një rroje zakonshëm.


  Për shembull brazyliyok

  Në një moment rroje filluar punën në nervat e mia. Kur unë
  Kam kuptuar se ju duhet të rruhem zonën tuaj bikini është gjithashtu mjaft jashtëzakonisht e dobët sulmuar.
  Përpiqet për të marrë nga rroba banje filluar qimeve pas rroje


  kololotsya pa mëshirë. Dhe vetëm se çfarë këto gra braziliane
  Kjo është për shkak se ata hynë modës të "estetikë" vend shkakor? Megjithatë -
  Eureka! - Ata nuk holylysya dhe bukuri cituar duke përdorur dylli.


  Avantazhi kryesor i kësaj heqjen e flokëve - një efekt të qëndrueshme. Wax ose
  rrëshirë është aplikuar për rritjen e flokëve dhe pastaj me film dylli
  tërheq flokët nga rrënjët. Dy herë e parë që unë pothuajse bërtita nga
  dhimbje, por përdoret përfundimisht. Dha dorëheqjen dhe e keqe shoqërues -
  flokët i hyrë në mish, acarim të lehta të lëkurës.

  Summer shkoi në sallon çdo 3 javë në dimër - një herë në 2 muaj. Gjatë këtyre 7
  vjet qime ishin më pak dhe të hollë, por nuk u zhduk.

  Për një kohë-të
  Këtë herë unë kam qenë plotësisht i kënaqur.


  Aktuale dhe lazer

  Unë nuk e di për ju, por unë - vajzë e ndjeshme. Kështu vendosi disi
  ulen dhe të llogaritur atë që unë bëj çdo vit "lumturinë tullac."
  Pra, 50 në. e. (çmimi mesatar për kapital byoepylyatsyyu) shumëzuar me
  mesatarja e dhjetë udhëtime në sallon ... Së bashku - 500 në. e. Kjo është
  kosto modeste vjetore prej dylli dhe rrëshirë. Tani mendoj për
  Numri i viteve pryplyusuyemo mundimit duruar. Por ju mund të kaloni shumë
  më pak dhe të shpëtoj të vegjetacionit keqe! Në
  mase, ajo premtoi reklamat.

  Filloni me më të provuar vendosur - elektrolizë. Miku im e bëri atë

  në SHBA dhe ishte i kënaqur. Kursi - 12 seanca të 3 orë - vazhdim
  pak më shumë se një vit. Krejtësisht të hequr qafe të flokëve nënshtruar këmbët
  zona bikini, underarms. Për çdo gjë mori një pak më shumë se 2000
  dollarë, dhe tani 3 vjet e kënaq smoothness e saj të virgjër trupit. Personalisht
  Unë qëndrova vetëm 5 trajtime, dhe madje edhe atëherë vetëm në këmbë.

  Një vit më vonë vendosën të heqin qafe e flokëve me një lazer. Shpenzuar rreth
  800 $. Fort lëkurë reddened filloi të kruar dhe kruarje ... dhe të gjithë
  flokët qëndroi në vend! Mjeku e këshilloi kabinë hequr ato
  piskatore, duke shpjeguar se çfarë po ndodh pidrostannyam gabuar - thonë ata, është e

  shtyrë nga rrënjët olokauste. Një flokët bien jashtë shumë shpejt ... Unë
  Këshilla cosmetologist eliminuar "Viktimat e zjarrit" depilator, por sepse
  tre muaj bimësia ishte në të njëjtin vend. Mëdyshje kruarje
  hundë, mjeku e këshilloi t'i nënshtrohet një tjetër sesion 3. Sigurisht jo! Gjetur një budalla


  Ne nuk u kthyen

  Kur në Moskë, hapi i parë zyra e foto-depilim, unë kam rrëzuan
  28. Në luftën kundër flokëve të ishte një emocion. Një zbulim i madh në karrierën e tij
  Paga ngurta dhe jepet një shans për të marrë nga ajo fitimtar. Çmimet në kohë
  ishin thjesht i tepruar: një kohë - më shumë se $ 1,000. Por unë kam për të
  gati për të.

  Mjeku i cili kryhet procedura, tha se rasti im do të duhet 3/2

  sesion me një pushim prej disa muajsh. Dhe në çështjen e garancive me krenari
  tha: "Ne nuk kemi kthimin." Duke pasur një shumë të madhe, unë
  duke shpresuar se paguar për flokët mirë. Por, gjashtë muaj më vonë ata ishin
  rritet me të njëjtin force. Unë u ktheva në zyrë dhe të realizuara
  pse nuk kthehen tjera ...


  Prisni dhe prisni!

  Është qesharake të presim që përparimi teknologjik do të mundësojë mua për t'u çlodhur. Jo shumë kohë më parë erdhi për të zëvendësuar foto-depilim ELOS heqjen e flokëve.
  Ajo është e shpalli si më pa dhimbje, efikas, të sigurt dhe
  më e rëndësishmja, mënyrë efektive. Ajo ishte subjekt për të gjitha llojet e flokëve, push dhe,
  dhe gri, dhe e vështirë, dhe të errët dhe të lehta - por ende nuk ka procedurë

  merr kohë. Dhe në Zvicër kanë shpikur makinë tjetër
  brez kuantike, e cila premton mrekulli edhe më të madh. Pra, zonja,
  zgjedhje, si gjithmonë, për ne, si atje edhe pse bari nuk rritet. Na vjen keq -
  flokët.